Cube Escape: Season

بررس متن: پریا کنکاشور

15+

پیدا کردن سرنخ‌ها و حل معماها برای تغییر سرنوشت خود

ناشر: Rusty Lake سال انتشار: 2015

Cube Escape: Season

15+

پیدا کردن سرنخ‌ها و حل معماها برای تغییر سرنوشت خود

ناشر: Rusty Lake

سال انتشار: 2015

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
برای حل پازل‎ها و معماها استفاده باید از تفکر حل مسئله استفاده کرد و به‌مرور با آشنا شدن بیشتر بازیکن با محتوای بازی راه‎های گریز بیشتری به دست می‎آید. نوجوانان در حین انجام بازی باید تمرکز بالایی داشته باشند و تمامی جنبه‎های داستان را در نظر بگیرند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
ازجمله تصاویر ترسناک این مجموعه به قتل رسیدن شخصیت اصلی، خون‎آلود شدن فضای خانه و چکیدن خون از سقف است. همچنین در بخشی از بازی بازیکن می‌بایست پرنده‌ای را با چاقو بکشد تا به مرحله‎ی بعدی پازل راه پیدا کند. علاوه بر این تصاویر محیط رعب‎آور و ترسناکی در بازی به تصویر کشیده شده است که در کنار صداهای هماهنگ و وحشتناک متن بازی محتوایی مرموز و ترسناک را ساخته است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
اساس انجام این بازی بر پیدا کردن سرنخ‌ها و برقراری ارتباط بین آنها برای کشف معماها در محیطی است که داستان در آن روایت می‌شود. پیچیدگی‎های بسیاری در محتوای معماها و سرنخ‎ها وجود دارد که برای رسیدن به پاسخ هرکدام زمان زیادی از کاربر گرفته می‎شود. اما باید در نظر داشت که تمام سرنخ‎ها و منطق رسیدن به آنها در محتوای بازی ارائه‌شده است و با صرف زمان و دقت قابل‌دستیابی است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی قسمت دوم از سری بازی‌های Rusty Lake است. محوریت داستان این مجموعه بازی‌ها در منطقه‌ای به نام Rusty Lake روایت می‌شود که در آن مردم به دلایلی حافظه خود را از دست می‌دهند. در این قسمت از بازی داستان زندگی یک زن در چهارفصل از سال‌های متفاوت روایت می‌شود. ابتدای بازی با فصل بهار آغاز می‌شود و در ادامه‌ زن به قتل می‎رسد. بازیکن می‌بایست با گشتن بین فصل‌ها و جمع‌کردن نشانه‌ها و ارتباط برقرار کردن بین آنها سعی کند تا سرنوشت زن را تغییر دهد و او را نجات دهد. از آنجایی که این مجموعه ازجمله اولین مجموعه‎های این برنامه است، به نسبت از سطح خشونت کمتری برخوردار است ولی همچنان تصاویر مربوط به قتل و خون‎ریزی در محتوای بازی قرارگرفته است. انجام این بازی پیش از شروع مجموعه‎های بعدی برای درک بهتر محتوای داستانی بازی کمک‌کننده خواهد بود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.2.1 Android در تاریخ 97/11/09 نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر با کیفیت خوبی طراحی‌شده‌اند و از رنگ‎های کدر برای به تصویر کشیدن جزئیات محیطی استفاده‌شده است. موسیقی متن با کیفیت بالا و متناسب با محتوای بازی در پس‌زمینه به گوش می‎رسد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 24
نسخه تست شده روی اندروید ۲.۲.۱
حداقل نیازمندی اندروید ۲.۳ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Rusty Lake
سال انتشار 2015