Coding Planets

بررس متن: پریا کنکاشور

8+

فراگرفتن مهارت‌های اولیه برنامه‌نویسی به کمک بازی

ناشر: Min Thura Zaw سال انتشار: 2017

Coding Planets

8+

فراگرفتن مهارت‌های اولیه برنامه‌نویسی به کمک بازی

ناشر: Min Thura Zaw

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی یک برنامه‎ی آموزشی جهت افزایش مهارت‌های برنامه‌نویسی است که برای انجام مراحل آن علاوه بر آموختن اطلاعات پایه‎ای برنامه‌نویسی، نیاز به تفکر تحلیلی و حل مسئله نیز است. محتوای بازی تنها منطق اولیه و مفاهیم ابتدایی را به کودکان آموزش می‌دهد و برای توسعه‎ی مهارت‌های به سطح متوسط و پیشرفته کمکی نمی‎کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در ابتدای هر سه مرحله نحوه انجام کد نویسی، فرمول نویسی و سایر مهارت‌ها توضیح داده می‌شود اما بعد از پیش رفتن در مراحل، چالش‌های مربوط به مرحله بسیار دشوار می‌شود و برای کودکان کم سن تر می‌تواند پیچیده باشد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی آموزشی به کودک مهارت‌های اولیه برنامه‌نویسی را آموزش می‌دهد. تصویر اصلی بازی شامل یک صفحه مشبک، یک ربات و چندین نقطه است که به‌صورت تصادفی بر روی مربع‌ها قرارگرفته‌اند. بازیکن در هر مرحله با کدهای مشخص، حرکات ربات را به نحوی کنترل می‌کند که با تعداد حرکت مجاز تمام نقاط روی صفحه را طی کند. این بازی شامل سه مرحله مختلف است که در مرحله‎ی اول مفاهیم ابتدایی برنامه‌نویسی توضیح داده می‌شود؛ در مرحله دوم نحوه نوشتن فرمول‌های ساده‎ی برنامه‌نویسی توضیح داده می‌شود و بازیکنان این بار باید تمامی مراحل را به‌وسیله‌ی فرمول‌های خود تکمیل کند تا اجازه‎ی ورود به مرحله‎ی بعد داده شود؛ در مرحله سوم (مرحله چرخه) بازیکن باید از تمام مهارت‌های فراگرفته شده استفاده کند و چالش‎های پیچیده‎تری را حل کند. برای تلطیف فضای بازی محیط کلی به شکل سفر بین سه سیاره متفاوت طراحی‌شده است. این برنامه صرفاً به آموزش الفبای ابتدایی برنامه‌نویسی می‌پردازد و می‌تواند کودکان را با این علم آشنا کند و آنها را به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تشویق کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 1.0 Android در تاریخ 98/04/30 نوشته‌شده است.

کیفیت

صفحه مربوط به بازی اصلی شکل یکنواخت و ثابتی دارد. موسیقی شاد و هیجان‌آوری نیز در طی بازی به گوش می‌رسد. کیفیت طراحی بازی بالا نبوده و جذابیتی ازنظر بصری ایجاد نمی‎کند.

مصرف گرایی

در صورتی که در حین بازی دستگاه به اینترنت متصل باشد تبلیغات در صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 11
نسخه تست شده روی اندروید 1
حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Min Thura Zaw
سال انتشار 2017