Boom (Draw and chat game)

(بوم (بازی چتی و دونفره) )

بررس متن: پریا کنکاشور

18+

چالش حدس کلمه به وسیله‌ی کشیدن نقاشی و شرکت در مسابقات رنگ‌آمیزی

ناشر: Idek co

Boom (Draw and chat game)

(بوم (بازی چتی و دونفره) )
18+

چالش حدس کلمه به وسیله‌ی کشیدن نقاشی و شرکت در مسابقات رنگ‌آمیزی

ناشر: Idek co

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
انجام بازی باعث پرورش خلاقیت بازیکن می‌شود. او با رنگ‌آمیزی نقاشی‌ها خلاقیت به خرج می‌دهد زیرا که باید سعی کند با کشیدن طرحی هر چند ساده مفهوم کلمه را به مخاطب برساند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
کاربران بدون هیچ محدودیتی می‌توانند با یکدیگر چت کنند و در اغلب موارد این گفتگوهای حاوی محتوای جنسی و غیراخلاقی است.
محتوای بزرگسالانه
جو کلی حاکم بر بازی بسیار بزرگسالانه و جنسی است. اغلب کاربران با قصد بازی وارد آن نمی‌شوند و بلافاصله پس از شروع بازی پیشنهادهای دیگری را مطرح می‌کنند. حتی نام کاربری خیلی از بازیکنان نیز بر همین اساس انتخاب شده است و همین باعث شده تا فضای بازی به شدت بزرگسالانه و تا حد زیادی غیر اخلاقی باشد.
سهولت استفاده
در شروع بازی دستورالعملی به بازیکن داده نمی‌شود اما بازیکن با کلیک روی هر بخش و بعد از ورود به آن توضیحات کوتاه تک جمله‌ای دریافت می‌کند و متوجه می‌شود که در هر بخش باید چه کاری را انجام دهد اما در وهله‌ی اول درک این روند قدری سردرگم کننده است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی آنلاین چالش‌ سرگرم‌کننده‌ای است که بر مبنای نقاشی طراحی شده است. در فهرست اصلی دو بخش به نام بازی جدید و مسابقات نقاشی قرار گرفته است. بخش مسابقات نقاشی به این صورت اجرا می‌شود که به هر کاربر یک نقاشی بدون رنگ داده می‌شود و او مطابق میل خود آن را رنگ‌آمیزی می‌کند. پس از تکمیل نقاشی با کسر صد امتیاز نقاشی او در بخش نمایش قرار می‌گیرد تا سایر کاربران به آن رأی دهند. این مسابقات به صورت دوره‌ای یا هفتگی برگزار می‌شوند و صاحبین بیشترین رأی برنده‌ی امتیازات زیادی خواهند شد. اما بخش بازی به صورت دونفره اجرا می‌شود در ابتدا بازیکن دسته‌بندی موضوعی موردنظر خود را از بین موضوعاتی مثل غذا، میوه، حیوان، اشیا و .‌.. انتخاب می‌کند سپس حریف تصادفی برای او انتخاب می‌شود به هر بازیکن یک کلمه نشان داده می‌شود و آن‌ها باید با قلم و رنگ‌های خود کلمه را نقاشی کنند‌. حریفان با دیدن نقاشی‌های یکدیگر باید کلمه را حدس بزنند و در زمان معین‌شده با حروفی که در اختیار دارند آن را بنویسند. با وجود موضوع جالب بازی اما روندی که در طی بررسی دیده شد این است که بازی بیشتر جنبه‌ی دوست‌یابی دارد. بازیکن می‌تواند دوستان خود را دعوت کند، افرادی که به طور تصادفی با آن‌ها بازی می‌کند را در فهرست دوستان خود قرار دهد یا با ثبت موقعیت مکانی خود با کاربرانی که نزدیک خود هستند دوست شود. کاربران بیش از آن‌که به انجام بازی بپردازند سعی در ایجاد ارتباط دارند و در بخش چت نیز غالباً محتوای بزرگسالانه‌ای ردوبدل می‌شود و بازی هیچ‌ گونه نظارتی در این رابطه ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.56 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۵ نوشته شده است.

کیفیت

بازی طراحی ساده اما جذابی دارد. با پیشرفت بازیکن القابی مثل مدادبان، حرفه‌ای، مدال‌دار و ... به بازیکن داده می‌شود و همچنین گستره‌ی کلماتی که باید آن‌ها را کشید بسیار متنوع و چالشی است. بازی به خودی خود جالب و جذاب است اما عدم وجود نظارت بر محتوا و کاربران باعث ایجاد جو نامناسبی شده که بازی را از هدف اصلی آن خارج کرده است.

مصرف گرایی

برای استفاده از رنگ‌های کامل، راهنما و شرکت در مسابقات امتیاز لازم است که بسته‌های مختلف با قیمت‌های متفاوتی را خریداری کرد. تبلیغاتی در بین بازی نمایش داده می‌شود.

حریم خصوصی

بازی به صورت آنلاین اجرا می‌شود و برای ورود ثبت شماره‌ی همراه یا ایمیل الزامی است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید ۱۴
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱
واحد پول رایگان
ناشر Idek co