Clumsy Ninja

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تمرین با یک نینجای خوش‎قلب برای کسب آمادگی لازم جهت نجات دوستش

سال: 2013
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‎های شخصیت اصلی و کنجکاوی‎هایش در دنیای کودکان معنادار است.
  با دنبال کردن اهدافی که در سمت راست پایین صفحه وجود دارد، کمکی دائمی در حین بازی در اختیار قرار دارد. راهنمایی‎های بازی همه به زبان انگلیسی نمایش داده می‎شوند. البته انجام بسیاری از فعالیت‎ها بدون آگاهی کامل به زبان انگلیسی نیز ممکن است.
  این بازی به صورت غیرمستقیم اشاره‎هایی به فرهنگ شرقی و روش‎های احترامی بین افراد بزرگسال و کوچک‎تر دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان از آنجایی آغاز می‎شود که کیرا (دوست نینجای بازی) گم می‎شود و نینجای خوش‌قلب با کمک سنسی (معلم خود) تلاش می‎کند تا مهارت‎های نینجایی خود را ارتقا دهد. ابزار تمرین چه از نوع سرگرم‌کننده و چه مهارتی در پایین صفحه قرار دارند. چهار دسته مهارت اصلی در بازی با ابزار و وسایل مختلف آموزش داده می‎شود، و با بهتر کردن ابزار مهارت نینجا نیز بالاتر می‎رود. در کنار این محیط به‌ظاهر جدی، شخصیت‎ بی‎دست‎وپا و قلقلکی نینجا و عوامل جانبی همچون طرح لباس‎ها، بادکنک‎ها یا حیوانات بازی جنبه طنز و خنده‎داری را وارد روند تمرینات می‎کند. بازی هیچ‌گونه خشونتی ندارد و تمامی تمرین‎ها به‌صورت انفرادی صورت می‎گیرد، و برخلاف وجود انواع خرید درون برنامه و تبلیغات، اجباری در بازی برای پرداخت هزینه وجود ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر اساس نسخه 1.30.0 iOS در تاریخ 96/08/21 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  محبوبیت اصلی این بازی به علت شخصیت بی‌دست‌وپای قلقلکی نینجا است. این مجموعه از ابتدا تاکنون تغییرات و ابزار جانبی متنوعی را به خود دیده است، به همین جهت تازگی خود را در مدت این سال‎ها حفظ کرده است. برخلاف تم جنگ و نینجایی که باید انتظار داشت، این بازی هیچ خشونتی و یا جنگی ندارد و حتی پیش از این که بازی را یک بازی جنگی به حساب آورد، باید آن را در دسته خنده‎دار یا وقت‎گذران قرار دارد. محیط بازی ساده و الگویی از زندگی شرقی را نمایش می‎دهد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی مملو از خرید درون برنامه در قالب تبلیغات مرتبط با بازی است. در بخش تمرینات انواع لینک تبلیغاتی برای ظاهر یا ابزار نینجا وجود دارد که در قیمت‎های متنوع به فروش می‎رسد. هر روی چندین تبلیغ در بالای صفحه برای کسب امتیاز، تجربه، سکه یا ابزار جدید قرار می‎گیرد. بازیکن می‎تواند سکه و جواهر را در بسته‎های 2.99 دلار تا 29.99 دلار خریداری نماید. در میان بازی تبلیغات تصویری مرتبط و غیر مرتبط با بازی نینجا نمایان می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۲.۳.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳۰.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر NaturalMtionGames Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان