Cooking Fever

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آشپزی بیشتر برای افزایش مشتریان و رسیدن به سرمایه‎ی بالاتر

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در شروع بازی شخصیت اصلی (که بازیکن در اصل در نقش او قرار دارد) نحوه بازی و درست کردن هر غذا را توضیح می‎دهد. با ورود هر غذای جدید این شخصیت تمام مراحل پخت را برای غذای جدید نیز توضیح می‎دهد. کنترل این بازی ساده است و فقط نیاز به ضربه زدن روی مکان، وسیله یا کشیدن وسیله‎ای با انگشت به سمتی دیگر دارد. با بالا رفتن مراحل سرعت بازی رفته‌رفته زیاد می‎شود و سختی بازی افزایش پیدا می‎کند.
  در این بازی کودکان در مورد آشپزی کردن نکات اولیه‎ای را می‎آموزند، ازجمله این موارد نحوه پخت هر غذایی است؛ مثلاً کیک در فر پخته می‎شود ولی همبرگر بر روی شعله سرخ می‎شود، و در این راه کودکان در مورد محتویات برخی غذاها نیز آگاهی پیدا می‎کنند. برای به دست آوردن بالاترین امتیاز نیاز به مدیریت دقیق زمان و پرهیز از هرگونه خطا برای اتلاف وقت است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی بازیکن در نقش یک آشپز تازه‎کار قرار دارد و افراد به‌منظور سفارش غذا و نوشیدنی به رستوران او می‎آیند، کودکان و نوجوانان باید به‌سرعت غذای هر فرد را با توجه به تقاضایش آماده کنند و پیش از کاهش میزان رضایتش تمام درخواست‎های او را تحویل دهند. در نقشه‎ی بازی جایگاه رستوران‎های مختلف نشان داده‌شده است و به بازیکنان می‎توانند بعد از باز کردن هر رستوران بین آنها رفت‌وآمد کنند. در هر بخش غذاهای متنوعی وارد می‎شود، این غذاها شامل دسر، غذای اصلی، نوشیدنی و انواع سس می‎شود. سرعت بالاتر در این بازی به معنای کسب پول بیشتر است و برای افزایش سرعت علاوه بر مهارت شخصی و تسلط بر دستورات غذایی، نیاز به ارتقای سطح مواد غذایی، ابزار آشپزی و محیط رستوران وجود دارد که همگی با سکه درون بازی خریداری می‎شوند. ازآنجایی‌که این سکه‎ها به‌تدریج به دست می‎آیند، حس نیاز به خرید درون برنامه برای به دست آوردن سکه بیشتر خواهد شد. کودکان و نوجوانان باید بتوانند با تصمیم‎گیری درست با کمترین سکه بیشتری کارایی را رستوران خود داشته باشند و با فعال نگه‌داشتن تمام بخش‎های غذایی زمان را مدیریت کرده و سرعت پخت خود را افزایش دهند. محور موضوعی این بازی بر مبنای غذا قرار دارد که با گرافیک بسیار خوبی نمایش داده می‎شوند (بیشتر غذاها از نوع فست‎فود، شیرینی ‎و انواع نوشابه است) که این امر باعث به وجد آمدن افراد به‌صورت ناخودآگاه و ایجاد حس گرسنگی و نیاز به خوردن غذاهای مشابه در انتهای بازی می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.5.0 iOS در تاریخ 96/07/03 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک برنامه از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و تمامی غذاها به شکل واقعی نزدیک‎اند که انگیزه‎ی خوردن غذاهای مشابه را افزایش می‎دهد. در هر رستوران نوع و سبک غذا عوض می‎شود که متناسب با محیط رستوران نمایش داده می‎شود، مثلاً در استودیو فوتبال تمامی غذاها کوچک و سرخ‌کردنی‌اند، درحالی‌که در حالت‎های رستورانی، غذاها با زحمت بیشتری آماده می‎شوند. موسیقی متن برنامه به‌صورت محو در پس‎زمینه اجرا می‎شود که با محیط شلوغ بازی هماهنگی بالایی دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در کنار کسب پول در بازی که از فروش غذا به دست می‎آید، برای بالا بردن سرعت فعالیت باید تجهیزات، مواد غذایی و محیط رستوران‎ها به‌روز شوند و بهبود پیدا کنند، برای این کار پول به دست آماده در بازی کافی نیست و نیاز به خرید درون برنامه امری غیرقابل انکار است. خرید برنامه به دو صورت خرید جواهر و سکه است و در انواع بسته‎ها از 0.99 دلار تا 99.99 دلار به فروش می‎رسد. در منوی اصلی لینکی برای دانلود بازی‎های ناشر بازی وجود دارد. هیجان بالای بازی در کنار جذابیت‎های بصری این برنامه باعث جذب شدن و ادامه دادن بازی تا مراحل بسیار بالا می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  همچنین با ارتباط به Facebook یا دعوت دوست یا افزایش میزان علاقه‌مندی دوستان در این شبکه اجتماعی سکه و جواهر به دست می‎آید.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Nordcurrent Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان