Curious: The Game of Learning

thumbnail
۱۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یادگیری مفاهیم متنوع در هر زمینه‎ای با استفاده از ویدیوهای آموزشی

سال: 2013
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ویدیوهای این برنامه شامل اطلاعات کامل در مورد روابط جنسی، بدن انسان، هم‎جنس‎گرایی، نژادپرستی، نوشیدنی‎های الکلی، مواد مخدر و روابط سیاسی و اجتماعی است.
  بعد از نظرخواهی اولیه، بازیکن ویدیو موردنظر خود را انتخاب می‎کند و به تماشای آن می‎پردازد. سؤالاتی که در میانه‎ی ویدیو پرسیده می‎شوند، به‌صورت گزینه‎ای بوده و نیازی به نوشتن ندارد.
  نوجوانان می‎توانند در مورد مفاهیم علمی آموزش بگیرند و در باب هر موضوع موردعلاقه خود ویدیوی آموزشی تماشا کنند. ویدیوهای آموزشی در مورد تمامی علوم ازجمله ریاضی، فیزیک، زیست، هنر، موسیقی، تاریخ، ادبیات و ... است. این ویدیوها در سطوح مختلف از ابتدایی تا پیشرفته در مورد موضوعات ارائه میشوند و مدرسین آنها معمولاً افراد برجسته و اساتیدند.
  نوجوانان می‎توانند ویدیوهای آموزشی در مورد زبان‎ها، قومیت‎های مختلف و حتی ویژگی‎های جغرافیایی کشورهای مختلف پیدا کنند.
  ویدیوهای این برنامه شامل انواع خشونت‎های علیه کودکان، زنان و مردان، کشتار انسان‎ها، مشکلات مهاجرت، جنگ و ... است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه با شعار «یک نکته جدید در هرروز بیاموزید» به دنبال تقویت موضوعات موردعلاقه افراد از طریق ویدیوهای آموزشی و رایگان است. برای دسترسی به تمام ویدیوها بدون محدودیت نیاز به خرید عضویت به‌صورت سالانه با پرداخت مبلغ 29.99 دلار وجود دارد. موضوعات این برنامه در هشت دسته قرار می‎گیرد که در ابتدای برنامه بر اساس سلیقه استفاده کنند شخصی‎سازی می‎شود. این دسته‎ها با نام شغل، بازی، STEM، موسیقی، ذهن و بدن، روابط، انسانیت و زیباشناسی طبقه‎بندی شده‎اند. تمام محتوای این برنامه جهت آموزش و افزایش اطلاعات استفاده‌کننده طراحی‌شده است و بیشتر سازندگان این ویدیوها افراد متخصص‎اند که در مورد موضوع تخصص خود کلاس یا کلاس‎های آموزشی در قالب ویدیو برگزار کرده‎اند. اما همچنان ویدیوهای این برنامه موضوعات مختلفی ازجمله کشتار، خشونت علیه افراد، مسائل جنسی، مواد مخدر و … را نیز شامل می‎شود. این برنامه برای تأمین ویدیوهای خود از سایت اصلی این برنامه در کنار لینک‎هایی همچون Ted، PRI’s The world و … استفاده می‎کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 5.0.9 iOS در تاریخ 96/10/13 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  کیفیت ویدیوهای ارائه‌شده بالا است و دائماً به‌روز می‎شوند. محیط برنامه ساده و از ترکیب رنگ‎های تیره ساخته‌شده است. موسیقی برای متن برنامه وجود ندارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده بدون محدود از این بازی، پرداخت هزینه‎ی 29.99 دلاری در سال نیاز بوده و امکان به چالش کشیدن و دعوت دوستان در بخش چالش‎ها وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۰.۹
  واحد پول رایگان
  ناشر Curious.com Inc
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان