Box Island – Kids Coding Game

thumbnail
۹ سال به بالا
۶ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

: آموزش کد نویسی به گروه سنی کودک و نوجوان همراه با کمک به دوستان در جزیره‎ای دورافتاده

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در این بازی حرکات شخصیت به‌صورت دستور‎های حرکتی به چهار جهت صورت می‎گیرد و برای تکرار یا تغییر جهت در نقطه مشخص می‎توان از علامت چرخش و علامت سؤال استفاده کرد. محدودیت‎های تعداد هر حرکت و مسیرهای ممکن بازیکن را مجبور می‎کند تا با چالش بیشتری پازل پیش روی خود را حل کند. یادگیری چالش‎ها برای کودکان کم سن زمان‎بر است و به یاری والدین نیاز دارد.
  در این بازی تلاش شده تا با تطابق دادن میزان دشواری مراحل ارائه‌شده به کودکان از سنین شش سال تا بالای دوازده سال منطق و اصول کد نویسی آموزش داده شود. ساختار منطقی پشت مفاهیم کد نویسی و برنامه‎نویسی به‌صورت حرکت شخصیت مربعی برای یادگیری هلم کامپیوتر آموزش داده‌شده و در این بین موانع و دشمنان قرمزرنگ باعث چالشی‎تر شدن بازی می‎شود. مفاهیم ابتدایی تکرار و نشانه‎گذاری نیز در کنار نحوه ارائه دستور حرکات نیز تشریح می‎شود. کودکان در این بازی با مدل تفکر تحلیلی و حل مسئله آشنا می‎شوند و تمرین می‎کنند.
  شخصیت‎های مکعبی قرمز‎رنگ (دشمن شخصیت دوست‌داشتنی بازی) با چشمان خود او را ذوب می‎کنند یا با پریدن بر رویش او را له می‎کند. البته ظاهری کارتونی بازی از آزاردهنده شدن این صحنه‎ها جلوگیری می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان این بازی به نجات یکی از دوستان مکعبی شخصیت اصلی بازی برمی‎گردد که در اسارت مکعب‎های قرمز قرار دارد. مکعب آبی (شخصیت اصلی) با حل پازل‎های کوتاه از راه کد نویسی ساده مسیر پرپیچ‌وخم جزیره را طی می‎کند تا به مقر مکعب‎های قرمز برسد و دوست خود را نجات دهد. در هر مرحله طرح پیچیده‎تر شده و به‌مرور بازیکن باید از قدرت تفکر تحلیلی خود استفاده کند تا با قرار دادن دستور‎های حرکتی مناسب مکعب آبی را در طول بازی حرکت دهد. بازیکن در این بازی نه‌تنها در مورد منطق برنامه‎نویسی می‎آموزد بلکه با بهره‎گیری از قدرت حل مسئله و تفکر تحلیلی بهترین راه‎حل را حرکات موجود را پیدا می‎کند. چالشی‎تر شدن بازی ناشی از حرکات خاص مانند تکرار تا نقطه‎ای مشخص یا حرکت تا زمانی خاص است. شخصیت دشمن این بازی مکعب‎های قرمزی‎اند که کار مکعب ‎آبی را سخت می‎کنند و با دیدن مکعب آبی او را نابود می‎کنند. این بازی برای کودکان شش سال به بالا طراحی‌شده است ولی حتی نوجوانان نیز می‎توانند از این بازی لذت ببرند؛ با این تفاوت که جریان بازی برای نوجوانان ساده به نظر می‎آید و با آزمون‌وخطا بسیار کم‎تری نسبت به کودکان کم سن، مراحل را حل خواهند کرد. بعد از اتمام بخش‎های یک‌ساعته، والدین می‎توانند مدرکی مبنی بر اتمام دوره کودک خود را به‌صورت آنلاین به دست آورند. برای دسترسی به تمام بخش‎های این بازی باید بسته‎های مختلفی از 1.99 دلار تا 7.99 دلار خریداری کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 2.2.0 iOS بعد از اتمام بخش رایگان این مجموعه در تاریخ 96/11/27 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  داستان مکعب‎های بازی طی ویدیو‎های کوتاه به بازیکن نمایش داده می‎شود که به‌صورت دوره‎ای تکرار می‎شوند. موسیقی بازی آرام و مناسب برای ایجاد هیجان در عین تمرکز در بازیکن است. رنگ‎های بازی شاد و بستر بازی در یک جزیره زیبا با درختان رنگی شکل گرفته است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بعد از گذر از چند مرحله ابتدایی، در بخش اصلی بازیکن باید بسته درون برنامه‎ای خریداری کند تا بتواند به مسیر ادامه دهد. این بسته‎ها که در طول مسیر نمایان می‎شوند از قیمت 1.99 دلار تا 7.99 دلار ارائه می‎شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook و Twitter در قسمت ارائه مدرک مبنی بر اتمام دوره یک‌ساعته قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۲.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Radiant Games
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان