COVID Coach

thumbnail
۱۱ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ابزاری کاربردی برای مراقبت از ذهن و بدن در مواجه با شرایط اضطراب‎آور

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدا توضیح کاملی از هدف و محتوای تمام بخش‎های برنامه وجود دارد. کار با برنامه بسیار ساده است و تنها با ضربه ‎زدن روی صفحه‎ مطلب مورد‎نظر در دسترس خواهد بود. بسیاری از آموزش‎ها و تمرینات برنامه توسط صدای گوینده در اختیار کاربر قرار می‎گیرد. این فایل‎های صوتی زمان کوتاه و محتوای ارزشمندی دارند و کاربر به راحتی می‎تواند از آن استفاده کند. تمامی متن‎ها انگلیسی است و درک مطالب تسلط بیشتر کاربر به این زبان را نیاز دارد.
  اگرچه نام بازی راهنمای کووید است اما کاربران در بسیاری شرایط دیگر نیز می‎‏توانند از آن استفاده کنند و از محتوای آن بهره‎ ببرند. برنامه آموزش‎های متنوعی مانند مدیریت اضطراب و روابط شخصی، غلبه بر احساس تنهایی و پوچی، اضطراب ناشی از مشکلات مالی و مشکلات خواب را در اختیار کاربران قرار می‎دهد. صدای گوینده، موسیقی‎های متنوع و آرامش‎بخش کاربر را برای پیدا کردن معنی در زندگی، آرامش و داشتن افکار مثبت راهنمایی می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه برای مراقبت از ذهن و بدن در دوران پندمی کووید-19 یا هر شرایط اضطراب‎آور دیگر تهیه شده است. چهار بخش مدیریت اضطراب، یادگیری، بررسی حالت روحی و پیدا کردن منابع در برنامه وجود دارد. با انتخاب هر بخش محتوایی کاربردی و غنی در اختیار کاربران قرار می‎گیرد. در بخش مدیریت اضطراب مطالبی مثل احساس تنهایی، احساس غم و ناامیدی، مشکلات خواب و مقابله با خشم و بی‎قراری قرار دارد با انتخاب هر یک موسیقی‎ آرامش‎بخشی پخش‎ می‎شود و صدای گوینده کاربر را برای مقابله با هر یک از این احساسات راهنمایی می‎کند. در بخش یادگیری کاربر با مطالبی مثل ترس از دست دادن، اضطراب استفاده از ماسک آشنا می‎شود و راه‎های دوری از اضطراب را با فعالیت‎های مثبتی مثل هدف تعیین کردن و الویت‎بندی تمرین می‎کند. در بخش بررسی حالت روحی سؤالات متفاوتی وجود دارد که کاربر با پاسخ به هر یک به شرایط روحی و میزان اضطراب خود پی‎ می‎برد. در بخش آخر لینک فروشگاه‎ها، مراکز پزشکی و دیگر نیاز‎های کاربر در دوران خانه‎نشینی و اضطراب وجود دارد که در صورت نیاز به راحتی می‎تواند از هر یک استفاده کند. تنوع این امکان با توجه مکان جغرافیایی هر کاربر متفاوت است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.4 iOS در تاریخ 99/08/7 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  برنامه طراحی بسیار ساده دارد و بیشتر بر صدای گوینده و موسیقی تمرکز کرده است. محیط ساده‎ی بازی می‎تواند برای کودکان خسته‎کننده باشد اما صدای آرامش‎بخش گوینده به همراه موسیقی‎‎های متنوع و آرام محیطی مناسب برای کاهش اضطراب در زمینه‎های متفاوت را فراهم کرده است.

  نیازهای ویژه

  این برنامه آموزش‎های مجزایی برای کاربران با اختلال PTSD (اختلال اضطراب پس از حادثه) دارد.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند در مورد دوران خانه‎نشینی با کودک خود صحبت کرده و از محتوای برنامه برای مشکلات خواب یا اضطراب کودک خود استفاده کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از بخش منابع بازی اتصال به اینترنت نیاز است. محتوای برنامه توسط U.S. Department of Veterans Affairs تهیه شده است و کاربر مجبور به تأیید قوانین حریم خصوصی این مرکز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر US Department of Veterans Affairs (VA)
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان