Chimeras: The Signs of Prophecy - A Hidden Object Adventure

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یافتن اشیاء و حل پازل‎ها در نقش کارآگاه

سال: 2016
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکنان می‎توانند در نقش کارآگاهی با یافتن مدارک و کسب اطلاعات از شاهدین ماجرا ایفای تقش کنند و مانند بازی شغلی در نقش خود ظاهر شوند. معمایی بودن فضای بازی و تجربه‌ی پیروزی و شکست می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
  تصاویری از مشروبات الکلی در بازی وجود دارد.
  کنترل بازی با ضربه زدن با انگشت بازیکن روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. انجام بازی ساده و برای گروه سنی بازی به راحتی قابل درک است اما حل بعضی از معماها به دلیل ساختار پیچیده‎ی‎ آن‎ها نیاز به دقت بیشتر بازیکن خواهد داشت. متن‎ مکالمات و راهنمایی‎های بازی و همچنین نام اشیاء به زبان انگلیسی است که به دلیل تعدد بالای کلمات استفاده شده نیاز به تسلط بالاتر بازیکن به زبان انگلیسی دارد.
  یافتن اشیایی که در مراحل متفاوت بازی قرار گرفته‎اند به تمرکز بازیکن نیاز دارد و همچنین استفاده‎ی مناسب از وسایل باعث بهبود و پرورش تفکر خلاق در بازیکنان خواهد شد. به عنوان مثال بازیکن با پیدا کردن کلیدی با طرحی مخصوص و پیدا کردن دری در شهر که با طرح کلید همسان باشد می‎تواند در را باز کرده و به اطلاعات ارزشمندی دست پیدا کند.
  در محتوای بازی به جادو اشاره شده ‎است. تصاویری از انسان‎هایی با قدرت‎های جادویی و همچنین از بین رفتن انسان‎ها بدون نمایش خشونت برجسته در آن نمایش داده‎ می‎شود که به همراه داستان رازآلود بازی موجب انتقال حس ترس و هیجان مضاعف به بازیکنان خواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی Chimeras: The Signs of Prophecy است. بازی یکی از نسخه‎های مجموعه بازی‎های داستانی و ماجراجویی Chimeras است که ساختار پازلی آن مشابه با نسخه‎های قبلی است. بازی بر یافتن اشیای پنهان شده و حل معما استوار است که می‎تواند توانایی بازیکنان در حل هر یک را به چالش کشد. بازیکن در نقش کارآگاه خصوصی با حل کردن پازل‎های متفاوت مثل قرار دادن قطعات درهم‎ریخته در جایگاه صحیح با توجه با تصویر الگو و همچنین با جمع‎آوری شواهد پنهان شده در جریان بازی سعی در کشف اتفاقی مرموز دارد. اطلاعاتی راجع به مأموریت پیش‎ رو و نکته‎های کمکی نیز در اختیار بازیکن قرار داده می‎شود که کمک خوبی جهت حل پازل‎ها محسوب می‎شوند. حل پازل‎های متفاوت بازی موجب به چالش کشیده شدن مهارت تفکر‎های تحلیلی و حل مسئله در کودکان و نوجوانان خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.0 iOS و در تاریخ 99/02/16 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  داستان بازی با کمک متن مکالمات و انیمیشن‎های آن به خوبی روایت می‎شود. اشیای استفاده شده در بازی از تنوع بالایی برخوردار هستند. در تمام فضای بازی ماه‎گرفتگی وجود دارد که با بهره‎گیری از نورپردازی مناسب فضای رازآلودی در بازی تصویر سازی شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه‎ی کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینکی با نام بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Big Fish Games, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان