Calm

thumbnail
۱۴ سال به بالا
۹ تا ۱۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شبیه‌‎سازی محیطی آرام برای دور شدن از دنیای شلوغ و پراضطراب در عین تمرکز بر مهارت‌های درونی

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کار با برنامه ممکن است برای کودکان کم سن کمی دشوار به نظر آید ولی با کمک والدین بعد از باز کردن چند تمرین شفاف می‎شود. ساختار مینیمال برنامه کار با آن را راحت‎تر کرده است. فهم مطالب برای افراد ناآشنا به زبان انگلیسی غیرممکن است، مگر با کمک فردی بزرگسال.
  کودکان و نوجوانان با استفاده مداوم از محتوای تمرین‎ها به مهارت‎های کاهش اضطراب، کنترل استرس و حتی افزایش اعتمادبه‌نفس دست پیدا می‎کنند. استفاده از برنامه به‌صورت مداوم در بهبود سطح مرکز و دقت کودکان و نوجوان نیز اثر دارد. مهارت‎های اصلی این برنامه بیشتر در حوزه‎ی توانایی‎های درون فردی و حفظ تعادل در جریان پرتلاطم زندگی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه حاصل فعالیت چندساله‌ی افراد حرفه‎ای در حوزه‎ی مدیتیشن و مهارت‎های درونی است. هدف اصلی این برنامه ساخت محیطی آرامش‎بخش و بدون تنش برای سکوت کردن و فاصله گرفتن از تمامی اضطراب‎ها، تنش‎ها و مشکلات روزمره است. صداهای طبیعی در پس‎زمینه و تصاویر این برنامه با دقت بسیار بالایی انتخاب‌شده‌اند تا بهترین شبیه‎سازی را برای فضای آرامش‎بخش به وجود آید. کودکان کم سن برای استفاده از برنامه به‌طور حتم به کمک والدین خود نیاز خواهند داشت، به‎خصوص که استفاده کامل از برنامه به عضویت ماهانه یا سالانه نیاز دارد. بعد از خرید عضویت با انتخاب بخش موردنظر، کودکان و نوجوانان بر روی مهارت‎هایی همچون اعتمادبه‌نفس، تمرکز، کنترل استرس و موارد دیگر کار می‎کنند. البته لازمه‎ی یادگیری و انجام تمرین‎ها، داشتن سواد زبان انگلیسی یا همراهی فرد بزرگسال برای ترجمه صحیح و آرام متن تمرین‎ها است. بخش کودک برنامه برای مدارس رایگان بوده و فرصتی برای یادگیری مهارت‎های اولیه مدیتیشن برای کودکان است. والدین باید در نظر داشته باشند که خرید عضویت برای اولین بار، باعث فعال شدن گزینه‎ی خرید به‌صورت ماهانه نیز می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 4.1.1 iOS در تاریخ 97/08/12 نوشته‌شده‌ است.

  کیفیت

  تصاویر طبیعت در پس‎زمینه‏‎ی دروس و تمرین‎ها موجب ایجاد شدن محیطی آرام در برنامه شده است، ولی همچنان کاربران می‎توانند تنها از محتوای شنیداری برنامه استفاده کنند و تصویر را خاموش کنند. محتوای تمرین‎ها با آرامش و طمأنینه ارائه می‎شود که به ایجاد شدن محیط مناسب جهت مدیتیشن کمک می‎کند. علاوه بر موسیقی متن آرام و با کیفیت بالا، در بیشتر بخش‎ها صداهای باران، باد، حرکت برگ‎ها یا آواز پرندگان به گوش می‎رسد. بخش موسیقی نیز به‌طور خاص بر روی انواع موسیقی جهت افزایش تمرکز، آرامش و خواب بهتر است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بعد از پایان یافتن 7 روز دوره‎ی رایگان، با عضویت و پرداخت هزینه‎ی سالیانه‎ی 59.99 یا ماهیانه‎ی 12.99 دلاری امکان استفاده از تمامی بخش‎های برنامه به دست می‎آید.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند با الگو گرفتن از فعالیت‎های پیشنهادی در دروس این برنامه و شبیه‌سازی‌شان در طبیعت، تمامی تمرین‎ها را به دور از دستگاه و با استفاده از صداهای موجود در محیط واقعی همچون کنار دریا یا در پارک تکرار کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از برنامه نیاز به ارتباط دائمی با اینترنت وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۴.۱.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Calm.com, Inc.
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان