Comics Bob

بررس متن: پرستو رحیمی

14+

حل کردن معماها در محیطی خنده‌‎دار و تا حدی بزرگسالانه

ناشر: SEIGEIMS, OOO سال انتشار: 2021

Comics Bob

14+

حل کردن معماها در محیطی خنده‌‎دار و تا حدی بزرگسالانه

ناشر: SEIGEIMS, OOO

سال انتشار: 2021

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
بازى در زمان انسان‎‌هاى اوليه است و نوع پوشش شخصيت‎‌هاى اصلى، شکل خانه‎‌ها و نوع حيوانات هم مربوط به آن زمان است.
ترس و خشونت
نمايش شكار كردن، چاقو، حمله‎‌ی حيوانات متفاوت، غرق شدن، برق‌گرفتگى و حيوانات غول‌‎آسا مثال‎‌هايى براى خشونت بازى هستند. البته آن‌‎ها بسیار فانتزى هستند و خون و جراحتى هم ندارند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
شخصيت زن بازى علاوه بر اين‎‌كه اندامش كليشه‎‌اى است پوشش مناسبى هم ندارد. بوسيدن، درخواست ازدواج و دزدى از جمله موارد بزرگسالانه‎‌اى هستند كه در بازى نشان داده مى‎‌شود اما بیشتر از همه بر جنسیت تکیه شده است. به طور مثال با زدن پشم‌‎های یک گوسفند لباس زیر او نشان داده می‌‎شود که مشابه با لباس زیر زنان است یا دو خانم در جایی مشغول شنا هستند که به نظر برهنه می‌‎آیند (بدون نمایش بدن آن‌ها). تصويرى از مشروبات الكلى هم در بخش‌‎هايى از بازى وجود دارد.
سهولت استفاده
سازوكار بازى بسيار ساده است شخصيت به صورت خودكار حركت مى‎‌كند و با مواجهه با معماها مى‎‌ايستد. بازيكن در هر معما دو انتخاب دارد كه بايد يكى از آن‎‌ها را انتخاب كند. پاسخ صحيح دادن به معماها بيشتر به شانس بازيكن بستگى دارد زيرا اغلب منطق خاصى ندارند و دو گزينه كارايى شبيه به هم دارند. به طور مثال براى باز كردن يك در، دو گزينه‎‌ی بمب و تيشه وجود دارد كه در واقعیت هر دو در را باز مى كنند اما گزينه‌‎ی موردنظر بازى تيشه است. با پاسخ اشتباه به معماها مرحله از ابتدا آغاز مى‎‌شود كه اين موضوع بعد از مدتى خسته‎‌كننده مى‌شود اما مى‎‌توان تبليغات بازى را مشاهده كرد و مرحله را از محل شكست ادامه داد.
آنچه والدین باید بدانند

اين بازى معمايى است اما بيشتر براى سرگرمى طراحى شده است. جريان بازى در زمان انسان‎‌هاى اوليه پيش مى‌رود و شخصيت‌‎هاى اصلى آن يك زن و مرد هستند كه مشابه آن زمان لباس پوشيده‌اند. زن يا مرد داستان در مسير حركت مى‌كنند و با شرايط متفاوتى مواجه مى‌شوند. در هر يك از شرایط بازى دو انتخاب در اختيار بازيكن قرار مى‎‌دهد كه او بايد يكى را انتخاب كند تا معما حل شود. حل هر معما در گروى حل ديگرى قرار دارد و حتی اگر يكى از آن‌ها حل نشود نمى‎‌توان از مرحله عبور كرد. اما آن‌‎ها بيشتر خنده‌‎دار و تا حدى هم بزرگسالانه هستند تا اين‎‌كه مهارتى را در بازيكن تقويت كنند به طور مثال براى بند آمدن باران بايد ابرها را سشوار كشيد يا براى دادن درخواست ازدواج بايد حلقه‎‌اى را از موزه دزديد. صحنه‎‌هاى خشنى مانند نيش زدن مار، حمله‌‎ی ببر و برق‎‌گرفتگى هم در بازى نشان داده مى‎‌شود كه البته هيچ كدام از آن‎‌ها خون يا جراحت ندارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.1.5 iOS در تاریخ 1400/04/17 نوشته‎ شده است.

کیفیت

تمام اجزاى بازى مثل لباس شخصيت‌‎ها، حيواناتى مثل ماموت‎‌ها و خانه‎‌هاى سنگى، زمان ماقبل تاريخ را يادآورى مى‌‎كنند. مراحل در فصل‎‌هاى متفاوت مثل زمستان و در مكان‎‌هاى متنوع مانند زير زمين انجام می‎‌شوند تا جريان بازى تكرارى نشود البته غير از آن چالش‌‎هاى خنده‌‎دار بازى تا مدت زيادى بازيكن را سرگرم و با خود همراه مى‎‌كند. اما برگشتن به ابتداى مرحله با هر پاسخ اشتباه يا ديدن فيلم‌‎هاى تبليغاتى بین مراحل مى‎‌تواند به مرور زمان بازيكن را كلافه كند. موسيقى متن بازى ثابت است و با هر اتفاق تغييرى در ريتم آن اتفاق نمى‌‎افتد.

مصرف گرایی

بازيكن مى‌‎تواند فيلم‎‌هاى تبليغاتى ببيند تا با هر اشتباه به ابتداى مرحله برنگردد.

حریم خصوصی

بازى براى اجرا نيازى به اينترنت ندارد اما براى نمايش فيلم‎‌هاى تبليغاتى اتصال به اينترنت لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 130
نسخه تست شده روی اندروید 1.1.5
حداقل نیازمندی اندروید 5.0
نسخه تست شده روی iOS 1.1.5
حداقل نیازمندی iOS 10.0
واحد پول دلار
ناشر SEIGEIMS, OOO
سال انتشار 2021