Breaking Bad: Criminal Elements

بررس متن: پریا کنکاشور

18+

جریان ساخت و فروش مواد مخدر در دنیای مافیایی

ناشر: FTX Games LTD سال انتشار: 2019

Breaking Bad: Criminal Elements

18+

جریان ساخت و فروش مواد مخدر در دنیای مافیایی

ناشر: FTX Games LTD

سال انتشار: 2019

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازی علاوه بر شکل داستانی خود، روندی استراتژیک دارد که موجب تقویت شدن قدرت تحلیل و حل مسئله بازیکن می‎شود. بازیکن باید علاوه بر دفاع و پیشرفت، برای اتفاقاتی که ممکن است در آینده با آن روبه‌رو شود، برنامه‌ریزی داشته باشد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
بازی و همچنین سریالی که از آن الهام گرفته‌شده محتوای خشن و مافیایی دارد. بین شخصیت‌ها درگیری‌ها و گفتگوهایی نیز ردوبدل می‌شود که شامل تهدید به قتل، حمله کردن و برنامه‎ریزی برای آسیب رساندن به افراد می‎شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
در شروع بازی تصاویری از زنان با پوشش نیمه برهنه نمایش داده می‎شود و مردان مشغول قمار و نوشیدن مشروبات الکلی‎اند. فضای کلی بازی مانند فضای حاکم بر فیلم طراحی‎شده است و درگیری‎های بین مافیا، وقایع ناراحت کننده و تلخی‎های زندگی و مفاهیمی از جمله مواد مخدر، کلاهبرداری، دشمنی و پول‎های کثیف در متن داستانی بازی قابل مشاهده‎اند.
سهولت استفاده
شخصیتی در ابتدا توضیحاتی در مورد نحوه‎ی استفاده از تجهیزات می‌دهد اما درک کامل روند بازی ساده نیست و در صورت آشنایی با سریال این مجموعه و شخصیت‌هایش، انجام بازی به‌مراتب ساده‌تر می‎شود.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی ماجراجویانه و استراتژیک از داستان سریال آمریکایی با همین عنوان برگرفته شده است. بازی که با تأیید سازنده‎ی اصلی سریال ساخته‌شده، شبیه‌سازی از دنیای شخصیت معروف سریال (والتر وایت) است. در ابتدا بازیکن در فضای آشنای سریال و در شهر آلباکرکی قرار می‌گیرد و ریاست شهر را بر عهده دارد. او وظیفه دارد تا آزمایشگاه شیمی خود را تجهیز کند و تجهیزات و نیروهای دفاعی برای آن قرار دهد. بازیکن می‌تواند فعالیت‌های خود را گسترش دهد و با دادوستد کردن مواد شیمیایی و شیشه، به پول و طلا برسد. از آنجایی‌ که این بازی برمبنای سریال ساخته‌شده بازیکن می‌تواند کلیه‎ی شخصیت‌های سریال را ببیند و با آنها همکاری کند. شروع بازی ابهام‌آمیز و غیرشفاف است. در صورت نبود شناخت از جریان سریال باید با آزمون و خطا در بازی پیش رفت و حتی در صورت آشنایی با فضای سریال نمی‌توان به‌سادگی بازی را پیش برد و به توضیحات بسیاری نیاز دارد. بازیکن باید برای تمام محوطه‌های تحت اختیار خود از نیروهای انسانی کمک بگیرد، برخی از این نیروها دانشمندان شیمی‎اند، برخی دارای توان دفاع در مقابل حمله را دارند و برخی می‌توانند به دشمنان حمله کنند. بازیکن پس از تجهیز اردوگاه خود و راه‌اندازی آزمایشگاه رفته‌رفته وارد دنیای هایزنبرگ می‌شود و می‌تواند به روش خود اتفاقات سریال محبوب خود را کنترل کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 1.18.1.183 Android در تاریخ ۹۸/0۷/0۷ نوشته‌شده است.

کیفیت

بازی از کیفیت تصویری بالایی برخوردار است. شخصیت‌ها با جزئیات بالایی طراحی شده‌اند و مکان‌ها از صحنه‌های اصلی سریال الگوبرداری شده‌اند. امکان کنترل تمام جزئیات به بازیکن داده می‌شود و امکان ساخت مواد جدید در آزمایشگاه به باورپذیری و سرگرم‌کننده‌ شدن بازی کمک می‎کند.

مصرف گرایی

برخی از موارد آزمایشگاه و همچنین ادوات دفاعی، جنگی و طلا با خرید درون برنامه‌ای قابل‌استفاده‎اند.

حریم خصوصی

در شروع بازی از بازیکن درخواست می‌شود تا قوانین و مقررات حریم خصوصی بازی را تأیید کند. همچنین بازی به‌صورت آنلاین و با اتصال به اینترنت اجرا می‌شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 101
نسخه تست شده روی اندروید 1.18.1.183
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر FTX Games LTD
سال انتشار 2019
اقتباس سریال آمریکایی Breaking Bad