Chimeras: The Signs of Prophecy – A Hidden Object Adventure

بررس متن: پرستو رحیمی

12+

یافتن اشیاء و حل پازل‎ها در نقش کارآگاه

ناشر: Big Fish Games, Inc سال انتشار: 2016

Chimeras: The Signs of Prophecy – A Hidden Object Adventure

12+

یافتن اشیاء و حل پازل‎ها در نقش کارآگاه

ناشر: Big Fish Games, Inc

سال انتشار: 2016

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
بازیکنان می‎توانند در نقش کارآگاهی با یافتن مدارک و کسب اطلاعات از شاهدین ماجرا ایفای تقش کنند و مانند بازی شغلی در نقش خود ظاهر شوند. معمایی بودن فضای بازی و تجربه‌ی پیروزی و شکست می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
محتوای آموزشی
یافتن اشیایی که در مراحل متفاوت بازی قرار گرفته‎اند به تمرکز بازیکن نیاز دارد و همچنین استفاده‎ی مناسب از وسایل باعث بهبود و پرورش تفکر خلاق در بازیکنان خواهد شد. به عنوان مثال بازیکن با پیدا کردن کلیدی با طرحی مخصوص و پیدا کردن دری در شهر که با طرح کلید همسان باشد می‎تواند در را باز کرده و به اطلاعات ارزشمندی دست پیدا کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
در محتوای بازی به جادو اشاره شده ‎است. تصاویری از انسان‎هایی با قدرت‎های جادویی و همچنین از بین رفتن انسان‎ها بدون نمایش خشونت برجسته در آن نمایش داده‎ می‎شود که به همراه داستان رازآلود بازی موجب انتقال حس ترس و هیجان مضاعف به بازیکنان خواهد شد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
تصاویری از مشروبات الکلی در بازی وجود دارد.
سهولت استفاده
کنترل بازی با ضربه زدن با انگشت بازیکن روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. انجام بازی ساده و برای گروه سنی بازی به راحتی قابل درک است اما حل بعضی از معماها به دلیل ساختار پیچیده‎ی‎ آن‎ها نیاز به دقت بیشتر بازیکن خواهد داشت. متن‎ مکالمات و راهنمایی‎های بازی و همچنین نام اشیاء به زبان انگلیسی است که به دلیل تعدد بالای کلمات استفاده شده نیاز به تسلط بالاتر بازیکن به زبان انگلیسی دارد.
آنچه والدین باید بدانند

نام اندروید بازی Chimeras: The Signs of Prophecy است. بازی یکی از نسخه‎های مجموعه بازی‎های داستانی و ماجراجویی Chimeras است که ساختار پازلی آن مشابه با نسخه‎های قبلی است. بازی بر یافتن اشیای پنهان شده و حل معما استوار است که می‎تواند توانایی بازیکنان در حل هر یک را به چالش کشد. بازیکن در نقش کارآگاه خصوصی با حل کردن پازل‎های متفاوت مثل قرار دادن قطعات درهم‎ریخته در جایگاه صحیح با توجه با تصویر الگو و همچنین با جمع‎آوری شواهد پنهان شده در جریان بازی سعی در کشف اتفاقی مرموز دارد. اطلاعاتی راجع به مأموریت پیش‎ رو و نکته‎های کمکی نیز در اختیار بازیکن قرار داده می‎شود که کمک خوبی جهت حل پازل‎ها محسوب می‎شوند. حل پازل‎های متفاوت بازی موجب به چالش کشیده شدن مهارت تفکر‎های تحلیلی و حل مسئله در کودکان و نوجوانان خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.0 iOS و در تاریخ 99/02/16 نوشته ‎شده است.

کیفیت

داستان بازی با کمک متن مکالمات و انیمیشن‎های آن به خوبی روایت می‎شود. اشیای استفاده شده در بازی از تنوع بالایی برخوردار هستند. در تمام فضای بازی ماه‎گرفتگی وجود دارد که با بهره‎گیری از نورپردازی مناسب فضای رازآلودی در بازی تصویر سازی شده است.

مصرف گرایی

برای دسترسی به نسخه‎ی کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

حریم خصوصی

لینکی با نام بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 28
حداقل نیازمندی اندروید 4.0 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.0.0
حداقل نیازمندی iOS 8.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Big Fish Games, Inc
سال انتشار 2016