Call of Duty®: Mobile

thumbnail
۱۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد گروهی و آنلاین با حریفان با استفاده از انواع سلاح‎ها

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  امکان گفت‎و‎گو میان بازیکنان در بازی گروهی قرار دارد که گاهی از ناسزا و کلمات تحقیر‎کننده در آن استفاده شده‎ است.
  بازی با لمس صفحه‎ی بازی انجام می‎شود و کنترل شخصیت و تعویض اسلحه‎ها با وجود ریتم بسیار سریع بازی به راحتی انجام می‎شود تنها کنترل راندن ماشین اندکی با چالش همراه است. با تغییر درجه دشواری بازی به حالت ساده بازیکن تنها عهده‎دار هدف‎گیری است و تیراندازی به صورت خودکار انجام می‎شود.
  در پیش گرفتن تاکتیک مناسب در حملات باعث ارتقای مهارت تفکر استراتژیک در بازیکنان خواهد ‎شد. برای پیروزی در نبرد‎ها بازیکن باید علاوه بر محافظت از خود در شرایط حساس از هم‎گروهی‎هایش نیز محافظت کند که تمرین خوبی برای کار گروهی است.
  صحنه‎های بسیاری از درگیری میان شخصیت‎ها در انواع محیط‎ها مانند شهرهای مسکونی با انواع سلاح‎های مشابه به سلاح‎های واقعی در بازی وجود دارد. شخصیت‎ها پس از از بین رفتن با صدای درد‎آلود به همراه پخش شدن خون بسیاری روی زمین می‎افتند. تصاویری از سوختن حریفان و تکه تکه شدن آن‎ها توسط بمب نیز در بازی نمایش داده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی یکی از نسخه‎های بازی معروف Call of Duty است که در سبک هیجانی و تیراندازی است و سرعت بالایی دارد. بازیکن با کنترل شخصیت خود و با استفاده از انواع سلاح‎ها مانند تفنگ و بمب در مکان‎های گوناگون با حریفان به نبرد می‎پردازد. با توجه به محتوای جنگی بازی صحنه‎های بسیاری از انفجار، از بین رفتن شخصیت‎ها و پخش شدن خون در بازی وجود دارد. بازیکنان می‎توانند تجربه‎ی بازی گروهی با دیگر کاربران را به صورت آنلاین داشته باشند که در آن امکان گفت‎وگو با پخش صدای بازیکنان وجود دارد که گاهی حاوی لغات نامناسب است. حالت‎های متفاوتی در بازی وجود دارد که با برنده شدن گروه بازیکن در هر یک از مبارزات بازیکن امتیازاتی به دست می‎آورد که می‎تواند از آن جهت از قفل بیرون در آوردن سلاح‎های دیگر استفاده کند. مبنای بازی بر تیر‎اندازی و مبارزه با حریفان با بهره‎گیری از تفکر استراتژیک بازیکن است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.12 iOS در تاریخ 99/03/19 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  طراحی سلاح‎های استفاده شده در بازی بسیار مشابه با نمونه‎های واقعی هر یک است. نقشه‎ها و حالت‎های متفاوت به همراه گرافیک سه‎بعدی مبارزات و صداگذاری متناسب با محیط‎های جنگی بر هیجان بازی افزوده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می‎تواند از امتیازات به دست آمده در نبرد‎ها جهت به دست آوردن تجهیزات و اسلحه‎ها استفاده کند همچنین با پرداخت حداقل مبلغ 1.39 خرید درون برنامه انجام دهد و ظاهر‎‎‎های منحصر‎به‎فردی را برای اسلحه‎ی خود در اختیار داشته باشد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  صفحه‎ای با نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد. دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۱۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Activision Publishing, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان