Conduct This

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کنترل قطارها برای جابه‎جایی مسافران و جلوگیری از هرگونه تصادف با تحلیل سرعت و مسیر حرکت

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در این بازی حرکت قطارها و توقف در ایستگاه‎ها به‌صورت خودکار است، ولی توقف قطارها در میانه‎ی مسیر برای جلوگیری از تصادف الزامی است که با ضربه بر روی قطار صورت می‎گیرد. سایر تغییرات مانند تغییر مسیر حرکت نیز با ضربه زدن روی مسیر انجام می‎شود. مدیریت زمان و سرعت چالش این بازی است که با تمرین و شناخت مسیر کار دشواری نیست.
  برای پیدا کردن بهترین مسیر و راه‎حل، نیاز به مدیریت زمان حرکت تمام قطارها است. همچنین کودکان در مورد عملکرد در فشار و زمان محدود می‎آموزند و مفاهیمی همچون تصمیم‎گیری در لحظه آشنا می‎شود و در طول بازی اجرا می‎کند.
  بعد از برخورد قطارها به هم، دودی با ظاهر انیمیشنی در محل تصادف شکل می‎گیرد و هیچ خون‎ریزی یا جنازه‎ای نمایش داده نمی‎شود. ظاهر کارتونی لحظه‎ی تصادف مانع از تأثیرگذاری یا باورپذیر شدن صحنه‎ی تصادف می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  هدف این بازی رساندن مسافرین به ایستگاه مطابق با رنگشان است و این جابه‎جایی با قطارها صورت می‎گیرد. حرکت و توقف در ایستگاه‎ها به‌طور خودکار است، اما برای مدیریت زمان و فاصله قطارها در زمان مشخص توقف‎های اجباری میان مسیر نیاز است که توسط بازیکن و با ضربه بر روی قطار صورت می‎گیرد. در این بازی مهم‎ترین عامل مدیریت زمان و حفظ فاصله‎ی مناسب بین قطارها است. به‌مرور در مراحل نکات و تغییرات جدیدی وارد می‎شوند که پیچیدگی بازی را افزایش می‎دهند، اما بازیکن با تمرین و تکرار می‎تواند به ساختار و الگوی مناسب دست پیدا کند. سرعت عمل بازیکن به جهت تطبیق با تغییرات داخل بازی به‌مرور افزایش پیداکرده و بخش‎های ویژه که به‌صورت هدیه ارائه می‎شود، دارای چالش‎های بیشتری‎اند تا هیجان بازی را افزایش دهند. به علت ظاهر کارتونی و انیمیشنی این بازی، در زمان تصادف قطارها، تصاویر غیرقابل باور‎اند. به علاوه اینکه، به علت کنترل بالای بازیکن بر روی همه قطارها احتمال تصادف به‌مرور و با تمرین بیشتر بسیار کمتر می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.8.1 iOS بعد عبور از مراحل سه جزیره در تاریخ 96/11/08 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی برنده جایزه بهترین بازی درزمینهٔ بازی‎های سرعتی در سیزدهمین دوره IMGA شده است. قطارهای این بازی بر اساس نسخه واقعی آن‎ها طراحی‌شده است و اطلاعاتی اولیه‎ آن‎ها نیز ارائه‌شده است. گرافیک بازی به‌صورت دوبعدی و جزایر بازی هر یک آب‎وهوا و اقلیم مخصوصی برخوردارند. تنوع رنگی تصاویر بسیار بالا است و بیشتر رنگ‎ها از ترکیب‎های روشن و گرم تشکیل‌شده‌اند. موسیقی بازی ملایم است و باحالت داستانی ‎بازی همخوانی دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در بخش فروشگاه می‎توان 4.99 دلار برای حذف تبلیغات پرداخت یا با پرداخت 9.99 دلار تمام مراحل و قطارها را باز کرد. بعد از اتمام مراحل پیشنهادی برای تماشای ویدیوی تبلیغاتی جهت چند برابر کردن سکه‎های کسب‌شده ارائه می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۸.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Northplay ApS
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان