Clover Tale

بررس متن: پرستو رحیمی

7+

حل کردن پازل شکل‎های رنگی در محیطی تخیلی

ناشر: FIVE-BN UK LTD سال انتشار: 2014

Clover Tale

7+

حل کردن پازل شکل‎های رنگی در محیطی تخیلی

ناشر: FIVE-BN UK LTD

سال انتشار: 2014

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
مؤثر بودن عامل زمان یا تعداد محدود حرکات در انجام مراحل بازیکنان را به سمت تصمیم‎گیری در لحظه تشویق می‎کند. پازل‎های این بازی کوچک و محدود هستند اما می‎توانند در بهبود عملکرد مهارت تفکر حل مسئله‎ی بازیکنان نقش داشته باشند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
شخصیت‌ راهنمای بازی به نام ملیسا دارای پوشش نامناسبی‌ است و گاهی در بازی ظاهر می‌شود اما گرافیک کارتونی بازی از انتقال مفهوم خارج از گروه سنی جلوگیری می‌کند.
سهولت استفاده
سازوکار بازی و شرح مأموریت‌ها توسط متن‌های کوتاه نمایش داده می‌شود، اما برخی مراحل دشواری بیشتری دارند و ممکن است نیاز به انجام چند باره‎ی آن‎ها برای کسب کامل امتیازات باشد.
آنچه والدین باید بدانند

کودکان در این بازی حل پازل در سرزمینی تخیلی را تجربه می‌کنند. بازی در محیط‎های متفاوت با ترکیب کردن شکل‎های رنگی در چارچوب پازل پیش می‌رود. با قرار گرفتن و محور شدن حداقل سه شکل یک رنگ به‌ صورت خطی در کنار هم‌ شکل‌های جدید جایگزین آن‎ها می‌شوند. هر مرحله به عامل زمان یا تعداد حرکات وابسته است و چالش‎هایی مانند از بین بردن شکل‌های محصور در یخ یا پیچیده شده در طناب را به همراه دارد. در صورت موفق نشدن بازیکن برای کسب تمامی امتیازات، مرحله از ابتدا آغاز می‌شود. کودکان در کنار تمرین تمرکز می‌توانند امتیازات کسب‎شده را از طریق فیس‎بوک با دوستان خود به اشتراک‌ بگذارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 3.2.3 در تاریخ 98/11/02 نوشته ‎شده است.

کیفیت

طراحی شخصیت‎ها و فضای بازی با تم تخیلی همراه است. از رنگ‌های متنوعی در بازی بهره گرفته‌ شده است اما طراحی کوچک مکان‌ها مانع از دیده شدن جزئیات آن‎ها شده است.

مصرف گرایی

امتیازات به‌دست‌آمده در بازی به بازیکن کمک می‎کند مراحل را از حالت قفل خارج کند یا کمک‌کننده‌هایی مانند از بین بردن ناگهانی اشکال را تهیه کند و همچنین بازیکن می‌تواند با پرداخت مبالغی از 1.39$ تا 27.99$ به این امکانات سریع‌تر دست یابد. فیلم‎های تبلیغاتی نیز در بازی قرار دارد.

حریم خصوصی

بازی لینکی در فیس‎بوک دارد که بازیکن می‌تواند در آن عضو شود و امتیازات خود را با دوستان به اشتراک بگذارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 13
حداقل نیازمندی اندروید 4.0 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 3.2.3
حداقل نیازمندی iOS 6.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر FIVE-BN UK LTD
سال انتشار 2014