Criminal Minds: The Mobile Game

بررس متن: پریا کنکاشور

16+

کمک به مأمورین اف بی آی برای دستگیری مجرمین

ناشر: FTX Games LTD سال انتشار: 2018

Criminal Minds: The Mobile Game

16+

کمک به مأمورین اف بی آی برای دستگیری مجرمین

ناشر: FTX Games LTD

سال انتشار: 2018

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
با توجه به محتوایی جنایی بازی صحنه‌های طراحی‌شده از خشونت بالایی برخوردارند. همچنین در ابتدای بازی صحنه‌هایی از شکنجه شدن مقتولین توسط قاتل نمایش داده می‌شود. کلیه‎ی تصاویر مربوط به محل جرم شامل جسدهایی آغشته به خون است. جملاتی در جریان بازی استفاده می‎شوند که با لحن خشن بیان می‎شوند و محتوایشان هماهنگ با جریان جنایی بازی است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
با وجود ساختار ساده‎ی بازی، به علت نبود دستورالعمل در مراحل ابتدایی ممکن است آغاز بازی کمی مبهم باشد. بازیکنان در ابتدا مأمورین موردعلاقه‎ی خود را انتخاب می‎کنند و پس از ورود به بازی وسایل مورد نیاز مأمورین را پیدا می‎کنند تا در اختیارشان قرار دهند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی جنایی و پلیسی در قالب داستانی چندقسمتی انجام می‌شود و از سریال قدیمی ذهن جنایتکار گرفته شده است. داستان از این قرار است که افرادی در گروه پلیس اف بی آی، مأمور رسیدگی به پرونده‌های جنایی و قتل‌های زنجیره‌ای می‌شوند. این گروه در مواجه با هر پرونده به محل جنایت اعزام می‌شوند، مکان را بررسی می‌کنند، به جمع‌آوری آثار جرم می‌پردازند، باهم مشورت می‌کنند و در نهایت یافته‌های خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند‌. در این بازی شش داستان متفاوت وجود دارد و هر کدام جریان جنایی متفاوتی از دیگری را شرح می‎دهند. به‌طور تقریبی هر داستان بیست بخش دارد که بعضی صرفاً روایتگر داستان‎اند و بعضی قابلیت تعامل و بازی دارند. در بخش‌هایی که بازیکن فرصت بازی دارد می‌بایست به مأموران برای یافتن مدارک و بررسی محل جرم کمک کند. سرعت عملکرد مأموران امتیاز ویژه‌ای به همراه دارد و این بازیکن است که با انجام سریع خواسته‌های مأموران سبب افزایش سرعت عملکرد آنان می‌شود. تصاویر کارتونی بازی مطابق با موضوع جنایی آن طراحی‌شده‌اند. در بخش‌های ابتدایی داستان صحنه‎های قتل‌ به‌طور کامل نمایش داده می‌شوند. تصاویر بازی شامل شکنجه شدن مقتولین قبل از قتل و جسدهای آغشته به خون است که محتوای بازی را برای گروه کودک و نوجوان نامناسب کرده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 1.73 در تاریخ ۹۸/0۴/۱۶ نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر نقاشی شده در این بازی کیفیت و ظرافت بالایی دارند و توجه به جزئیات در طراحی صحنه‎ها از نقاط مثبت این بازی محسوب می‎شود. هر داستان شامل چندین صحنه مختلف است که تنوع در ظاهر بازی ایجاد کرده است. روند پیشروی بازی کند است و برای اتمام هر داستان زمان نسبتاً طولانی لازم است. تصویر مأموران در منو و در صحنه جنایت متفاوت‌اند. موسیقی متن تناسبی با فضای معماگونه و جنایی بازی ندارد.

مصرف گرایی

برای کسب امتیازات بیشتر و رفتن به مراحل بعدی بازیکن می‌تواند تبلیغاتی را مشاهده کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 62
نسخه تست شده روی اندروید 1.73
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۹.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر FTX Games LTD
سال انتشار 2018
اقتباس سریال جنایی ذهن مجرمان ساخته‎ی کشور آمریکا