Crafty Colors

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رنگ‎آمیزی نقاشی‎های پیکسلی با استفاده از راهنما

سال: 2019
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نبود وجود پیچیدگی در انجام بازی و منو ساده، استفاده از این برنامه را آسان کرده و ابهامی ندارد.
  تنوع موضوعی موجود در بازی از جمله وسایل نقلیه، وسایل ورزشی، میوه، سبزیجات، حیوانات و ... به توسعه‏‎ی بازه‎ی لغوی کودکان کمک می‎کند. تقویت مهارت رنگ‎آمیزی و به کارگیری رنگ مخصوص برای هر بخش جزء ویژگی‎های دیگر این بازی است. همچنین سه بعدی بودن نقاشی‎ها باعث درگیر شدن قدرت تفکر انتزاعی می‎شود.
  طراحی نقاشی‎هایی مثل مکان‎های تاریخی در چین یا برج ساعت لندن می ‎واند کودک را با بناهای تاریخی کشورهای دیگر آشنا کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی در واقع رنگ‎آمیزی اشکال پیکسلی است که شماره‎گذاری شده‎اند. شماره‎گذاری پیکسل‎ها و راهنمای درج شده در پایین صفحه به مخاطب راهنمایی می‎کند که کدام قسمت باید به چه رنگی درآیند. طرح نقاشی‎ها به حالت سه بعدی انجام شده و کودک باید با چرخاندن شکل به جهت‌های مختلف تمامی وجوه آن را رنگ‎آمیزی کند. زدن ضربه بر روی پیکسل‎ها باعث رنگ‎پذیری آنها خواهد شد. طرح نقاشی‎ها از قبل آماده است و موضوعات مختلفی از جمله وسایل نقلیه، وسایل ورزشی، طبیعت، حیوانات، میوه، سبزیجات و … را شامل می‎شوند و می‎توانند از لحاظ آموزشی نیز برای کودکان موثر واقع شوند. بعد از اتمام رنگ آمیزی کودک می‎تواند از نقاشی خود عکس گرفته و با دیگران به اشتراک بگذارد. تمامی طرح‎ها از ابتدا قابل دسترسی نیستند و بعضی با انجام خرید درون برنامه‎ای و بعضی دیگر با تماشای ویدیو در اختیار فرد قرار خواهند گرفت. به علت درگیر کردن ذهن کودک با فضای سه بعدی ممکن است استفاده از برنامه برای کودکان دبستانی دشوار باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/12/22 نوشته شده و برمبنای نسخه iOS 1.2.0 است.

  کیفیت

  تصاویر و نقاشی‎های بازی متشکل از مکعب‎های کوچک است و در واقع به صورت پیکسلی طراحی‎شده‎اند. رنگ‎های به کار رفته در بازی تنوع خوبی دارند و برای رده‎ی سنی پیشنهادی جذابیت دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در این بازی خرید درون برنامه‎ای وجود دارد. در ابتدای بازی تبلیغات به نمایش گذاشته می شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای باز کردن مراحل جدید و پخش ویدیو دسترسی به اینترنت لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Movile Internet Movel S.A.
  سال انتشار ۲۰۱۹