Cube Escape: Birthday

بررس متن: پریا کنکاشور

15+

دنبال کردن نشانه‌ها و معماها برای به یادآوردن گذشته

ناشر: Rusty Lake سال انتشار: 2016

Cube Escape: Birthday

15+

دنبال کردن نشانه‌ها و معماها برای به یادآوردن گذشته

ناشر: Rusty Lake

سال انتشار: 2016

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکنان برای حل معمای نمایش داده‌شده از تفکر تحلیلی و حل مسئله استفاده می‎کنند. دشواری چالش‎های بازی باعث افزایش پیچیدگی معماها شده و عاملی برای استفاده از خلاقیت است.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
در این قسمت از بازی وقایع به بدترین شکل ممکن نمایش داده می‎شود. صحنه‌هایی از قبیل کشته شدن اعضای خانواده، تیراندازی و خونریزی، تهدید شدن توسط صدای ترسناک و ناشناس، ‌نامه‌های تهدیدآمیز و همچنین خوردن کیک خونی ازجمله تصاویر ترسناک این بازی است. هیچ حدومرزی برای بزرگنمایی وقایع خشن در این بازی وجود ندارد و تمام تلاش بازی برای برجسته کردن محیط رعب‎آوری بازی است. حس واقع‎گرایانه و صداگذاری بسیار دقیق بازی به افزایش میزان خشونت تأثیر دارد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
طی بازی در بخش‌هایی بازیکن ملزم به درست کردن نوشیدنی‌های الکی می‌شود.
سهولت استفاده
نحوه کار کردن بازی ساختار پیچیده‌ای ندارد، اما چالش اصلی در حل کردن معماها و برقراری ارتباط بین سرنخ‌ها قرار دارد. بازیکن می‌تواند با پیدا کردن هر نشانه و لمس کردن، فرایند ذخیره‎سازی را انجام دهد، یا آن را با سایر نشانه‌ها ترکیب کند تا سرنخ تازه‌ای به دست آورد. پیدا کردن نشانه‌ها و ارتباط برقرار کردن بین آنها پیچیدگی‌های زیادی دارد و زمان‌بر خواهد بود ولی به‌مرور برای بازیکنان قابل‌فهم‎ می‎شود.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی قسمت هشتم از سری بازی‌های Rusty Lake است. محوریت داستان این مجموعه بازی‌ها در منطقه‌ای به نام Rusty Lake روایت می‌شود که در آن مردم به دلایلی حافظه خود را از دست می‌دهند. در این قسمت از بازی بازیکن در نقش کارآگاه ای است که به گذشته خود سفرکرده و به جشن تولد ۹ سالگی خود بازمی‌گردد در این جشن بازیکن یا همان کارگاه نشانه‌ها و نامه‌های مشکوکی در خانه خود پیدا می‌کند و در پی تماس تلفنی ناشناسی تهدید می‌شود، تا اینکه طی اتفاقات وحشتناکی تمام اعضای خانواده کشته می‌شوند. بازیکن در ادامه‎ی داستان با حل معماها و ارتباط برقرار کردن بین نشانه‌ها سعی می‌کند تا سرنوشت خانواده خود را تغییر دهد و آنها را نجات دهد. تصاویر ترسناک بازی تنوع بالایی دارند و هیچ محدودیتی برای نمایش تصاویر خونی و جنازه شخصیت‎ها وجود ندارد. کیفیت تصاویر و صداگذاری بالای برنامه باعث تأثیرگذاری بیشتر و نزدیک شدن محتوای بازی به دنیای واقعی شده است. این بازی به‌صورت قسمت‌های مختلف از یک داستان واحد روایت می‌شود که برای سهولت انجام آن بهتر است بازیکن قسمت‌های قبلی را نیز بازی کرده باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.1.1 Android در تاریخ 97/11/08 نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر و همچنین صداهای موجود در بازی از کیفیت مناسبی برخوردارند. توجه به جزئیات محیط و همچنین طراحی نزدیک به واقعیت تصاویر باعث افزایش تأثیرگذاری بازی می‎شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 24
نسخه تست شده روی اندروید ۲.۱.۱
حداقل نیازمندی اندروید ۲.۳ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Rusty Lake
سال انتشار 2016