Chaos Battle League

thumbnail
۱۱ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جنگ آنلاین با انواع شخصیت‎ها برای دست‎یابی به امتیاز بالا

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‎ها به‌وضوح دارای کلیشه‎های جنسی‎اند.
  ابتدای بازی در قالب دو جنگ کوتاه شبیه‌سازی‌شده است و دانشمند به‌عنوان شخصیت راهنما نحوه بازی را توضیح می‎دهد. در مورد بخش‎های خرید و قدرتمند کردن شخصیت‎ها توضیح شفافی وجود ندارد و در حین بازی نیز قانون مشخصی برای برد یا باخت تعریف‌نشده است و بازیکن تنها با توجه به استراتژی خود می‎توانند بازی را برنده شود. در کنار تمرین و تکرار مبارزات باید در نظر داشت که قدرت حریف و استراتژی‎های او در افزایش یا کاهش شانس برد نوجوانان مؤثر است.
  بازی به‌منظور آموزش ساخته نشده است، اما بازیکنان برای بردن نیاز به آگاهی در مورد قابلیت شخصیت‎ها دارند و با استفاده‎ی صحیح و به‌موقع از هر یک بردن خود را فراهم می‎کنند، که لازمه‎ی تمام این موارد داشتن تفکر استراتژیک است و به‎مرور تقویت می‎شود.
  بازی سرشار از خشونت و جنگ است و هدف بازی کشتن شخصیت‎های حریف و نابود کردن ساختمان اصلی وی است. شخصیت‎های بازی همه شمشیر، بمب و .ابزار جنگی مشابه دارند. محتوای بازی از نوع غارتگری و دزدی است اما حالت انیمیشنی شخصیت‎ها مانع از تأثیرگذاری بیش از حد محتوای خشن بازی بر روی بازیکنان می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  ساختار این بازی جنگ بین بازیکنان، به‌صورت آنلاین و با استفاده از شخصیت‎های کارتی است. شخصیت‎ها با انتخاب شدن در زمین‌بازی باهم می‎جنگند و اولین بازیکنی که موفق شود خانه اصلی بازیکن حریف را نابود کند، بازی را می‎برد و در این‌ بین بر اساس نحوه‎ی بازی امتیازها تقسیم می‎شوند. شخصیت‎های انتخاب‌شده هرکدام قابلیت و نحوه‎ی مبارزه مخصوصی برای خود دارند، برخی برای دفاع مناسب‎‎اند و برخی برای حمله کاربرد بهتری دارند. برای قدرتمند کردن شخصیت‎ها بعد از هر بار برد، جعبه‎ای از کارت داده می‎شود، که به‌طور تصادفی چندین شخصیت کارتی را نیرومند می‎کند. البته بازیکنان با سکه‎هایی که در بازی به دست می‎آورند نیز می‎توانند شخصیت‎هایشان را نیرومندتر کنند. تمام محتوای بازی مملو از فضایی خشونت‎بار و جنگی است، زیرا شخصیت‎ها با ابزار جنگی مانند تیر یا شمشیر می‎جنگند و در این‌ بین کشته می‎شوند. بازی تا حدی نیاز به تفکر استراتژیک دارد تا بازیکنان با توجه به قابلیت هر شخصیت، در جا و زمان مناسب از آن شخصیت استفاده کنند و بتوانند بازی را برنده شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.3.3 iOS در تاریخ 96/06/19 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  باوجود محتوای خشن و جنگی بازی شخصیت‌سازی این بازی کمی کارتونی‎ و شاید به‌نوعی خنده‎دار باشد و دانشمند راهنما تلاش دارد که ماجرا را جنجالی کند و به بازی هیجان اضافه کند. موسیقی بازی با ضرب قوی و محکم است تا جو بازی را پر از هیجان و تنش کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای بازی کردن نیاز به سکه و جواهراتی است که هر دو در طی بازی به میزان کمی به دست می‎آیند و درنتیجه بازیکن برای قدرتمند کردن شخصیت‎هایش نیاز به خرید درون برنامه‎ای سکه یا جواهر دارد که با قیمت‎های مختلف در بسته‎های متنوع وجود دارد. همچنین بسته‎ی ویژه‎ای هر چند روز یک‌بار قرار می‎گیرد که باقیمت ارزان‎تری تعدادی سکه و جواهر را می‎فروشد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر This game studio
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان