Cell Strike – Touch play games

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مأموریت کشف و کشتن بیماری‎های داخل بدن

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نحوه انجام و کنترل بازی ساده است، اما ممکن است به علت عدم شفافیت هدف بازیکن گیج شود. فعالیت‎های بازی شامل ضربه زدن، انتخاب کردن و نگه‎داشتن انگشت بر روی صفحه است که در آموزش کامل ابتدای بازی توضیح داده می‎شود.
  کودکان از منابع موجودشان برای بستن زخم و مقابله با باکتری‎ها استفاده می‎کنند و با استراتژی‌های مقابله‎ای آشنا می‎شوند. آنها در مورد کشتن انواع باکتری‎ها و تفاوتشان می‎آموزند. برخی از باکتری‎ها در مقابل سیستم ایمنی بدن مقاومت می‎کنند، درنتیجه مقابله با آن دسته از باکتری‎ها نیاز به استراتژی‎های متفاوتی دارد. در حین انجام مأموریت کودکان لغات جدیدی همچون leukocytes یا platelet و .... را می‎آموزند.
  خشونت کم‎رنگ و کارتونی در بازی وجود دارد. در بازی گزینه استراتژی جنگ و کشتن موجودات به‌ظاهر بد مانند باکتری و ویروس وجود دارد که بازیکنان برای مقابله با آنها استفاده می‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  هدف این بازی واردکردن کودک به دنیای باکتری‎ها، زخم‎ها و سیستم ایمنی بدن است. در شروع زخم ساده‎ای بر روی بدن وجود دارد و بعد از ترمیم آن، نوبت به جنگ با باکتری‎ها و ویروس‎ها می‎رسد. به‌مرور با آموزش گام‌به‌گام نحوه کارکرد هر نیروی داخلی بدن شرح داده می‎شود و بعد از تکمیل توضیحات مابقی دفاع و حمله بر عهده بازیکن خواهد بود. در همین مراحل ابتدایی کودکان با انواع استراتژی‌ها برای مقابله با باکتری‎ها و بستن زخم‎ها آشنا می‎شوند. در این برنامه تنها سه بازی به‌صورت رایگان وجود دارد، و برای دسترسی به سایر مراحل بازی پرداخت هزینه از طریق خرید درون برنامه اجباری است. محتوای بازی بیش از آنکه بر اساس دفاع باشد، بر مبنای حمله است، به این معنا که ویروس‎ها یا باکتری‎ها چندان از محل زخم دور نشده و حرکت به‌خصوصی ندارند و این فرصت را به بازیکن می‎دهند تا نیرو‎های مناسب خود را از دور دست بدون هیچ استرسی به سمت زخم روانه سازد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.2.0 iOS در تاریخ 96/07/15 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  محتوای بازی بیشتر در محیطی صورتی‌رنگی شکل می‎گیرد که به‌نوعی نمایشی از داخل بدن انسان است. شخصیت‎های مثبت و منفی ازجمله نیروهای دفاعی در نقش گلبول‎های سفید و نیروهای دشمن در نقش باکتری و بیماری‎ها به‌صورت کارتونی نمایش داده‌شده‌اند. فضای اولیه‎ی بازی تاریک و مرموز است ولی به‌مرور شفاف‎تر می‎شود. بازی از کیفیت گرافیکی نسبتاً بالایی برخوردار است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بعد از بازی کردن مراحل موجود، بازیکن به حدی به بازی وابسته می‎شود که حس نیاز به خرید کل مراحل را دارد که به قیمت 4.99 دلار در ماه ارائه می‎شود.

  دنیای واقعی

  این بازی مبتنی بر مفاهیم زیست‎شناسی است که قابلیت آموزش مفاهیم مرتبط با ایمنی بدن را دارد، اما در برخی بخش‎ها آموزش کاملی ندارد و در صورت نیاز والدین باید اطلاعات تکمیلی مورد نیاز فرزندشان را از خارج از محتوای برنامه به دست آورند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Touch press
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان