Color In – Autism Series

بررس متن: پرستو رحیمی

8+

رنگ‌آمیزی تصاویر حیوانات با کمک گرفتن از مجموعه‎ای از رنگ‎ها

ناشر: WebTeam Corporation سال انتشار: 2013

Color In – Autism Series

8+

رنگ‌آمیزی تصاویر حیوانات با کمک گرفتن از مجموعه‎ای از رنگ‎ها

ناشر: WebTeam Corporation

سال انتشار: 2013

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
فرایند رنگ‌آمیزی تصاویر و ایجاد تصویری جدید مشابه با رنگ‎آمیزی در کتاب‌های نقاشی در دنیای واقعی است که در دنیای کودکان معنادار است.
محتوای آموزشی
بازی کمک به تقویت شدن حس تشخیص و تفکیک در کودکان اوتیسم می‎کند که خود موجب بهبود توانایی مغز برای داشتن درک بهتری از تفاوت‌ها است. در قسمت تنظیمات بازی بخشی برای تنظیم زمان وجود دارد که والدین می‌توانند زمان موردنظر اتمام هر رنگ‌آمیزی را با توجه به‌ دشواری تصویر برای کودک خود در نظر بگیرند تا کودک علاوه بر گسترده شدن دامنه خلاقیت در حین رنگ‌آمیزی، تنظیم وقت و برنام ریزی را نیز تمرین کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
اگرچه تنظیم زمان و رعایت زمان‌بندی برای اتمام هر تصویر برای کودک مفید است اما صدای ثانیه شمار زمان‌سنج در بازی با صدای تیک‌تاک واضح و بلندی دارد که می‌تواند موجب اضطراب برخی کودکان حساس شود. والدین می‌توانند در صورت تمایل صدای گوشی هوشمند و تبلت را برای جلوگیری از شنیده شدن صدای ثانیه شمار کم کنند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در ابتدای هر رنگ‌آمیزی بخش آموزشی به‌صورت دموی ویدیویی کوتاه وجود دارد که کودک را با چگونگی روش انجام بازی بازی آشنا می‌کند. کودک تعداد نامحدودی حرکت در رنگ‌آمیزی دارد که می‌تواند رنگ‌ها را بارها تغییر دهد تا به نتیجه دلخواه خود برسد. تصاویر پیچیده‌تر به علت جزییات بیشتر نیازمند دقت بیشتر کودک است.
آنچه والدین باید بدانند

در این بازی کودک رنگ‌آمیزی تصاویر حیوانات مانند شیر و اسب را تمرین می‎کنند. در ابتدا تصویری بدون رنگ به همراه چندین رنگ در اختیار کودک قرار می‌گیرد که با ضربه زدن و انتخاب رنگ مورد نظر می‎توان بخش مشخصی از تصویر را رنگ کرد. برای مثال با انتخاب رنگ قهوه‌ای از قسمت رنگ‌ها و انتخاب موهای حیوان، موهای تصویر را قهوه‌ای‌ رنگ می‌کند. سه دسته‌بندی مجزا در بازی وجود دارد که به ترتیب تصاویر پیچیده‌تر می‌شوند. در هر بخش، رنگ‌های متفاوت و متناسب با تصویر در اختیار کودک قرار می‌گیرد. نکته‌های کمکی نیز در صفحه بازی وجود دارد که کودک می‌تواند در صورت تمایل برای انتخاب رنگ‌ها از آنها استفاده کند. هدف این بازی جلب کردن توجه و تمرکز کودک بر موضوع رنگ‌آمیزی است و دقت‎شان به تفاوت‎ها را ارتقا می‎دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.2 iOS در تاریخ 98/09/16 نوشته‎شده است.

کیفیت

تصاویر متعددی برای رنگ‌آمیزی در بازی وجود دارد که سبب کاهش حس یکنواختی در فضای بازی می‎شود. مجموعه‎های رنگی معمولاً ملایم‎اند که تأثیر مثبتی در آرامش بیشتر می‌گذارند. بعد از اتمام هر تصویر گوینده‎ی بازی با جملات تشویقی ایجاد انگیزش می‎کند.

حریم خصوصی

برای ارتباط بیشتر با برنامه، والدین می‌توانند نام و آدرس ایمیل خود را در آن وارد کنند.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.0.2
حداقل نیازمندی iOS 6.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر WebTeam Corporation
سال انتشار 2013
دنیای واقعی

والدین می‌توانند کتاب‌های مربوط به رنگ‌آمیزی را برای کودک تهیه کنند و جریان بازی را بازسازی کنند.

نیازهای ویژه

این بازی برای کودکان مبتلابه اوتیسم طراحی‌شده است.