Comix Breaker

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

استفاده از کارت‌ها برای نبرد با موجودات تخیلی

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی، بازیکن را به دنیای فانتزی می‌برد که تمام شخصیت‌های آن تخیلی و رنگارنگ هستند.
  چگونگی استفاده از کارت‌ها و این‌که جریان بازی چطور پیش می‌رود در ابتدا به بازیکن توضیح داده می‌شود اما بخش استراتژیک بازی به طور کلی برعهده‌ی بازیکن است و او خودش باید تشخیص بدهد از چه کارتی و در کدام قسمت نبرد استفاده کند. با این‌که بازیکن نیاز به آزمون و خطا دارد تا این روند را به خوبی متوجه شود اما مراحل ابتدایی ساده هستند تا به بازیکن کمک کنند هر چه سریع‌تر آن را درک کند.
  بازیکن برای پیروزی در نبردهای این بازی باید کارت‌های در اختیار خود را بررسی کند و با بهره‌گیری از مهارت تفکر استراتژیکش بهترین آن‌ها را انتخاب کند؛ به طور مثال می‌تواند از کارت‌های دفاعی استفاده کند تا نگذارد حریف صدمه‌ای به او بزند یا اگر وضعیتش در نبرد بهتر از حریفش است می‌تواند از کارت‌های حمله‌اش استفاده کند تا هر چه سریع‌تر، حریف را نابود کند.
  در هر مرحله بازیکن مقابل یک حریف ایستاده است و سعی می‌کند تا او را از بین ببرد حریف هم نیروهایی دارد که می‌تواند از آن‌ها برای از بین بردن بازیکن استفاده کند. با این حال در نبردها خون یا آسیب‌دیدگی دیده نمی‌شود و تنها با هر برخورد انرژی، آتش‌های کارتونی و ... تصویر شخصیت‌ها برای چند لحظه کم‌رنگ می‌شود. بعد از بین رفتن آن‌ها هم مرحله به سرعت تمام می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی طراحی کمیک دارد و سبکش استراتژی است. بازیکن در نقش یک قهرمان باید حریفانش را شکست بدهد تا بتواند از هر مرحله عبور کند و امتیازهای آن را به دست آورد. حریفان شکل‌های ظاهری متفاوت و تخیلی دارند و ابزار از بین بردنشان هم کارت‌هایی است که در ابتدای هر مرحله در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد. کارت‌ها متفاوت هستند و بعضی دفاعی و بعضی دیگر مربوط به حمله هستند اما انرژی بازیکن محدود است و نمی‌تواند از تمام آن‌ها استفاده کند. بلکه او باید استراتژی و برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد تا بتواند کارت‌هایی انتخاب کند که حریفش را سریع از بین می‌برد. استفاده از کارت‌ها پیچیدگی خاصی ندارد؛ بازیکن تنها باید آن‌ها را انتخاب کند تا نیرویشان به شخصیت منتقل شود و بعد از آن نبرد به صورت خودکار انجام می‌شود. نبردها خشونت زیادی ندارند و هیچ خون یا آسیبی در آن‌ها دیده نمی‌شود و تنها اگر به بازیکن و حریفانش نیرویی برخورد کند تصویرشان برای چند لحظه کم‌رنگ می‌شود. نبردها را می‌توان به سه حالت کلاسیک، رقابت و رویداد انجام داد که به جز حالت اول، حریفان بازیکن کاربران آنلاین از سراسر دنیا هستند. بازی‌های زیادی در سبک کارتی و استراتژی وجود دارند اما تمام مراحل این بازی و شخصیت‌های آن به سبک کمیک طراحی شده‌اند و تنوع زیادی دارند که خود می‌تواند عامل تفاوت آن با دیگر بازی‌های این سبک باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌‌ی 3.1.0 iOS در تاریخ 1400/10/06 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی به سبک کمیک طراحی شده است؛ به طور معمول در این سبک محتوای بزرگسالانه و خشن هم نشان داده می‌شود اما در این بازی خبری از هیچ‌کدام از این محتواها نیست. شهر و تمام شخصیت‌ها رنگارنگ هستند و ظاهری تخیلی دارند. آن‌ها دونات‌ها، لیوان‌های نوشابه، موجودات یک چشم و … هستند که دست و پا دارند و برای مبارزه مقابل هم می‌ایستند. پس‌زمینه‌ی نبردها هم تغییر می‌کند تا هم بخش‌های متفاوت شهر تخیلی بازی را نشان دهند و هم باعث تنوع در جریان بازی شوند. مبارزه‌ها و انتخاب کارت‌ها روان انجام می‌شود و در روند آن‌ها مشکلی پیش نمی‌آید. موسیقی متن هم مهیج و متناسب با جریان بازی است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای شروع بازی باید حجم اضافی از اطلاعات را دانلود کرد. بسته‌هایی هم برای خرید درون برنامه وجود دارند که کم‌ترین آن‌ها 0.99$ قیمت دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از بازی نیازمند دسترسی به اینترنت است. در شروع هم باید با قوانین حریم خصوصی بازی موافقت کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۱.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Mojito Games Corporation
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPod Touch، iPad، iPhone
  طبقه بندی استراتژی
  ارز رایگان