Color Blind Test

thumbnail
۷ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انجام ۳ تست متفاوت برای تشخیص کوررنگی و بهبود مهارت بینایی

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  زبان برنامه انگلیسی است و کاربر برای خواندن دستورالعمل‌های هر تست و خواندن نتیجه‌ی آن به سطح متوسطی از تسلط به این زبان نیاز خواهد داشت.
  آموختن روش‌های تست قدرت بینایی می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد کوررنگی به کاربر ارائه کند که آموزنده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کوررنگی مشکل خطای چشمی است که در آن فرد قادر به تشخیص رنگ‌ها نیست و در تمایز بین آن‌ها دچار خطا می‌شود. این برنامه نوعی تست ساده است تا افرادی که مشکوک به داشتن این مشکل هستند با انجام آن تا حدی متوجه مشکل خود شده و برای درمان اقدام ‌کنند. در این برنامه ۳ نوع تست مختلف قرار گرفته است. در بخش اول، تست تشخیص ۳ طیف رنگ اصلی آبی، سبز و قرمز انجام می‌شود. در این تست که نحوه‌ی انجام آن در ابتدا کامل تشریح شده، تصاویری به کاربر نشان داده می‌شود. این تصاویر شامل پس‌زمینه‌ای با رنگ خنثی است که در آن چند خط یا شماره با رنگ‌های اصلی نوشته شده و کاربر باید بتواند هر آن‌چه داخل شکل نوشته شده را بخواند. تست بعدی توانایی ترتیب‌بندی رنگ‌ها است. در این بخش چندین کارت با طیف‌های رنگی مختلف از بنفش و سبز تا آبی و قهوه‌ای وجود دارند. کارت اول مشخص شده و کاربر باید سایر کارت‌های را به نحوی که هر طیف به طیف بعد تبدیل می‌شود مرتب کند. بخش سوم برنامه شکل بازی دارد اما تمرینی برای بهبود بینایی است. در این بخش در صفحه‌های مشبک با خانه‌های زیاد، همه‌ی خانه‌ها یک رنگ است و فقط یک بخش آن رنگ کمی متفاوت تر از بقیه دارد که باید تشخیص داده شود. پس از انجام این تست‌ها برنامه گزارشی کوتاه از وضعیت کاربر ارائه می‌کند. طبق توصیه اکید برنامه، انجام این تمرین‌ها بسیار ساده و فقط در جهت تشخیص مشکل و مراجعه به پزشک است و جنبه‌ی درمانی ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۲.۰.۱ Android در تاریخ ۱۴۰۱/۹/۲۸ نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه از سه بخش با تمرین‌های تکراری تشکیل شده است. به نحوی که اگر کاربر مدام از آن استفاده کند، می‌تواند بدون دید واقعی و از حفظ، تست‌ها را صحیح پاسخ دهد. طراحی رنگ‌ها به نحوی انجام شده که تمرکز روی سه طیف اصلی رنگ‌های کوررنگی است و کیفیت تصویرسازی آن نیز به خوبی قابلیت تشخیص تفاوت رنگ را به کاربر می‌دهد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغی از یک برنامه‌ی مشابه در صفحه‌ی فهرست قرار گرفته است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینکی برای اشتراک‌گذاری برنامه در سایر شبکه‌های اجتماعی در صفحه اصلی وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۰.۱
  واحد پول ریال
  ناشر Healthcare۴mobile
  پلتفرم Android
  طبقه بندی سلامت و تناسب
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز ریال