Clash of Kings

بررس متن: پریا کنکاشور

12+

افزایش قدرت و تعداد شهرهای تحت تصرف برای رسیدن به امپراتوری

ناشر: Elex wireless

Clash of Kings

12+

افزایش قدرت و تعداد شهرهای تحت تصرف برای رسیدن به امپراتوری

ناشر: Elex wireless

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
برای بنا کردن یک امپراتوری قوی و همچنین برای پیروزی در نبردها می‌بایست نوجوان باید استراتژی عملکردی مشخصی داشته باشد. با حفظ تمرکز و تحلیل محیط بازیکن به‌مرور بر روی روش‎های مبارزه و مقاومت تسلط پیدا می‎کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
مبنای این بازی بر روی نبرد، کشورگشایی، جنگ و دفاع از قلمرو قرار دارد؛ اما به دلیل کوچک بودن شخصیت‎ها و درهم بودن تصاویر در حین جنگ، هیچ نوع خون‎ریزی یا مرگی به موضوع نمایش داده نمی‎شود. در این بازی اضطراب ناشی از حمله کردن و دفاع از قلمرو بیشتر از تصاویر بر روی احساست بازیکن تأثیرگذار است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
برخی از سربازان در ظاهر زنانی با پوشش نامتعارف برای مبارزه به تصویر کشیده شده‎اند.
سهولت استفاده
این بازی در ابتدا پیچیدگی‌های اندکی دارد و نحوه انجام آن ساده است، اما با افزایش مراحل و همچنین ارتقاء سطح امپراتوری نحوه‎ی کنترل و برنامه‌ریزی برای حمله و دفاع برای بازیکن دشوارتر خواهد شد و نیاز به قدرت تحلیل و تمرکز بیشتری خواهد داشت. در ابتدای بازی شخصیت‌ها در قالب سربازان پادشاه، کلیه قوانین، سازوکار عملکرد و ساختن شهر را به بازیکن توضیح می‌دهند.
آنچه والدین باید بدانند

در این بازی آنلاین، نوجوانان باید امپراتوری خود را بنا کنند و مناطق تحت تصرف خود را افزایش دهند و به این ترتیب قدرت خود را افزایش دهند. در ابتدا و با شروع بازی شخصیت‎ها (سربازان امپراتور)، به بازیکن (پادشاه منطقه) توضیحاتی در مورد چگونگی ساخت امپراتوری می‌دهند و بازیکن مطابق مشاوره‌های آنها به ساختن قسمت‌های مختلف شهر می‌پردازد. پادشاه می‌بایست مکان‌هایی ازجمله بیمارستان، پایگاه نظامی، مرکز آموزشی، مزرعه، کارخانه‌های مختلف و کلیه ملزومات یک امپراتوری را بسازد. در کنار ساختار انفرادی، بازیکنان می‌توانند در این بازی به یکدیگر کمک کنند و با یکدیگر متحد شوند و در برابر دشمنانی که به قلمرو آنان حمله می‌کنند از خود دفاع کنند. همچنین می‎توانند از این فعالیت گروهی برای نابودی سایر قلمروها استفاده کنند. در این نسخه‎ی فارسی سازی شده‎ی این بازی معروف تمام گفت‌وگوها به زبان فارسی انجام می‎شود. در صورتی که از سمت سایر قبایل به منطقه تحت تصرف بازیکن حمله صورت بگیرد، اطلاع‌رسانی بر روی دستگاه هوشمند بازیکن نمایش داده می‎شود تا بتواند از خود دفاع کند که خود می‎تواند در زندگی روزمره نوجوانان تأثیرگذار باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 4.25.0 Android در تاریخ 97/11/29 نوشته‌شده است.

کیفیت

در نسخه‎ی بررسی‌شده تصاویر و همچنین موسیقی از کیفیت مطلوبی دارند، اما نسبت به تصاویر استفاده‌شده در نسخه اصلی، از کیفیت پایین‌تری برخوردارند. این بازی دارای جزئیات بسیار دقیقی است و کلیه ملزومات مربوط به یک شهر و یک امپراتور قدیمی به‌طور کامل طراحی‌شده است.

مصرف گرایی

برای به دست آوردن سکه‌های بیشتر و سرعت بخشی به عملکرد، می‌بایست بسته‌هایی توسط بازیکن با پول واقعی خریداری شوند.

حریم خصوصی

این بازی به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و بازی به قابلیت‎های ضبط صدا، دوربین، مکان‌یابی دستگاه و مشاهده محتوای کامل اینترنت دستگاه بازیکن دسترسی دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 96
نسخه تست شده روی اندروید 4.25.0
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Elex wireless