Build It Up - Adhd & autism

thumbnail
۸ سال به بالا
۵ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساخت شکل اصلی با استفاده از قطعات به‌هم‌ریخته

سال: 2011
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی با کشیدن اشکال و قرار دادن در جای مناسب انجام می‎شود. در ابتدا همراهی والدین با کودک جهت درک بهتر فضای بازی و چیدمان صحیح اشکال باعث بهبود روند یادگیری می‌شود.
  بازی به توسعه مفاهیم اولیه ریاضی‌ مانند اندازه، بالا و پایین، قبل و بعد و شمارش کمک می‌کند و همچنین کودک با رنگ‌ها و اشکال هندسی همچون دایره و مربع آشنا می‌شود. به خاطر سپردن شکل اصلی می‌تواند قدرت حافظه را در کودکان بهبود ببخشد همچنین والدین می‌توانند با آموزش نام اشکال و رنگ‌ها به زبان فارسی دامنه واژگان فرزندشان را افزایش دهند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی پازل گونه با تکیه بر تقویت مهارت تجسم ذهنی، به توسعه‎ی درک فضایی و بصری در کودکان کمک می‎کند. چیدمان اشکال بر اساس اندازه تمرین خوبی برای آموزش برخی از مفاهیم ابتدایی ریاضی مانند اندازه،بالا و پایین به کودکان است. در ابتدا شکل اصلی متشکل از چندین شکل مجزا در اختیار کودک قرار می‌گیرد و پس از به خاطر سپردن شکل اصلی قطعات سازنده‎ی شکل اصلی در هم می‌ریزند. کودک با کشیدن قطعات و قرار دادن‎شان در جایگاه صحیح، شکل اصلی را می‎سازند. هرکدام از اجزای شکل اصلی اندازه، شکل یا رنگ تفاوتی دارند. هر مرحله به‌صورت نامحدود و هر بار با چینش متفاوتی قطعات را در اختیار کودک قرار می‎دهد تا از حفظ نمودن محل قرارگیری قطعات جلوگیری شود. این بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم، اختلال کم‌توجهی و بیش‌ فعالی طراحی‎شده تا در جهت افزایش دقت و تمرکزشان تاثیر بگذارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 5.14 iOS در تاریخ 98/09/14 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  تشویق کودک با صدای دست زدن صورت می‎گیرد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  دو مرحله از بازی رایگان است و برای در اختیار داشتن تمامی مجموعه پرداخت مبلغ 5.49$ لازم است. در بازی بخشی برای معرفی دیگر محصولات ناشر قرار دارد.

  نیازهای ویژه

  این بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم و اختلال بیش فعالی طراحی‌شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  ناشر بازی لینکی در فیس‌بوک و توییتر دارد که در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۵.۱۴
  واحد پول رایگان
  ناشر MyFirstApp Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان