CareFort Hospital Doctor Games

thumbnail
۱۶ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نقش‌آفرینی در جایگاه یک پزشک اورژانس

سال: 2022
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی توضیح خاصی از نحوه‌ی انجام آن ارائه نمی‌کند اما با توجه به مخاطب بزرگسال، فهمیدن ساز و کار آن بسیار ساده است. بازیکن بر اساس وسایل موجود در هر محیط و راهنمایی‌های تصویری، اقدامات درمانی را روی بیمار اجرا و با امتیاز کسب‌شده بیمارستان را تجهیز می‌کند.
  در وهله‌ی اول، بازی ترسیمی از یک محیط درمانی است و اقدامات درمانی که روی هر بیمار انجام می‌شود، به نوعی آموزنده و آشنا‌کننده‌ی بازیکن با این روند است. در برخی بخش‌ها باید پانسمان یا چسب‌ها را مانند پازل در کنار هم قرار داد و محدودیت زمانی اعمال‌شده نیز به بهبود سرعت عمل بازیکن کمک خواهد کرد.
  بخش‌های ویدیو مانندی که نمایش داده می‌شود، نمایشی از نحوه‌ی آسیب دیدن بیماران است که گاهی شامل صحنه‌ی درگیری پلیس با مجرم و یا تصادف می‌شود. بیماران دچار پارگی پوست، خونریزی و یا آسیب دیدگی با شیشه و میخ و.. می‌شوند که دیدن این صحنه‌ها حتی به صورت کارتونی برای مخاطب حساس، ناخوشایند خواهد بود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شبیه‌سازی جالب از یک محیط بیمارستانی و رسیدگی‌های پزشکی است که به شکلی واقعیت‌پذیر طراحی شده است. در این بازی بازیکن نقش یک پزشک حاذق خانم را ایفا می‌کند. این پزشک در بیمارستانی مجهز مستقر است و هر بار مسئول درمان یک بیمار اورژانسی خواهد بود. در ابتدای هر مرحله فیلم کوتاه کارتونی مانند یک سکانس سینمایی، داستان چند ثانیه‌ای از بیمار را نمایش می‌دهد. اینکه کجا بوده و چه اتفاقی برای او رخ داده است. برخی بیماران تصادفی هستند، برخی مسمومیت گاز دارند، برخی درگیری مسلحانه داشتند و یا سرما خوردند و هر یک داستان منحصربه‌فردی دارند. بیمار با هلیکوپتر روی بام بیمارستان فرود می‌آید و شرح حال مختصری همچون نام، سن، وضعیت هوشیاری و… او نمایش داده می‌شود. بازیکن مدت محدودی فرصت دارد تا تمام اقدامات پزشکی را روی بیمار انجام دهد. او بر اساس دستورات بازی بیمار را معاینه می‌کند، فشار خون و تب او را چک می‌کند، داخل حلق یا معده‌ی او را اندوسکوپی می‌کند، نوار قلبی می‌گیرد و اکسیژن وصل می‌کند، بخیه می‌زند و پانسمان می‌کند و در نهایت توصیه‌های پزشکی جهت مراقبت انجام داده و بیمار را ترخیص می‌کند. با توجه به صحنه‌هایی که از محل بیمار شدن افراد و همچنین نمایش جراحت و بریدگی وآسیب‌های جدی آن‌ها نمایش داده می‌شود، دیدن این تصاویر برای کودکان ناخوشایند و حتی ترسناک بوده و به همین دلیل، انجام بازی از طرف شرکت سازنده برای افراد زیر ۱۶سال منع شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 0.0.0.2 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۷/۲۳ نوشته شده است.

  کیفیت

  نقاشی‌های بازی بسیار واضح و نزدیک به واقعیت رسم شده‌اند. محیط بیمارستان، پزشک معالج و ابزارهای درمان بسیار دقیق هستند و این شبیه سازی را به خوبی انجام داده‌اند. داستانی که به شکل کات سین یا نمایش کوتاه شرح حال و قصه‌ی بیمار را نشان می‌دهد هیجان و جذابیت خاصی به بازی می‌بخشد. موسیقی‌ها در بخش‌های مختلف بازی متفاوت‌اند و روند درمان نیز متفاوت و متنوع برای هر بیمار پیش می‌رود تا بازی برای علاقمندان به مباحث درمانی و پزشکی جذاب باشد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای تجهیز بیمارستان و ابزار درمان می‌توان از خرید درون‌برنامه‌ای یا مشاهده‌ی تبلیغات استفاده کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی درخواست موافقت با قوانین حریم خصوصی‌اش را دارد که متن آن در صفحه‌ی اول قرار گرفته است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۰.۰.۰.۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  سال انتشار ۲۰۲۲
  دستگاه های سازگار Android
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  مهارت هماهنگی چشم‌ها و دست، عکس‌العمل سریع