Clash Royale

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رقابت استراتژیک بر سر امتیاز از راه نابودسازی بیشتر ساختمان‎های دشمن

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدای بازی نحوه استفاده از کارت‎ها و چگونگی شکل‎گیری جنگ شرح داده می‎شود. در مورد بخش‎های خرید و قدرتمند کردن شخصیت‎ها توضیح شفافی وجود ندارد و در حین بازی نیز قانون مشخصی برای برد وجود ندارد و بازیکن می‎تواند با توجه به استراتژی خود بازی را برنده شود.
  بازی به‌منظور محتوای آموزشی ساخته نشده است، اما بازیکنان برای بردن رقیب خود باید علاوه بر آگاهی نسبت به قابلیت‎ها و توانایی‎های شخصیت‎هایشان استراتژی‎های دفاعی و حمله‎ی مناسبی را بچینند. بازیکنان با تحلیل دقیق فضای بازی و استراتژی‎های نفر مقابل خود می‎توانند به استراتژی مناسب برای اقدامات نیروهای خود دست پیدا کنند.
  بازی سرشار از خشونت و جنگ است، در این‌ بین هدف از بازی کشتن شخصیت‎های حریف و نابود کردن ساختمان اصلی اوست. شخصیت‎های بازی همه شمشیر، بمب و ... دارند و تم بازی از نوع غارتگری و دزدی است. ظاهر برخی از شخصیت‎ها عجیب و ترسناک است که البته با گرافیک کارتونی بازی تمامی وقایع بازی غیرواقعی جلوه داده‌شده‌اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی، جنگ بین بازیکنان به‌صورت آنلاین است که با استفاده از شخصیت‎های کارتی صورت می‎گیرد و از مجموعه بازی‎های ناشر بازی Clash of Clan است. شخصیت‎ها با انتخاب شدن در زمین‌بازی باهم می‎جنگند و اولین بازیکنی که خانه اصلی بازیکن حریف را نابود کند برنده‎ی رقابت است. 5 مرحله اول به‌صورت آموزشی است تا بازیکن با فضای بازی آشنا شود و پس‌ از آن بازیکنان باید بتوانند بر اساس نیروها و تاکتیک بازی، نفر مقابل مناسب‎ترین کارت‎ها را انتخاب کنند. شخصیت‎های جنگی بر روی کارت‎ها قرار داشته و هرکدام قابلیت و نحوه مبارزه مخصوص به خود را دارند، برخی برای دفاع مناسب‎اند و برخی برای حمله کردن. هر شخصیت و ساختمان میزان مقاومت محدودی دارد که در حین جنگ و ضربه خوردن عدد مقاومت کاهش پیدا می‎کند و در نهایت شخصیت می‎میرد و ساختمان خراب می‎شود. بر اساس نحوه‎ی بازی و موفقیت استراتژی‎های پیاده شده در صحنه‌ی نبرد، امتیازها تقسیم می‎شود و برای قدرتمند کردن شخصیت‎ها بعد از هر برد، جعبه‎ای از کارت‎های افزایش قدرت اعطا می‎شود که به‌طور تصادفی چندین شخصیت را نیرومند می‎کند. البته بازیکنان با سکه‎هایی که در بازی به دست می‎آورند نیز می‎توانند شخصیت‎هایشان را نیرومندتر کنند. بازی دارای خشونت‏های جنگی است، زیرا که شخصیت‎ها با ابزار جنگی مانند تیر یا شمشیر می‎جنگند و دراین‌بین کشته می‎شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.9.2 iOS در تاریخ 96/06/30 بعد از چندین رقابت نوشته‌شده است.

  کیفیت

  رنگ‎های شاد و روشن استفاده‌شده در طراحی تصویر محیط خشن بازی را کمی لطیف و غیرواقعی جلوه می‎دهد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای بازی نیاز به سکه و جواهرات است که هر دو در طی بازی به مقدار محدودی به دست می‎آیند و درنتیجه بازیکن برای قدرتمند کردن شخصیت‎هایش نیاز به خرید درون برنامه سکه یا جواهر دارد (سکه و جواهرات باقیمت‌های مختلف در بسته‎های متنوع ارائه می‎شود). همچنین بسته‎ی ویژه هرچند روز یک‌بار در دسترس قرار می‎گیرد و سکه و جواهرات را با قیمت ارزان‎تری ارائه می‎کند. بخش جعبه‎های جادویی وجود دارد برای به‌روز رسانی و بهتر شدن نیاز به جواهر بسیار بالا دارد.‎

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای شکل‎گیری رقابت‎ها اتصال به اینترنت نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Supercell Oy
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان