Crafty Lands

بررس متن: حامد داوری

8+

فضا‎سازی در سرزمین‎های مختلف با استفاده از مصالح مکعبی شکل

ناشر: Movile Internet Movel S.A سال انتشار: 2019

Crafty Lands

8+

فضا‎سازی در سرزمین‎های مختلف با استفاده از مصالح مکعبی شکل

ناشر: Movile Internet Movel S.A

سال انتشار: 2019

بررس متن: حامد داوری

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
اگرچه اجزای موجود در محیط بازی مکعبی شکل هستند اما جنس‎های مختلفی مثل چوب و سنگ دارند که می‎تواند کودک را با برخی مواد مورد‎نیاز در ساخت‎وساز آشنا کند. بعضی رخدادهای بازی مثل رسیدن به آب در اثر کندن زمین یا رسیدن به هسته‎ی آتشی زمین می‎تواند به طور غیر مستقیم بر دانش جغرافیایی بازیکن بیفزاید. انجام بازی بر بهبود هوش تجسمی کودک تکیه دارد و همچنین آزادی عمل در ساختن موارد متفاوت بازی به تقویت خلاقیت کودک کمک خواهد کرد.
محتوای بومی و فرهنگی
مکان‎های تاریخی مثل تاج محل در هند نیز در بازی وجود دارد که به آشنایی کودک با شکل ظاهری بناهای مهم تاریخی برخی کشورها کمک خواهد کرد.
ترس و خشونت
خراب کردن بناها می‎تواند به برخی از کودکان حساس، حس خشونت را منتقل کند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
منوی بازی خالی از هرگونه گزینه‎ی اضافی است و با وجود انگلیسی بودن آن به راحتی قابل درک است و پیچیدگی ندارد. چگونگی انجام بازی نیز ابهامی ندارد و برای کودکان قابل فهم خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

نام اندروید بازی Crafty Lands - Craft, Build and Explore Worlds است. در این بازی کودک در نقش یک شخصیت مکعبی شکلی که ابزار‎های جادویی در اختیار دارد نقش‎آفرینی می‎کند. کودک می‎تواند به سرزمین‎های مختلف رفته و با استفاده از ابزار‎های خود به ساخت یا تخریب سرزمین‎ها بپردازد. تمام طراحی بازی مانند ساختمان‎ها، چمن‎ها و آب‎ها از واحدهای مکعبی تشکیل شده‎اند و بازیکن می‎تواند هر یک را با توجه به سلیقه و خلاقیت خود در جایگاه مناسب قرار دهد. گاهی در بازی مأموریت‎هایی به کودک سپرده می‎شود که انجام آن‎ها سکه‎هایی را برای او به ارمغان خواهد آورد. سکه‎های کسب‎شده به کودک کمک می‎کند تا ظاهر شخصیت را تغییر دهد. حرکت شخصیت بازی با استفاده از دکمه‎هایی در پایین صفحه‎ی بازی صورت می‎گیرد و همچنین مواردی مثل تعویض ابزار نیز در اطراف صفحه‎ی بازی جای گرفته‎اند. برخی مراحل بازی به صورت رایگان قابل دسترسی هستند و برای در اختیار داشتن تمامی مراحل بازی نیاز به خرید درون برنامه‎ای است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی Android 1.3 و در تاریخ 98/12/21 نوشته شده است.

کیفیت

طراحی بازی به صورت پیکسلی انجام شده است و از کیفیت معمولی برخوردار است اما رنگ‎ها متنوعی در آن استفاده شده است که توجه کودک را به فضای بازی جلب خواهد کرد. صداگذاری‎ها متناسب با حرکاتی است که بازیکن در حین بازی انجام می‎دهد.

مصرف گرایی

برای دریافت سکه‎های بیشتر امکان خرید درون برنامه‎ای وجود دارد.

حریم خصوصی

برای دسترسی به مراحل جدید بازی اتصال به اینترنت لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 81
حداقل نیازمندی اندروید 4.1
نسخه تست شده روی iOS 2.5.0
حداقل نیازمندی iOS 9.2
واحد پول رایگان
ناشر Movile Internet Movel S.A
سال انتشار 2019
دنیای واقعی

ساختار بازی تا حدی مشابه به بازی لگو در دنیای واقعی است.