Brushing Hero

thumbnail
۶ سال به بالا
۳ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تشویق کودک به انجام عمل مسواک زدن در مدت زمان مشخص شده

سال: 2019
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی توسط پخش انیمیشن و موسیقی جریان مسواک زدن را به سرگرمی تبدیل کرده است که در دنیای کودکی معنادار است.
  درک چگونگی انجام بازی ساده است و تنها با حرکت مسواک کودک انجام می‎شود. بازی دقت بالاتری در شناسایی دندان‎های جلویی نسبت به دیگر دندان‎ها دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی کودک توسط روشی خلاقانه به مسواک زدن تشویق می‎شود. ابتدا کودک دوربین صفحه‎ی دستگاه هوشمند را در مقابل صورت خود قرار داده و سپس مسواک زدن را در دنیای واقعی شروع می‎کند. تصویر بازی شامل دو بخش است که بخش پایین صفحه‎ی بازی تصویر کودک را نمایش می‎دهد. در قسمت بالایی صفحه چندین کودک شوالیه در حال نبرد با موجوداتی به شکل میکروب‎ها هستند و قطع نشدن حرکت دست کودک در حین مسواک زدن موجب پیروزی شوالیه‎ها در نبرد و کسب امتیاز کامل مرحله خواهد شد. اگرچه در بازی نبرد و تصاویری از شمشیر نمایش داده می‎شود اما تمامی شخصیت‎ها با گرافیک کارتونی و فانتزی طراحی شده‎اند و هیچ ‎گونه تصویری از خون یا جراحت در آن وجود ندارد. با توجه به متمرکز بودن نگاه کودک به صفحه‎ی بازی و آگاهی کمتر به محیط پیرامون خود همراهی والدین با کودک لازم است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.8 iOS و در تاریخ 99/02/17 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  در بخش انیمیشنی بازی تمامی شخصیت‎ها به خوبی و رنگارنگ طراحی شده‎اند. تصویر کودک همراه با استیکری مانند کلاه شوالیه نمایش داده می‎شود که خود موجب ارتباط معنایی با محتوای انیمیشن شده‎ است. مدت زمان جهت هر بار مسواک زدن یک دقیقه در نظر گرفته شده‎ است که برای انجام مجدد آن نیاز به از دست دادن بخشی از امتیازات به دست آمده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  امتیازات به دست آمده به کودک کمک می‎کند تا شخصیت‎های خود را ارتقا دهد و همچنین جهت در اختیار داشتن برخی از شخصیت‎ها پرداخت مبلغ 1.39$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای دسترسی بازی به دوربین دستگاه هوشمند اجازه کودک لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۸
  واحد پول رایگان
  ناشر LITALICO Inc
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان