Busy Shapes and colors

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‎ای ساده برای آموزش شکل‎ها و رنگ‎ها

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شباهت بالای بازی به اسباب‎بازی‎های کودکانه در دنیای واقعی حس بازی در دنیای واقعی را برای کودکان ایجاد می‎کند.
  بازی هیچ توضیحی در مورد نحوه انجام بازی ندارد، اما با کمی بازی کردن و تمرين، نحوه بازی را درک می‎کند و در همین آزمون‌وخطا با رنگ و شکل موردنظر آشنا می‎شود. بعد از مسلط شدن در نحوه بازی مراحل بعدی با آزمون خطا بیشتر جلو می‎رود.
  در این بازی 11 رنگ و 11 شکل مختلف به کودکان خردسال در قالب بازی‌ و تکرار آموزش داده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برای آموزش شکل و رنگ به کودکان خردسال ساخته‌شده است و در اصل شبیه‎سازی شده‎ي اسباب‎بازی‎های واقعی کودکان است و بازی با این برنامه موجب ايجاد حس نزدیکی با وسایل دنیای واقعی نیز می‎گردد. کودکان با عنوان انگليسی رنگ‎ها و شکل‎ها آشنا می‎شوند و با قرار دادن شکل و رنگ درست در جای خالی عناوین را تمرین می‎کنند. با یک‌بار تمرین هر شکل و رنگ مرحله بعدی باز می‎شود که حاوی رنگ جدید و شکل تازه‎ است، اما امکان دسترسی به مراحل پیشین جهت تکرار بیشتر وجود دارد. بازی دارای تبلیغات بین مراحل است. این بازی عضویت محور است و جهت دسترسی به کلیه مراحل اجبار پرداخت هزینه عضویت وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.3.1 iOS در تاریخ 96/07/12 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  باز گذاشتن صدای بازی بسیار اهمیت دارد، زیرا که کودکان با شنیدن مداوم نام هر رنگ یا شکل را می‎آموزند و آن را بلند تکرار خواهند کرد. در وسط بازی ویدیوهای کوتاهی از چند پنگوئن نمایش داده می‎شود که مفهوم خاصی ندارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در بخش تنظیمات و منوی اصلی لینکی برای دانلود بازی بیشتر وجود دارد. برای باز کردن کامل بازی نیاز است که مبلغ 1.99 دلار پرداخت شود.

  دنیای واقعی

  والدين می‎توانند به‌مرور هر رنگ و شکل در بازی را در دنيای واقعی مانند خانه ادامه دهند و اشيايی همچون کتاب، توپ و ساير اسباب‎بازی‎ها را شناسايی کنند که از چه رنگ و چه شکلی تشکیل شده‎اند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  همچنین برای دنبال کردن کودک نیاز به ساخت حساب کاربری است. برای وجود به این بخش واردکردن سال تولد الزامی است تا فقط والدین امکان دسترسی داشته باشند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر EDOKI ACADEMY
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان