Complete Music Reading Trainer

thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش و تمرین نت‌خوانی برای تمام دستگاه‌ها و کلیدهای موسیقی

سال: 2021
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای استفاده از این برنامه تسلط داشتن بر زبان انگلیسی کافیست. هر بخش از برنامه‌ که آموزش جدیدی داشته باشد متن کوتاه یک یا دو صفحه‌ای به بازیکن ارائه می‌شود تا آن مفهوم آموزشی را به طور کامل شرح دهد. سپس بازی به طور خودکار به بخش تمرین انتقال پیدا می‌کند و کاربر به راحتی تمرینات را انجام می‌دهد اما برای کودکانی که هنوز سواد خواندن و نوشتن ندارند همراهی والدین در مراحل ابتدایی آموزش لازم خواهد بود.
  این برنامه به طور مشخص به آموزش نت‌خوانی برای انواع سازهای موسیقی و در کلید‌های مختلف می‌پردازد. کاربران با استفاده از این برنامه و انجام تمرینات موجود در آن مهارت خود را در زمینه‌ی نت‌خوانی تقویت خواهند کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این برنامه‌ی آموزشی و موسیقیایی از ابتدا تا سطوح پیشرفته توضیحات و تمریناتی قرار گرفته تا کاربر ‌با نت‌خوانی آشنا شده و به مرور در آن پیشرفت کند. در سطح اول آموزش نوشتاری از خطوط حامل ارائه می‌شود سپس قدم به قدم نت‌ها روی خطوط قرار می‌گیرند و برای هر نت چندین و چند تمرین انجام می‌شود؛ به این صورت که نت‌ها روی خطوط حامل نوشته می‌شوند و کاربر که یک اکتاو پیش روی خود دارد با لمس کلاویه‌ی صحیح محل قرار گیری این نت را تمرین می‌کند. بر اساس سرعت و صحیح بودن انجام تمرین‌ها به کاربر امتیاز داده می‌شود و او با رصد کردن امتیازات متوجه پیشرفت خود می‌شود. این برنامه برای انواع سازها قابلیت سازگاری دارد و انواع صداها از جمله باس، آلتو، تنور، سوپرانو، متزوسوپرانو و باریتون در آن پوشش داده شده است اما استفاده از آن‌ها مستلزم خرید نسخه‌ی کامل برنامه است. علاوه ‌بر این، بخش مجزایی به آموزش مفهوم کلید و همچنین آموزش هر سه کلید دو، فا و سل می‌پردازد. معلم‌های موسیقی می‌توانند تمریناتی را به صورت شخصی‌سازی شده در صفحه‌ی شخصی خود در برنامه بسازند و لینک آن را در اختیار هنرجوهای خود قرار دهند به این ترتیب کاربران می‌توانند از برنامه به عنوان بستری برای تمرینات شخصی نیز استفاده کنند. برای ایجاد رقابت، تمرینات چالشی و سرعتی نیز در برنامه وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توان با سایر کاربران رقابت کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی1.2.8_70 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۱ نوشته شده است.

  کیفیت

  با توجه به هدف برنامه که آموزش نت‌خوانی است ساختار کلی آن ساده اما طبقه‌بندی شده است تا استفاده از آن برای کاربران ساده باشد و مفاهیم به راحتی به آن‌ها منتقل شود. علاوه بر این، بخش مهم دیگر این برنامه کیفیت صدای خارج شده از کلاویه‌ها است که آن هم خوب است و صدا‌ها با وضوح و شفافیت زیادی به گوش کاربر می‌رسد. برنامه رویکردی آموزشی دارد از این رو تمرین‌های بسیار زیاد و متنوعی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که این تمرینات باعث می‌شوند مفاهیم به خوبی در ذهن کاربر جای بگیرند و باعث پیشرفت او شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بیشتر امکانات موجود در برنامه با خرید نسخه‌ی اصلی به ارزش اشتراک سالیانه ۴ دلار فعال می‌شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در صورتی که بازیکن بخواهد در بخش چالش شرکت کند، تمرین‌های شخصی‌سازی شده را بارگذاری کرده یا از این تمرینات استفاده کند علاوه بر لزوم اتصال به اینترنت باید اجازه‌ی دسترسی به حساب کاربری گوگل خود را نیز برنامه بدهد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۷۰_۱.۲.۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Binary Guilt
  سال انتشار ۲۰۲۱
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی موسیقی