Brain it on

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل مسائل با کشیدن شکل و تفکر تحلیل با آگاهی از قواعد فیزیک

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  وظیفه‎ی اصلی بازیکن کشیدن شکل‎های مختلف است و داشتن دقت در نحوه‎ی کشیدن شکل یا مکان قرار دادن آن اهمیت دارد. در مراحل اولیه به سادگی می‎توان شکل هدف را به دست آورد، اگرچه به‌مرور و با گذر مراحل نیاز به تکرار مراحل جهت پیدا کردن شکل دقیق و درستی به وجود می‎آید.
  بازی به‌طور مستقیم آموزشی نمی‎دهد، اما در بستر بازی قواعدی برمبنای اصول علم فیزیک قرار دارند. به همین دلیل باوجود اینکه محدودیتی در استفاده کودکان دبستانی از این بازی وجود ندارد، به علت نیاز به تفکر تحلیلی و انتزاعی ممکن است انجام بازی برای کودکان دبستانی کمی دشوار باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برای تمرین قواعد و اصول فیزیک مانند تعادل، شتاب، آهن‎ربا و شیب است که در این راستا بازیکن را وادار به تفکر تحلیلی می‎کند تا بتواند در زمان محدود، با حرکت محدود هدف را محقق سازد. بازی به‌صورت 5 مرحله‎ای در اختیار قرار می‎گیرد و برای باز کردن مراحل هر صفحه داشتن حداقل ستاره‎های موردنیاز لازم است. در هر مرحله هدفی عنوان می‎شود، مانند خارج کردن توپ از ظرف که بازیکن باید برای گذر از مرحله این هدف را عملی سازد. با رسیدن به هدف در زمان و تعداد حرکت مشخص‌شده، دو ستاره دیگر به بازیکن تعلق می‎گیرد. بخش جانبی بازی مربوط به بازی‎هایی است که بازیکنان دیگر طراحی کرده‎اند و از درجه سختی بالاتری نسبت به شروع بازی برخوردارند. هر مرحله را می‎توان با انواع روش‎ها به پایان رساند و محدودیتی در نوع راه‎حل ارائه‌شده وجود ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.6.0 iOS در تاریخ 96/08/16 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  بازی دارای زمان‎بندی دقیق و گرافیک تاریکی است که در عین حال که باعث تمرکز می‎شود، موجب خسته شدن چشم در صورت استفاده طولانی‌مدت نیز می‎گردد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی حاوی تبلیغات تصویری است که با خریداری حالت عضویت Premium تمام مراحل باز می‎شود، تبلیغات حذف می‌شوند و قابلیت طراحی مرحله در اختیار قرار می‎گیرد. بازی امکان دسترسی به لینک ناشر بازی را دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  امکان به اشتراک‌گذاری تصویر برنده شدن مرحله در پایان هر مرحله در Facebook و Twitter وجود دارد. با ایجاد حساب کاربری و عضویت می‎توان بازی را در چندین دستگاه با سیستم‌عامل iOS ادامه داد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Orbital Nine Games
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان