Cognifit

بررس متن: نیلوفر غیبی

16+ 8 تا 16 با همراهی والدین

ارزیابی وضعیت ذهنی، فیزیکی و روانی افراد برای ارائه مجموعه بازی‎ها و برنامه‎هایی متناسب با شرایطشان

ناشر: Conifit Inc. سال انتشار: 2012

Cognifit

16+
8 تا 16 با همراهی والدین

ارزیابی وضعیت ذهنی، فیزیکی و روانی افراد برای ارائه مجموعه بازی‎ها و برنامه‎هایی متناسب با شرایطشان

ناشر: Conifit Inc.

سال انتشار: 2012

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
هدف این برنامه آموزش یا شرح محتوای آموزشی نیست، بلکه بازی‎ها و برنامه‎های کوتاه برای ارتقای توانایی‎های مغزی و اجتماعی افراد طراحی‌شده‌اند. بازیکنان در هر سنی که باشند با توجه به آزمون اولیه‎ی طراحی‌شده وضعیت فعلی‌شان به همراه نقاط قوت ‌و ضعفشان شناسایی می‎شود، سپس با استفاده از اطلاعات به‌دست‌آمده از آزمون اولیه بازی‎ها و برنامه‎های متناسب با نیاز بازیکنان ارائه می‎شود که به‌صورت مداوم باید اجرا شود. در انتهای هر برنامه و به شکل روزانه گزارشی برای آگاهی از روند تأثیرگذاری فعالیت‎ها به بازیکنان داده می‎شود. این بازی‎های کوتاه بر روی تمرکز، قدرت تغییر، منطق، برنامه‎ریزی، انواع حافظه، تشخیص، توجه، تیزبینی، تخمین و ... تأثیر می‎گذارند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
درک چگونگی انجام بازی‎ها و کار با آنها دشوار نیست ولی مهارت هر فرد در هر بازی متفاوت است که به ویژگی‎های شخصیتی و شناختی او برمی‌گردد. کودکان فارسی‌زبان و ناآگاه به زبان انگلیسی ممکن است برخی از بازی‎ها را غیرممکن و غیرقابل‌حل بیابند، زیرا که برخی به مهارت اولیه زبان انگلیسی نیاز دارند. مفاهیم داخل گزارش‎ها و نقصان‎های شرح داده‌شده برای فهم کودکان دبستانی دشوار خواهد بود و شاید برای برخی از نوجوانان نیز غیرقابل فهم باشد.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه مملو از آزمون‎های مختلف برای شناسایی وضعیت فعلی بازیکنان ازنظر ذهنی، جسمی و روحی برای ارائه بهترین بسته‎ی بازی و کمکی، جهت ارتقای وضعیتشان است. حداقل سن لازم برای استفاده از برنامه به‌صورت انفرادی 16 سال است و در صورتی که کودکان و نوجوانان زیر 16 سال تمایل به استفاده از برنامه دارند باید با حساب کاربری ساخته‌شده توسط والدینشان وارد برنامه شوند. بعد از هر آزمون گزارشی کامل و با جزئیات بسیار زیاد به بازیکنان داده می‎شود که شرحی از نحوه‎ی عملکردشان در آزمون، نتایج و نتیجه‎گیری است. در نهایت با مشخص شدن وضعیت افراد و نقاط قوت ‎و ضعفشان امکان برنامه‎ریزی برای انجام بازی و برنامه‎های کوتاه‌مدت به شکل روزانه فراهم می‎شود. این برنامه به‌صورت خاص بر روی اختلالات شناختی، ازجمله نداشتن تمرکز یا توجه، مشکلات درک مطلب و یادگیری، تشخیص و ... کار می‎کند و با شناسایی مشکلات فیزیکی مانند مشکلات شنوایی یا حرکتی و هماهنگی در کنار ارتقای مشکلات رفتاری و شناختی، به تطبیق بازی‎ها برمبنای مشکلات فیزیکی افراد نیز اقدام می‎کند. اگرچه این برنامه روش درمانی برای رفع مشکلات ارائه نمی‎کند ولی متخصصینی در پشت این برنامه به‌صورت تمام‌وقت به پرسش‎های شخصی اعضا پاسخ می‎دهند و در تلاش‎اند تا با انتخاب بهترین بسته از بازی‎ها امکان بهبود و تسلط بر مشکلات فردی را فراهم کنند. تنها راه استفاده از بخش‎های برنامه به شکل کامل خرید عضویت به‌صورت ماهانه یا سالیانه است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 3.5.10 iOS در تاریخ 97/09/11 بعد از استفاده از بازی‎ها و آزمون‌ها نوشته‌شده است.

کیفیت

این برنامه کاربردی به‌صورت ساده، بدون گزینه‎های درهم و در محیطی سفیدرنگ طراحی‌شده است تا کمترین حواس‎پرتی را برای مخاطبین داشته باشد. بازی‎ها هر یک متناسب با حالت خود دارای رنگ، متن، تصاویر و حتی موسیقی متفاوتی‎اند تا قابلیت بازیکنان را به بهترین شکل اندازه‎گیری کنند.

مصرف گرایی

برای استفاده از برنامه به شکل کامل و دسترسی داشتن به‌تمامی بخش‎ها باید حق عضویت به شکل ماهانه یا سالانه پرداخت شود.

حریم خصوصی

لینک ارتباط با Facebook و Twitter در اولین صفحه برنامه قرار دارد. آدرس ایمیل، جنسیت به همراه نام و نام خانوادگی نیز برای ثبت‌نام در برنامه نیاز است. دسترسی به اینترنت برای انجام تحلیل‎ها و ارزیابی‎ها نیاز است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 89
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 3.5.10
واحد پول رایگان
ناشر Conifit Inc.
سال انتشار 2012
نیازهای ویژه

این برنامه به نوجوانانی که دچار مشکلات توجه، تمرکز، اعتمادبه‌نفس، افسردگی، برقراری ارتباط و سایر اختلالات شناختی‎اند کمک می‎کند تا وضعیت ذهنی و روحی خود را بهبود دهند.