ChoreMonster

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جدول انجام مسئولیت‎های روزمره کودکان با همراه هیولاهای آموزشی و انگیزشی

سال: 2014
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  طراحی شخصیت‎های کارتونی با دنیای فانتزی کودکان هماهنگ بوده و همین امر موجب نزدیکی بیشتر کودک با شخصیت‎های عجیب این بازی می‎شود.
  راه‎اندازی بازی باید توسط یک والد صورت بگیرد و ممکن است کمی زمان‎بر باشد، ولی کار با برنامه بسیار ساده و شفاف است. ظاهر برنامه‎ی کودک بسیار ساده است و حتی کودکانی که خواندن بلد نیستند، می‎توانند با مشاهده‎ی عکس از وظیفه‎ی خود مطلع شوند و با استفاده از شکل علامت تائید یا نفی پاسخ خود نسبت به انجام دادن یا ندادن وظیفه را اعلام کنند.
  کودکان در مورد مسئولیت‎پذیری و تجربه‎ی کسب جایزه بعد از انجام کار درست آموزش‎هایی می‎گیرند. کودکان با والدین خود همکاری می‎کنند تا وظایف روزمره در خانه و بیرون از خانه انجام شود و با انجام هر کار برایشان جایزه و امتیازی در نظر گرفته می‎شود. چرخ کارناوال هیولا باعث باز شدن هیولاهای بیشتر می‎شود و هر هیولا نماد یک وظیفه روزمره است که در داستان خود نکات آموزشی و انگیزشی دارد. ازجمله نکات آموزشی در هر هیولا، نحوه انجام درست کارهای خانه به همراه نکاتی برای بهتر و ساده‎تر کردن آنها است.
  هیچ خشونت واقعی در این برنامه وجود ندارد، اما برخی از شخصیت‎های هیولاهای نمایش داده‌شده، ممکن است برای برخی از کودکان حساس آزاردهنده باشد، مانند خرس بی‌سر؛ اما در کل شکل و ظاهر هیولاها بسیار دوست‌داشتنی و مهربان است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه از هیولاهای عجیب و کودکانه‎ برای انگیزه دادن به کودکان استفاده می‎کند و با رویکرد تشویقی و جایزه‎ای کودکان را به همکاری در فعالیت‎های روزانه‎ی خانه دعوت می‎کند. منظور از فعالیت‎های روزانه مسواک زدن، حمام کردن، مرتب کردن اتاق، نوشتن تکالیف و موارد مشابه است که جزء مسئولیت‌های فردی کودکان قرار می‎گیرد. با انجام هر وظیفه کودک آن را از لیست خارج می‎کند و تائید آن یا توسط والد صورت می‎گیرد یا به‌صورت خودکار انجام می‎گردد (خودکار یا دستی بودن توسط والد انتخاب می‎شود). بعد از تائید، امتیاز مربوط به وظیفه به کودک تعلق می‎گیرد و با استفاده از آنها کودک به جایزه موردنظر خود دست پیدا می‎کند. نسخه‎ی اپلیکیشنی روی گوشی هوشمند این برنامه به وب‎سایت متصل است، درنتیجه به‌راحتی می‎توان به‌صورت موازی از وب‎سایت نیز استفاده کرد. والدین باید زمانی را صرف ساختن حساب کاربری برای خود و فرزندانشان کنند و سپس وظایفی که هر کودک دارد را طراحی کنند و جایزه و امتیازی به هر یک اختصاص دهند. کودکان زمانی که وارد برنامه می‎شوند وظایف روزشان را مشاهده می‎کنند و بعد از انجام دادن وظیفه، تنها با زدن علامت تائید آن را از لیست حذف می‎کنند، که البته در صورتی‌ که والدین تائید خودکار را نزده باشند باید خودشان شخصاً رد یا تائید وظیفه را اعلام کنند (که این کار از طریق برنامه مربوط به والدین انجام می‎شود). برای جایزه بیشتر بعد از انجام وظایف یک بلیت داده می‎شود و کودکان از آن برای خرید هیولا، چرخاندن کارناوال، دیدن فیلم یا جوایز دیگر استفاده می‎کنند. والدین می‎توانند با استفاده از برنامه مربوط به خودشان که Mothetshp است، برای فرزندانشان وظیفه طراحی کنند، به پیام‎های کودکانشان پاسخ دهند، امتیاز اضافه بدهند و تائید یا عدم تائید وظایفی که انجام‌شده را اعلام کنند. پیام تائید یا عدم تائید می‎تواند به‌صورت ایمیل یا اعلان در موبایل برای والدین ارسال شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 3.1.3 Android در تاریخ 96/06/19 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این برنامه ظاهر بسیار انگیزش بخشی دارد و با ظاهر برنامه‎ی والدین متفاوت است. کارناوال هیولاها کمی شوخی و طنز به برنامه اضافه می‎کند، که موجب ایجاد انگیزه در انجام وظیفه در کودک و باعث تغییر نگاه وظیفه‎ای به‌نوعی نگاه تفریحی به کار می‎گردد. شخصیت‎های هیولایی با توجه به نوع پیام و نمادشان باهم تفاوت دارند و از رنگ‎های متنوعی تشکیل‌شده‌اند.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند برنامه وظیفه هفتگی را با کمک فرزندانشان طراحی کنند و در صورت لزوم برای هفته بعدی تغییراتی برای بهبود آن اعمال کنند. با نوشتن برنامه به کمک کودکان حس مشارکت و مسئولیت‎پذیری در آنها تقویت می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  کودکان جایزه را خودشان انتخاب می‎کنند که می‎تواند فیلم، هیولای جدید یا چرخاندن چرخ کارناوال باشد. در صورتی انتخاب فیلم، نیاز به اتصال به اینترنت وجود خواهد داشت.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۱.۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر ChoreMonster
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان