Candy Crush Jelly

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ترکیب آب‎نبات‎های هم‌شکل برای رسیدن به هدف هر مرحله با محدودیت‎های متنوع

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فهم اولیه کودکان در مورد روش انجام بازی بدون دشواری بوده و آموزش اولیه بازی در این روند کمک‌کننده است. با درگیری بیشتر در بازی کم‎کم نیاز به آزمون‌وخطا افزایش می‎یابد تا راه‌حل مناسب برای رسیدن به هدف پیش از اتمام حرکت‎های موجود به دست آید.
  در این بازی کودکان از خلاقیت خود برای ترکیب رنگ‎های مشابه استفاده می‎کنند. اگرچه در مراحل اولیه بازی به علت سادگی و چیدمان مشخص نیازی به تفکر استراتژیک نیست، اما به‌مرور با افزایش دشواری مراحل کودکان و نوجوانان از تفکر خلاقانه و استراتژیک به‌صورت توأم استفاده می‎کنند تا راه‌حل مناسب برای رسیدن به هدف را به دست آورند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی یکی از شماره‎های بازی معروف Candy Crush Saga است که همانند نسخه اصلی در این بازی نیز ترکیب چندتایی از آب‎نبات‎ها هدف اصلی به شمار می‎رود. تغییرات جزئی در شیوه‎ی ترکیبات و ساختار به دست آمده از هر ترکیب به وجود آمده است، اما روش انجام بازی مشابه شماره پیشین است. هدف هر مرحله متفاوت بوده و بر اساس تعداد حرکت موجود و ساختار چیدمان آب‎نبات‎ها بر روی صفحه سطح دشواری متفاوت است. کودکان و نوجوانان در این بازی 5 قلب برای شروع دارند که هر باخت باعث از دست دادن یکی از قلب‎ها شده ولی با گذر زمان بازیابی می‎شود. در این بازی کودکان و نوجوانان از تفکر استراتژیک خود استفاده می‎کنند تا به روند مناسبی از ترکیب آب‎نبات‎ها دست پیدا کنند. بازیکنان با برقراری ارتباط با Facebook امکان مشاهده نتایج دوستان خود را به دست می‎آورند، همچنین می‎توانند در فضای این شبکه مجازی به رقابت با یکدیگر و ثبت رکورد جدید به پردازند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.0.7 iOS در تاریخ 97/04/17 بعد از عبور از 20 مرحله ابتدای نوشته‌شده است.

  کیفیت

  بازی دارای موسیقی ملایم و آرامش‎بخشی بوده که با نوع رنگ‎های ملایم استفاده‌شده در پس‎زمینه هم‎خوانی دارد و فضایی آرام و بدون تنش را به وجود می‎آورد. جملات تشویقی میانی بازی باعث ایجاد انگیزش و هیجان کودکان و نوجوانان می‎شود. شخصیت‎های بازی با ظاهری همچون شکلات، آب‎نبات، ژله و … طراحی‌شده‌اند که خوشحالی و ناراحتی خود را در هنگام بردوباخت ابزار می‎کنند. گرافیک بازی دو بعدی و با کیفیت بسیار خوبی طراحی‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای به دست آوردن نوعی دارایی شکلاتی جهت ادامه بازی در شرایط خاص، امکان خرید درون برنامه با پرداخت رقم‎های مختلف از 0.9 دلار تا 14.99 دلار وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook و تأکید مداوم بازی برای برقراری ارتباط با دوستان از طریق این شبکه اجتماعی مشاهده می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۰.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر King
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان