Comics Bob

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن معماها در محیطی خنده‌‎دار و تا حدی بزرگسالانه

سال: 2021
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصيت زن بازى علاوه بر اين‎‌كه اندامش كليشه‎‌اى است پوشش مناسبى هم ندارد. بوسيدن، درخواست ازدواج و دزدى از جمله موارد بزرگسالانه‎‌اى هستند كه در بازى نشان داده مى‎‌شود اما بیشتر از همه بر جنسیت تکیه شده است. به طور مثال با زدن پشم‌‎های یک گوسفند لباس زیر او نشان داده می‌‎شود که مشابه با لباس زیر زنان است یا دو خانم در جایی مشغول شنا هستند که به نظر برهنه می‌‎آیند (بدون نمایش بدن آن‌ها). تصويرى از مشروبات الكلى هم در بخش‌‎هايى از بازى وجود دارد.
  سازوكار بازى بسيار ساده است شخصيت به صورت خودكار حركت مى‎‌كند و با مواجهه با معماها مى‎‌ايستد. بازيكن در هر معما دو انتخاب دارد كه بايد يكى از آن‎‌ها را انتخاب كند. پاسخ صحيح دادن به معماها بيشتر به شانس بازيكن بستگى دارد زيرا اغلب منطق خاصى ندارند و دو گزينه كارايى شبيه به هم دارند. به طور مثال براى باز كردن يك در، دو گزينه‎‌ی بمب و تيشه وجود دارد كه در واقعیت هر دو در را باز مى كنند اما گزينه‌‎ی موردنظر بازى تيشه است. با پاسخ اشتباه به معماها مرحله از ابتدا آغاز مى‎‌شود كه اين موضوع بعد از مدتى خسته‎‌كننده مى‌شود اما مى‎‌توان تبليغات بازى را مشاهده كرد و مرحله را از محل شكست ادامه داد.
  بازى در زمان انسان‎‌هاى اوليه است و نوع پوشش شخصيت‎‌هاى اصلى، شکل خانه‎‌ها و نوع حيوانات هم مربوط به آن زمان است.
  نمايش شكار كردن، چاقو، حمله‎‌ی حيوانات متفاوت، غرق شدن، برق‌گرفتگى و حيوانات غول‌‎آسا مثال‎‌هايى براى خشونت بازى هستند. البته آن‌‎ها بسیار فانتزى هستند و خون و جراحتى هم ندارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  اين بازى معمايى است اما بيشتر براى سرگرمى طراحى شده است. جريان بازى در زمان انسان‎‌هاى اوليه پيش مى‌رود و شخصيت‌‎هاى اصلى آن يك زن و مرد هستند كه مشابه آن زمان لباس پوشيده‌اند. زن يا مرد داستان در مسير حركت مى‌كنند و با شرايط متفاوتى مواجه مى‌شوند. در هر يك از شرایط بازى دو انتخاب در اختيار بازيكن قرار مى‎‌دهد كه او بايد يكى را انتخاب كند تا معما حل شود. حل هر معما در گروى حل ديگرى قرار دارد و حتی اگر يكى از آن‌ها حل نشود نمى‎‌توان از مرحله عبور كرد. اما آن‌‎ها بيشتر خنده‌‎دار و تا حدى هم بزرگسالانه هستند تا اين‎‌كه مهارتى را در بازيكن تقويت كنند به طور مثال براى بند آمدن باران بايد ابرها را سشوار كشيد يا براى دادن درخواست ازدواج بايد حلقه‎‌اى را از موزه دزديد. صحنه‎‌هاى خشنى مانند نيش زدن مار، حمله‌‎ی ببر و برق‎‌گرفتگى هم در بازى نشان داده مى‎‌شود كه البته هيچ كدام از آن‎‌ها خون يا جراحت ندارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.1.5 iOS در تاریخ 1400/04/17 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تمام اجزاى بازى مثل لباس شخصيت‌‎ها، حيواناتى مثل ماموت‎‌ها و خانه‎‌هاى سنگى، زمان ماقبل تاريخ را يادآورى مى‌‎كنند. مراحل در فصل‎‌هاى متفاوت مثل زمستان و در مكان‎‌هاى متنوع مانند زير زمين انجام می‎‌شوند تا جريان بازى تكرارى نشود البته غير از آن چالش‌‎هاى خنده‌‎دار بازى تا مدت زيادى بازيكن را سرگرم و با خود همراه مى‎‌كند. اما برگشتن به ابتداى مرحله با هر پاسخ اشتباه يا ديدن فيلم‌‎هاى تبليغاتى بین مراحل مى‎‌تواند به مرور زمان بازيكن را كلافه كند. موسيقى متن بازى ثابت است و با هر اتفاق تغييرى در ريتم آن اتفاق نمى‌‎افتد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازيكن مى‌‎تواند فيلم‎‌هاى تبليغاتى ببيند تا با هر اشتباه به ابتداى مرحله برنگردد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازى براى اجرا نيازى به اينترنت ندارد اما براى نمايش فيلم‎‌هاى تبليغاتى اتصال به اينترنت لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۱.۵
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۵
  واحد پول دلار
  ناشر SEIGEIMS, OOO
  سال انتشار ۲۰۲۱
  ارز دلار