Craft Warriors

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساخت و مستحکم کردن پایگاه خودی و حمله به دیگر کاربران آنلاین

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن می‎‌تواند شخصیت‌‎های بازی را مطابق با سلیقه‌‎ی خود طراحی کند و با حس همذات‎‌پندارنه‌‎ای بازی را انجام دهد.
  بازیکن باید شخصیت‎‌های خود را در مکان‌‎های متفاوت صحنه‌‎ی نبرد قرار دهد و پس از آن پرتاب تیر و سلاح‎‌های دیگر به صورت خودکار انجام می‌‎شود. ساختن پایگاه و شخصیت‌‎ها و به‌‎روز‎رسانی آن‌‎ها نیز به سادگی و تنها با کشیدن انگشت روی صفحه‌‎ی بازی انجام می‌‎شود. برای ارتقای برخی قسمت‎‌های پایگاه باید در بازی پیشرفت کرد و به مرحله‎‌ی خاصی رسید.
  بازیکن می‎‌تواند ویژگی‌‎های جنگی پایگاه کاربران را ببیند و پایگاه‎‌هایی را انتخاب کند که شانس پیروزی بیشتری داشته باشد. او با توجه به ویژگی‌‎های حریف، گروهی از جنگجویان تشکیل می‌دهد و آن‌‎ها را با استفاده از مهارت تفکر استراتژیک خود در میدان نبرد حرکت می‎‌دهد. طلاهای بازی قابلیت استفاده در ارتقای سلاح‌‎ها، شخصیت‎‌ها و پایگاه را دارند اما با توجه به محدود بودن آن‌‎ها بازیکن باید الویت‌‎بندی داشته باشد و طلاها را در بخش صحیحی مصرف کند.
  شخصیت‎‌های بازی، سلاح‌‎ها و صحنه‎‌های نبرد از واحد‎های مکعبی تشکیل شده‎‌ا‌ند که طراحی دقیقی دارند اما واقع‌‎گرایانه نیستند. هیچ شخصیتی در جریان نبرد‎ها از بین نمی‌‎رود و هیچ صحنه‎‌ای از خون وجود ندارد. با ضربه زدن به پایگاه حریف برای لحظاتی کوتاه دود و آتش نشان داده می‌‎شود و در پایان هر نبرد نیز آمار میزان خرابی‌‎ها در اختیار بازیکنان قرار می‌‎گیرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی استراتژیک پایگاه خود را می‎‌سازد و تقویت می‌‎کند، طلا جمع می‎‌کند و به پایگاه دیگر کاربران بازی حمله می‌‎کند. شخصیت‌‎های بازی متنوع هستند و حتی بازیکن می‎‌تواند با خلاقیت خود شخصیت‌‎‎هایی بسازد و وارد بازی کند. شخصیت‌‎ها ارتشی از جنگجویان را تشکیل می‎‌دهند و پایگاهی برای دفاع از خود می‎‌سازند. آن‌‎ها پس از مستحکم کردن پایگاه خودی به پایگاه دیگر کاربران آنلاین بازی حمله و در صورت پیروزی طلاهایی کسب می‌‎کنند. طلاها در ارتقای سلاح‌‎ها و قوی‎‌تر کردن پایگاه و شخصیت‎‌ها استفاده می‌‎شوند. بیشتر جنگجویان از سلاح‌‎هایی مانند شمشیر، تیر‎و‎کمان و نیزه استفاده می‎‌کنند اما هیچ گونه خون‌‎ریزی یا خشونت برجسته‌‎ای در بازی وجود ندارد. شخصیت‌‎ها نیز شکل ظاهری واقع‌‎گرایانه‌‎ای ندارند که خود خشونت مبارزات را کم‌‎رنگ کرده است. با وجود این‌که بازی آنلاین و با کاربران بازی انجام می‌‎شود اما فضای گفت‎‎گویی در آن وجود ندارد و بازیکنان می‎‌توانند در محیطی امن بازی را انجام دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 4.0.4 iOS در تاریخ 99/09/22 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی از شخصیت‌‎های متنوعی مانند دزد دریایی تشکیل شده است که تمامی آن‎‌ها از واحدهای مکعبی تشکیل شده‎‌اند. پایگاه بازیکن در ابتدا کوچک است و امکانات زیادی ندارد اما به مرور و با پیشرفت در بازی جزئیات زیادی به آن اضافه می‎‌شود. بخشی از بازی جنگی است که استفاده‌ی هوشمندانه از رنگ‎‌های روشن در طراحی باعث شده است تا حس خشونت کمتری به بازیکن منتقل شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای خرید طلا و الماس اضافی در بازی باید حداقل مبلغ 1.39$ پرداخت کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  انجام بازی نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. بازیکن در ابتدا باید با قوانین حریم خصوصی بازی موافقت کند او همچنین می‌‎تواند دوستان خود را از طریق توییتر، فیس‎‌بوک یا گوگل پلاس به بازی دعوت کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۴.۰.۴
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۴.۰.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر TRANSLIMIT, INC
  سال انتشار ۲۰۲۰