Color In - Autism Series

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رنگ‌آمیزی تصاویر حیوانات با کمک گرفتن از مجموعه‌‎ای از رنگ‌ها

سال: 2013
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فرایند رنگ‌آمیزی تصاویر و ایجاد تصویری جدید مشابه با رنگ‎آمیزی در کتاب‌های نقاشی در دنیای واقعی است که در دنیای کودکان معنادار است.
  در ابتدای هر رنگ‌آمیزی بخش آموزشی به‌صورت دموی ویدیویی کوتاه وجود دارد که کودک را با چگونگی روش انجام بازی بازی آشنا می‌کند. کودک تعداد نامحدودی حرکت در رنگ‌آمیزی دارد که می‌تواند رنگ‌ها را بارها تغییر دهد تا به نتیجه دلخواه خود برسد. تصاویر پیچیده‌تر به علت جزییات بیشتر نیازمند دقت بیشتر کودک است.
  بازی کمک به تقویت شدن حس تشخیص و تفکیک در کودکان اوتیسم می‎کند که خود موجب بهبود توانایی مغز برای داشتن درک بهتری از تفاوت‌ها است. در قسمت تنظیمات بازی بخشی برای تنظیم زمان وجود دارد که والدین می‌توانند زمان موردنظر اتمام هر رنگ‌آمیزی را با توجه به‌ دشواری تصویر برای کودک خود در نظر بگیرند تا کودک علاوه بر گسترده شدن دامنه خلاقیت در حین رنگ‌آمیزی، تنظیم وقت و برنام ریزی را نیز تمرین کند.
  اگرچه تنظیم زمان و رعایت زمان‌بندی برای اتمام هر تصویر برای کودک مفید است اما صدای ثانیه شمار زمان‌سنج در بازی با صدای تیک‌تاک واضح و بلندی دارد که می‌تواند موجب اضطراب برخی کودکان حساس شود. والدین می‌توانند در صورت تمایل صدای گوشی هوشمند و تبلت را برای جلوگیری از شنیده شدن صدای ثانیه شمار کم کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی کودک رنگ‌آمیزی تصاویر حیوانات مانند شیر و اسب را تمرین می‎کنند. در ابتدا تصویری بدون رنگ به همراه چندین رنگ در اختیار کودک قرار می‌گیرد که با ضربه زدن و انتخاب رنگ مورد نظر می‎توان بخش مشخصی از تصویر را رنگ کرد. برای مثال با انتخاب رنگ قهوه‌ای از قسمت رنگ‌ها و انتخاب موهای حیوان، موهای تصویر را قهوه‌ای‌ رنگ می‌کند. سه دسته‌بندی مجزا در بازی وجود دارد که به ترتیب تصاویر پیچیده‌تر می‌شوند. در هر بخش، رنگ‌های متفاوت و متناسب با تصویر در اختیار کودک قرار می‌گیرد. نکته‌های کمکی نیز در صفحه بازی وجود دارد که کودک می‌تواند در صورت تمایل برای انتخاب رنگ‌ها از آنها استفاده کند. هدف این بازی جلب کردن توجه و تمرکز کودک بر موضوع رنگ‌آمیزی است و دقت‎شان به تفاوت‎ها را ارتقا می‎دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.2 iOS در تاریخ 98/09/16 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  تصاویر متعددی برای رنگ‌آمیزی در بازی وجود دارد که سبب کاهش حس یکنواختی در فضای بازی می‎شود. مجموعه‎های رنگی معمولاً ملایم‎اند که تأثیر مثبتی در آرامش بیشتر می‌گذارند. بعد از اتمام هر تصویر گوینده‎ی بازی با جملات تشویقی ایجاد انگیزش می‎کند.

  نیازهای ویژه

  این بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.

  دنیای واقعی

  والدین می‌توانند کتاب‌های مربوط به رنگ‌آمیزی را برای کودک تهیه کنند و جریان بازی را بازسازی کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای ارتباط بیشتر با برنامه، والدین می‌توانند نام و آدرس ایمیل خود را در آن وارد کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر WebTeam Corporation
  سال انتشار ۲۰۱۳
  طبقه بندی نقاشی
  ارز رایگان