Cube Escape: The Lake

بررس متن: پریا کنکاشور

12+

حل معما‌ها و پیدا کردن سرنخ‌ها برای فرار از اشباح

ناشر: Rusty Lake سال انتشار: 2015

Cube Escape: The Lake

12+

حل معما‌ها و پیدا کردن سرنخ‌ها برای فرار از اشباح

ناشر: Rusty Lake

سال انتشار: 2015

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکنان برای حل معمای نمایش داده‌شده از تفکر تحلیلی و حل مسئله استفاده می‎کنند. دشواری چالش‎های بازی باعث افزایش پیچیدگی معماها شده و عاملی برای استفاده از خلاقیت است.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
در قسمتی از بازی یک شبح از دریاچه بیرون می‌آید که ابتدا به‌صورت جنازه است و بازیکن باید با چاقو به جنازه ضربه‌های وارد بکند تا بتواند یکی از سرنخ‌ها را از بدن جنازه بیرون بیاورد. همچنین بازی دارای دو پایان متفاوت است که در یکی از پایان‌ها شبح بیدار می‌شود و به داخل اتاقک راه پیدا می‌کند، و در پایان دیگر بازیکن بر شبح غلبه می‌کنند و آن را از بین می‌برد. فضاسازی بازی در کنار مراحل طولانی باعث تأثیرگذاری بیشتر صحنه‎های ترسناک این بازی می‎شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
نحوه کار کردن با این بازی ساختار پیچیده‌ای ندارد، اما چالش اصلی این بازی در حل کردن معماها و کشف رابطه بین سرنخ‌ها است. بازیکن می‌تواند با پیدا کردن هر نشانه با لمس کردن آن، نشانه را ذخیره کند و یا آن را با سایر نشانه‌ها ترکیب کرده و سرنخ تازه‌ای به دست آورد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی از سری بازی‌های Rusty Lake است محوریت داستان این مجموعه بازی‌ها در منطقه‌ای به نام Rusty Lake روایت می‌شود که در آن مردم به دلایلی حافظه خود را از دست می‌دهند و توسط اشباح محاصره و تهدید به مرگ می‌شوند. داستان از آنجایی شروع می‎شود که فردی اتاقکی خالی در ساحل دریاچه این منطقه پیدا می‌کند و با یافتن سرنخ‌ها و حل معماها سعی می‌کند خود را از دست شبح موجود نجات دهد. بازیکن می‌بایست بین اتاق‌ها به‌دقت بگردد سرنخ‌ها بیابد و معماهای موجود در هر اتاق را حل کند و رابطه‌ی بین آنها را کشف کند تا بتواند مرحله را کامل کرده و آن را پشت سر بگذارد. تصاویر مربوط به شبح سرگردان بازی ممکن است برای کودکان حساس بسیار ترسناک باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 3.1.1 Android در تاریخ 97/11/05 نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر و همچنین صداهای موجود در بازی از کیفیت مناسبی برخوردارند. توجه به جزئیات محیط و همچنین نزدیک بودن تصویر کشیده شده به نمونه‌های واقعی باعث جذابیت بازی برای بازیکن می‌شود. گرافیک بازی دوبعدی و تصاویر همانند نقاشی به تصویر کشیده شده‌اند ولی در کل تمامی وقایع همانند دنیای واقعی نمایش داده‌شده‌اند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 19
نسخه تست شده روی اندروید 3.1.1
حداقل نیازمندی اندروید ۲.۳ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Rusty Lake
سال انتشار 2015