Crafty Lands

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فضا‎سازی در سرزمین‎های مختلف با استفاده از مصالح مکعبی شکل

سال: 2019
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  منوی بازی خالی از هرگونه گزینه‎ی اضافی است و با وجود انگلیسی بودن آن به راحتی قابل درک است و پیچیدگی ندارد. چگونگی انجام بازی نیز ابهامی ندارد و برای کودکان قابل فهم خواهد بود.
  اگرچه اجزای موجود در محیط بازی مکعبی شکل هستند اما جنس‎های مختلفی مثل چوب و سنگ دارند که می‎تواند کودک را با برخی مواد مورد‎نیاز در ساخت‎وساز آشنا کند. بعضی رخدادهای بازی مثل رسیدن به آب در اثر کندن زمین یا رسیدن به هسته‎ی آتشی زمین می‎تواند به طور غیر مستقیم بر دانش جغرافیایی بازیکن بیفزاید. انجام بازی بر بهبود هوش تجسمی کودک تکیه دارد و همچنین آزادی عمل در ساختن موارد متفاوت بازی به تقویت خلاقیت کودک کمک خواهد کرد.
  مکان‎های تاریخی مثل تاج محل در هند نیز در بازی وجود دارد که به آشنایی کودک با شکل ظاهری بناهای مهم تاریخی برخی کشورها کمک خواهد کرد.
  خراب کردن بناها می‎تواند به برخی از کودکان حساس، حس خشونت را منتقل کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی Crafty Lands – Craft, Build and Explore Worlds است. در این بازی کودک در نقش یک شخصیت مکعبی شکلی که ابزار‎های جادویی در اختیار دارد نقش‎آفرینی می‎کند. کودک می‎تواند به سرزمین‎های مختلف رفته و با استفاده از ابزار‎های خود به ساخت یا تخریب سرزمین‎ها بپردازد. تمام طراحی بازی مانند ساختمان‎ها، چمن‎ها و آب‎ها از واحدهای مکعبی تشکیل شده‎اند و بازیکن می‎تواند هر یک را با توجه به سلیقه و خلاقیت خود در جایگاه مناسب قرار دهد. گاهی در بازی مأموریت‎هایی به کودک سپرده می‎شود که انجام آن‎ها سکه‎هایی را برای او به ارمغان خواهد آورد. سکه‎های کسب‎شده به کودک کمک می‎کند تا ظاهر شخصیت را تغییر دهد. حرکت شخصیت بازی با استفاده از دکمه‎هایی در پایین صفحه‎ی بازی صورت می‎گیرد و همچنین مواردی مثل تعویض ابزار نیز در اطراف صفحه‎ی بازی جای گرفته‎اند. برخی مراحل بازی به صورت رایگان قابل دسترسی هستند و برای در اختیار داشتن تمامی مراحل بازی نیاز به خرید درون برنامه‎ای است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی Android 1.3 و در تاریخ 98/12/21 نوشته شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی به صورت پیکسلی انجام شده است و از کیفیت معمولی برخوردار است اما رنگ‎ها متنوعی در آن استفاده شده است که توجه کودک را به فضای بازی جلب خواهد کرد. صداگذاری‎ها متناسب با حرکاتی است که بازیکن در حین بازی انجام می‎دهد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دریافت سکه‎های بیشتر امکان خرید درون برنامه‎ای وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای دسترسی به مراحل جدید بازی اتصال به اینترنت لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Movile Internet Movel S.A
  سال انتشار ۲۰۱۹