Crossy Road – Endless Arcade Game

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی ساده حرکت دادن شخصیت اصلی با چالش ثابت عبور از موانع بدون کشته شدن

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنترل و هدایت شخصیت اصلی بسیار ساده است و حتی بدون آموزش نیز می‎توان از روش کار آن آگاه شد. چالش اصلی در افزایش و کاهش سرعت حرکت موانع در طول مسیر است که پیش‎بینی کردن را دشوار می‎کند. اما اگر بازی در آرامش و بدون هیجان پیش‌گرفته شود بدون هیچ مشکلی می‎توان به رکوردهای امتیازی بالایی دست‌یافت.
  ساختار کارتونی بازی باعث شده تا میزان خشونت موجود در بازی کمتر حس شود، اما در طول بازی شخصیت انتخابی تصادف می‎کند، غرق می‎شود و حتی در مواردی با پرتاب بمب نابود می‎شود و اگر در حال حرکت نباشد، عقاب شخصیت را می‎گیرد و می‎برد. شخصیت‎های متنوعی در بازی وجود دارد؛ ازجمله زامبی، خون‎آشام، روح، هیولای فرانکشتاین و ... که خشونت تصویری بازی را تا حدودی افزایش داده است. البته در هیچ‌کدام از صحنه‎های نابودی خون و خون‎ریزی وجود ندارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی با ساختار امتیازی خود تنها یک هدف دارد و آن زنده نگه داشتن شخصیت بازی است. بازیکنان باید با عکس‎العمل‎های سریع خود تا جای ممکن امتیاز خود را بالاتر ببرند. کودک با انتخاب شخصیت مدنظر خود، برای مثال در شروع یک مرغ، به او کمک می‎کند تا از خیابان، رودخانه، ریل قطار و … عبور کند (با چپ یا راست رفتن) و طول این مسیر به مانعی برخورد نکند و زنده بماند. این بازی بسیار شبیه بازی قدیمی و کامپیوتری Frogger (با شخصیت قورباغه) است. شخصیت‎ها توسط ماشین یا قطار زیر گرفته می‎شوند یا در رودخانه غرق می‎شوند، که تمام این صحنه‎ها در همان قالب کارتونی بازی نمایش داده‌شده است. اگرچه انجام بازی رایگان است، اما برای به دست آوردن شخصیت‎ها نیاز به پرداخت به‌وسیله سکه بازی است و برای کسب سکه بازی می‎توان از خرید درون برنامه استفاده کرد. شخصیت‎ها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و همه از قابلیت یکسانی برخوردارند، به همین جهت لزومی برای خرید درون برنامه وجود ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.1.22 iOS در تاریخ 96/07/02 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی به شکل بلوک مانند ساخته‌شده است که بازی را از نظر ظاهری بسیار شبیه به بازی‎های قدیمی کرده است. بازی در عین سادگی چالش بالایی دارد و باعث وابستگی به بازی می‎شود، اما حتی باوجود این چالش بعد از گذر زمان بازی تکراری می‎شود و جذابیتش را از دست می‎دهد. تنوع رنگی بالای برنامه و نبود نظمی در چیدمان تزئینات بازی موجب ایجاد شدن محیطی شلوغ و مملو از جزئیات اضافی شده است که فقط تمرکز کودک و نوجوان در حین حرکت را برهم می‎زند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برخی از شخصیت‎های بازی تنها با پرداخت هزینه به‌صورت خرید درون برنامه باز می‎شوند که هیچ قابلیت و ویژگی برتری نسبت به سایر شخصیت‎ها ندارند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک اشتراک‌گذاری صحنه‎ی شکست بعد از هر بار بازی نمایش داده می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۲۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Hipster Whale
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان