Car Industry Tycoon - Idle sim

thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تجربه مدیریت کردن یک کارخانه ماشین سازی

سال: 2020
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در آغاز بازی و تا مراحل زیادی پس از آن، علائم راهنما به همراه زیرنویس‌ها بازیکن را هدایت می‌کنند. انجام بازی ساده است و به سرعت می‌توان به آن تسلط پیدا کرد. البته برای کودکانی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند، همراهی والدین تا چند مرحله‌‌ی اول لازم خواهد بود.
  بازی محتوای مدیریت سرمایه دارد و بازیکن باید با داشتن تفکری استراتژیک، منابع محدود مالی خود را در مکان‌هایی که باعث می‌شود بازدهی کارخانه به بیشترین حد خود برسد، خرج کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Car Industry Tycoon – Idle Sim تجربه‌ای سرگرم‌کننده از بازی‌های سبک سرمایه‌گذاری و مدیریتی است که بازیکن نقش یک کارخانه‌دار ساخت ماشین‌سازی را بر عهده می‌گیرد. این کارخانه در ابتدا کارمندان بسیار کمی دارد و تنها به تولید ورق‌های فلزی مشغول است. کارمندان به کارخانه می‌آیند، ماشین خود را در پارکینگ پارک می‌کنند و در محوطه‌ی کارخانه می‌چرخند. آن‌ها فضای کوچکی برای گذراندن اوقات استراحت خود دارند و راندمان کارخانه پایین است و کارها به کندی انجام می‌شود اما درآمدی در حال کسب شدن است. بازیکن به مرور باید دستگاه‌ها را ارتقا دهد تا سرعت تولید بالا رود و درآمد کسب‌شده افزایش پیدا کند. با افزایش سرمایه می‌توان دستگاه‌های جدیدتر، محصولات بیشتر و فضای وسیع‌تری به کارخانه اضافه کرد و همچنین کارمندان بیشتری را به خدمت گرفت تا به این ترتیب به صورت تصاعدی به درآمد کسب‌شده افزوده شود. بازیکن تا حدی از دستورالعمل‌ها و لیست وظایف خود بازی پیروی می‌کند و بخشی نیز با تصمیمات خودش پیش می‌رود که تصمیم بگیرد سرمایه را چطور خرج کند تا به بازدهی بالاتری برسد. به همین جهت، حال و هوای استراتژیکی نیز به بازی افزوده می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.7.3 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۱۰ نوشته شده است.

  کیفیت

  زاویه‌ی دید بازی Car Industry Tycoon – Idle Sim از بالا به پایین است و جزئیات زیادی از صفحه دیده نمی‌شود. کارمندان به صورت نقطه‌های ریز در حال حرکت دیده می‌شوند و ماشین‌ها در حال حرکت و کار کردن هستند. از طیف رنگی روشن و تقریباً یکنواختی در مراحل اولیه استفاده شده است. با پیشرفت در بازی و افزوده شدن امکانات جدید به صحنه، تنوع خوبی از لحاظ بصری بازی داده می‌شود اما با سرعت گرفتن تولید، باگ‌های موجود در بازی نیز افزایش پیدا می‌کند، ماشین‌ها داخل هم می‌روند، کارمندان از یکدیگر عبور می‌کنند و با وجود تولیدات، زیاد ماشین‌ها از حرکت می‌ایستند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای ارتقا دادن بخش‌های مختلف، بازیکن نیاز به سکه دارد. او می‌تواند این سکه‌ها را از طریق بازی کردن، مشاهده‌ی تبلیغات و یا با انجام خرید درون‌برنامه‌ای انجام دهد. تبلیغات زیادی هم برای تشویق بازیکن به انجام خرید درون‌برنامه ای وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در اولین تجربه‌ی بازی از بازیکن درخواست می‌شود تا با قوانین حریم خصوصی موافقت کند. البته بازیکن می‌تواند این اجازه را ندهد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۷.۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Adrian Zarzycki
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPad، iPod Touch، iPhone
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان