CapCut: Video Editor

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ی کاربردی جهت ویرایش فیلم‌ها و کلیپ‌ها

سال: 2020
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آموزش خاصی در برنامه وجود ندارد اما تمام گزینه‌ها نامگذاری شده و واضح هستند. کاربر با داشتن تسلط نسبی به مفاهیم ویرایش و زبان انگلیسی به راحتی می‌تواند از گزینه‌های مختلف استفاده کند. در مجموع استفاده از برنامه ساده است .
  امکانات مختلف این برنامه باعث بهبود مهارت ویرایش کردن محتوای تصویری برای کاربر می‌شود. او می‌تواند بخش‌های مختلفی از فیلم‌ها را در کنار هم قرار داده یا حذف کند و با اعمال تغییراتی مثل حذف و اضافه کردن صدا و زیرنویس، تجربه‌ای شبیه به تدوین داشته باشد و در همین حین خلاقیت خود را نیز در ویرایش افزایش دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه CapCut: Video Editor از جمله اپلیکیشن‌هایی است که برای ویرایش فیلم و ویدیو از آن استفاده می‌شود. در این برنامه قابلیت‌های متنوعی وجود دارد. کاربر بعد از ورود به برنامه و دادن اجازه‌ی دسترسی به محتوای گالری و پوشه‌ها، گزینه‌ی پروژه‌ی جدید را انتخاب می‌کند. سپس با انتخاب یک یا چند ویدیو و ادغام آن‌ها با هم فرآیند ویرایش آغاز می‌شود. برای انجام این کار، چندین گزینه‌ی کلی در نوار پایین صفحه وجود دارد که هر گزینه به تنهایی شامل چندین انتخاب جزئی‌تر می‌شود. گزینه‌های کلی شامل ویرایش، صدا، متن، استیکر، فرمت، افکت و… است. کاربر می‌تواند در بخش ویرایش، قسمت‌هایی از فیلم را برش دهد، پس‌زمینه‌ی فیلم را حذف کرده یا تغییر دهد و تصاویر افراد داخل فیلم را ویرایش کند و سرعت پخش فیلم را کم یا زیاد کند. در بخش صدا، امکان تغییر صدای فیلم با افکت وجود دارد. همچنین، می‌توان صدا را از فیلم جدا کرد و یا موزیک یا صدای دیگری را به جای آن قرار داد. امکان درج زیرنویس با انواع امکاناتی مثل تغییر در فونت یا کادرها و شکل‌های مختلف نوشتار متنی وجود دارد و به تازگی امکان استفاده از گزینه‌ی زیرنویس خودکار باعث شده تا برنامه مکالمات داخل فیلم را به زیرنویس همان زبان تبدیل کند. امکانات مختلف بعدی مثل اضافه کردن استیکر و تغییر در رنگ و نور و موارد تزئینی دیگر باعث شده تا این برنامه در تنوع امکانات خود شاخص بوده و به یک برنامه‌ی بسیار کاربردی و درعین حال ساده برای استفاده‌ی غیر حرفه‌ای‌ها تبدیل شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 6.5.0 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۸ نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه CapCut: Video Editor امکانات بسیار متنوعی را به ساده‌ترین حالت اجرا در اختیار کاربران قرار داده است. حفظ کیفیت ویدیوها و امکان تغییر کیفیت و فرمت آن‌ها باعث شده تا برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی مختلف مناسب باشند و بدون وجود ایراد یا باگی، پاسخگوی نیازهای ویرایشگران محتوای ویدیویی محسوب شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  امکانات ویژه‌ای جهت ویرایش برای کاربران اشتراکی برنامه در نظر گرفته شده که در نسخه‌ی رایگان فعال نیست.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از این برنامه نیازمند اتصال به اینترنت است. برنامه برای اجرا نیاز به دسترسی به پوشه‌ها، گالری عکس‌ها و محتوای رسانه‌ی دستگاه دارد و از طریق حساب گوگل و تیک‌تاک می‌توان در آن عضو شد. بعد از ساخته شدن فیلم، می‌توان آن را در شبکه‌های اجتماعی مختلف با لینک مخصوص بارگذاری کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۶.۵.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر BYTEDANCE PTE. LTD
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPad، iPod Touch، iPhone
  طبقه بندی عکاسی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان