Braindom: Brain Games Test

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۶ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رشد و توسعه‎ی مهارت‎های گوناگون در قالب سؤالات و پازل‎های متنوع

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در برخی مراحل بازی شخصیت‎ها با لباس شنا نمایش داده می‎شوند. تعداد کمی از شخصیت‎های خانم بازی با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده‎اند.
  کودک با انتخاب گزینه‎ی مورد‎نظر خود هر مرحله را به پایان می‎رساند. برخی مراحل بازی ساختار پیچیده‎ای دارند و انجام آن‎ها به دقت و تمرکز بیشتر کودک نیاز دارد. نکته‎های کمکی و گزینه‎ی پرسش از دوستان نیز در بازی قرار دارند که بازیکن می‎تواند در صورت لزوم از آن‎ها استفاده کند. به علت انگلیسی بودن تمامی متن‎ها و لزوم تأکید بر مفاهیم مورد آموزش همراهی والدین با کودک لازم است. بازی گاهی دچار وقفه‎هایی می‎شود.
  سؤالات بازی با هدف افزایش گستره‎ی زیادی از مهارت‎ها طراحی شده‎اند. بازی‎های بسیار متنوعی در بازی قرار دارند؛ به عنوان مثال لوگوی شرکت‎های متفاوت برای کودک نمایش داده می‎شود و او باید شکل صحیح هریک را تشخیص بدهد که خود به بهبود حافظه و جلب تمرکز و توجه کودک به دنیای پیرامون خود کمک خواهد کرد. در برخی مراحل موقعیت‎هایی مثل نمایش تصویر دو خانم، یک کودک و متن مکالماتی کوتاه طرح می‎شود و بازیکن باید با توجه به مکالمات و تصاویر، مادر واقعی کودک را انتخاب کند که در بهبود هوش اجتماعی او تأثیر خواهد ‎داشت. اطلاعاتی راجع به افراد مهم و تأثیرگذار تاریخ مثل نیکولا تسلا و مارتین لوتر کینگ نیز در بازی وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در هر مرحله از این برنامه‎ انجام یک فعالیت در قالب سؤال در اختیار کودک قرار می‎گیرد و هدف آن افزایش مهارت و توانایی‎های گوناگون مثل خلاقیت و مهارت شناختی در کودکان است. بازی‎هایی مثل پیدا کردن اشیای پنهان‎شده در تصویر و پازل اشکال در هم در برنامه وجود دارند که در بهبود مهارت تفکر‎های حل مسئله و تفکر تحلیلی در کودکان تأثیر خواهند داشت. در برخی فعالیت‎ها کودک با شمارش تعداد اشکال مورد‎نظر مفهوم شمارش را درک خواهد کرد و انجام برخی دیگر از بازی‎ها به مهارت تشخیص رنگ‎ها در کودکان کمک خواهد ‎کرد. اطلاعاتی بسیار متنوعی نیز در محیط برنامه وجود دارند که باعث افزایش اطلاعات عمومی کودکان خواهند شد. نکته‎های کمکی نیز در بازی قرار دارند که کمک خوبی جهت حل فعالیت‎های برنامه به شمار می‎آیند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.2.6 iOS در تاریخ 99/04/6 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  مراحل بازی تصاویری مانند نقاشی‎ دارند. سؤالات بازی با دامنه‎ی بالایی از فعالیت‎ها طراحی شده‎اند. پس از هر پاسخ صحیح، بازیکن در قالب جملات کوتاهی تشویق می‎شود که خود عامل مؤثری در جهت ادامه‎ی مسیر بازی است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکنان می‎توانند با پرداخت 2.79$ و خرید اشتراک بازی از امکاناتی نظیر در اختیار داشتن تمامی مجموعه و حذف تبلیغات بهره‎مند شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام این بازی لازم نیست اما برای تماشای فیلم‎های تبلیغاتی جهت در اختیار داشتن نکته‎های کمکی اتصال به اینترنت نیاز است. بازیکن می‎تواند در صورت نیاز به کمک در پاسخ‎دهی به سؤالات، لینک بازی را با پیام کوتاه یا دیگر شبکه‎های پیام‎رسان برای دوستان خود ارسال کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر MATCHINGHAM GAMES LIMITED
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان