Coloring Games: Color & Paint

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‌ای جهت نقاشی و رنگ‌آمیزی کودکان

سال: 2019
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  سهولت استفاده برنامه از زبان‌های پیش‌فرض زیادی از جمله فارسی پشتیبانی می‌کند که با انتخاب آن هم صدای گوینده و هم تمام نوشته‌ها فارسی می‌شوند. کودک برای استفاده نیازی به سواد خواندن ندارد اما شنیدن جمله‌های تشویقی می‌تواند برای او لذت‌بخش باشد و تجربه‌ی کاربری را نیز بهبود بخشد. با این وجود، حضور والدین در تجربه‌های اولیه برای خردسالان لازم و راهنما خواهد بود.
  یادگیری و محتوای آموزشی نقاشی کردن به طور کلی تاثیرگذاری زیادی بر خلاقیت کودک دارد. این برنامه علاوه بر داشتن ابزار متنوع نقاشی، الگوهای رنگ‌آمیزی و الگوهای شماره‌گذاری‌شده نیز به کودک ارائه می‌کند تا در شناخت اعداد و ترتیب‌ها نیز موثر واقع شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی یکی از مجموعه‌بازی‌های ساخته‌شده توسط کمپانی RV AppStudios است. این گروه توسط یک پدر و مادر ساخته شده که خود توسعه‌دهنده برنامه‌های موبایلی بودند و تصمیم گرفتند تا برای کودکان محتوای آموزشی و مهارتی تولید کنند که هیچ‌گونه خرید یا تبلیغی در آن‌ها وجود نداشته باشد. برنامه موبایلی Coloring Games: Color & Paint نیز یکی از برنامه‌های این مجموعه است که به طور خاص برای سرگرمی و با تمرکز بر مهارت نقاشی و خلاقیت کودک ساخته شده است. در این برنامه والدین می‌توانند تنظیمات را روی زبان فارسی نیز قرار دهند. دو شخصیت اصلی بازی دو خرس کوچک دختر و پسر هستند و در فهرست، ۶ بخش نقاشی مختلف وجود دارد. نقاشی با آبرنگ، نقاشی سرگرمی، نقاشی با مدادهای نورانی، نقاشی با شماره، طراحی و پر کردن رنگ‌ الگو‌ها. در هر یک از این دسته‌ها ویژگی خاصی وجود دارد که آن را جذاب می‌کند. به عنوان مثال در بخش نقاشی سرگرمی، کودک با انواع قلم‌ها و رنگ‌ها و استیکرها درحال نقاشی است که یکی از خرس‌ها مدام ظاهر شده و جمله‌های تشویقی همراه با قهقهه می‌گوید یا در بخش قلم‌های نورانی، نقاشی شبیه به طرح‌های شبرنگ می‌شود. فضای کارتونی برنامه، وجود انواع مختلفی از الگوهای رنگ‌آمیزی از طرح‌های حیوانات و طبیعت فضا را برای کودکان جذاب می‌کند و این امکان را فراهم می‌کند تا با به کارگیری خلاقیت، دنیای ذهن خود را ترسیم کرده و یا با آرامش به رنگ‌آمیزی بپردازند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.2.3 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۱۴ نوشته شده است.

  کیفیت

  فضای برنامه موبایلی Coloring Games: Color & Paint شاد کارتونی و کودکانه است. موسیقی شادی در متن استفاده شده و دو شخصیت کارتونی بازی مدام درحال شیطنت و شادی هستند. تنوع الگو برای نقاشی بسیار زیاد است و این تنوع برای رنگ‌ها و قلم‌ها و استیکرها بیشتر نیز می‌شود. با انتخاب هر قلم، خط ایجادشده از آن مانند نمونه‌ی واقعی‌اش است و می‌توان تفاوت مداد شمعی و مداد رنگی را فهمید. برای بخش آبرنگ، رنگ‌ها محوتر هستند و با کشیدن بیشتر پررنگ می‌شوند. نقاشی‌ها در بخش گالری ذخیره شده و با قاب نمایش داده می‌شوند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲.۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر RV AppStudios
  سال انتشار ۲۰۱۹
  پلتفرم Android
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت شناخت رنگ‌ها
  ارز رایگان