Clefs: Music Reading Trainer

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش و تمرین برای بهبود مهارت نت خوانی

سال: 2020
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ساختار برنامه واضح و طبقه‌بندی‌شده است. هنرجو با انتخاب کلید مورد نظر درسنامه‌ها و تمرینات را به ترتیب می‌خواند و انجام می‌دهد و با نمودارهای ارائه‌شده، بهبود مهارت خود را مورد سنجش قرار می‌دهد. البته آشنایی حداقلی با نت‌ها و نت‌خوانی برای درک درسنامه‌ها لازم است.
  برنامه به طور اختصاصی به آموزش نت‌خوانی در کلیدهای مختلف می‌پردازد و در این زمینه هم به صورت نظری و هم عملی درسنامه و تمرین ارائه می‌کند. این تمرینات در بهبود مهارت شنیداری کاربر نیز موثر واقع می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  یادگیری موسیقی مانند یادگیری یک زبان جدید است و برای نواختن هر ساز ابتدا باید الفبای آن را آموخت. نت‌ها الفبای موسیقی هستند و برنامه Clefs: Music Reading Trainer مجموعه‌ای از تمرین‌ها است تا هنرجو بتواند به روان‌خوانی در خواندن نت قطعه‌ها برسد. در این برنامه کلیدهای سل، فا و دو در تمام حالت‌ها از جمله سوپرانو، تنور و… قرار داده شده تا آموزش تمام سازها را شامل شود. هنرجو ابتدا روی کلید مورد نظر خود کلیک کرده و با بخش نظری چند صفحه‌ای روبه‌رو می‌شود. در این بخش توضیحی نوشتاری به صورت خلاصه از ماهیت آن کلید، انواع علامت‌ها مانند دیز و بمل، شکل نوشتاری هر نت و محل قرار گیری هر نت روی خطوط حامل داده می‌شود. سپس هنرجو وارد بخش تمرین خواهد شد. او صفحه‌کلیدی را انتخاب می‌کند و سپس نت‌های نوشته‌شده روی خطوط را اجرا می‌کند. در مراحل بعدی تمرین، حالتی برعکس دارد و هنرجو باید نت‌های خواسته‌شده را روی خطوط حامل قرار دهد. این مجموعه با تمرین‌های پیش‌فرض و شخصی‌سازی‌شده برای هر کاربر، تاثیر زیادی در مهارت نت‌خوانی او خواهد داشت. برنامه در حالت کلی رایگان بوده اما برای دسترسی به برخی ویژگی‌های خاص آن باید نسخه تکمیلی را خریداری نمود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.0.43 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۳ نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه Clefs: Music Reading Trainer ساختار ساده و واضحی دارد که در سهولت یادگیری موثر است. ویژگی‌های مختلفی در بخش تنظیمات قرار گرفته که تمرینات و ساختار کلی برنامه را تا حد زیادی با نیاز هر هنرجو تطبیق می‌دهد. صدایی که از هر کلاویه تولید می‌شود، نزدیک به صدای اصلی آن بوده و کیفیت خوبی دارد. آموزش نظری هر بخش نیز مختصر اما مفید و واضح ارائه شده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برخی بخش‌های برنامه با خرید نسخه‌ی کامل قابل دسترسی خواهد شد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۴۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Crazy Ootka Software AB
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPhone، iPad، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان