Danse Macabre: Deadly Deception – A Mystery Hidden Object Game

بررس متن: پرستو رحیمی

11+

حل پازل با یافتن اشیای مخفی برای کشف راز قتل در نقش یک کارآگاه

ناشر: Big Fish Games, Inc سال انتشار: 2016

Danse Macabre: Deadly Deception – A Mystery Hidden Object Game

11+

حل پازل با یافتن اشیای مخفی برای کشف راز قتل در نقش یک کارآگاه

ناشر: Big Fish Games, Inc

سال انتشار: 2016

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
تجربه‌ی پیروزی و شکست در حل معما‎ها و محیط مملو از راز بازی، می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد. بازیکن می‎تواند در نقش کارآگاهی خصوصی در بازی ایفای تقش کند و همانند بازی شغلی در نقش خود ظاهر شود.
محتوای آموزشی
حل پازل‎ها موجب بهبود مهارت‌های تفکر تحلیلی و تفکر حل مسئله در بازیکنان می‎شود و همچنین یافتن اشیا نیازمند قدرت تمرکز بالای بازیکن است.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
داستان رمزآلود بازی و همچنین نمایش تصاویری چون بدن بیجان دختر کشته شده می‎تواند موجب انتقال حس هیجان مضاعف و ترس به بازیکنان شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی تنها با ضربه زدن با انگشت بازیکن بر صفحه بازی، انجام می‎شود. شرح مأموریت‎ها در قالب متن‎های کوتاه در اختیار بازیکن قرار داده شده است. ساختار برخی از معماها پیچیده است و نیاز به دقت بالای بازیکن دارد. تمامی متن‎ها و مکالمات میان شخصیت‎ها به زبان انگلیسی است که با توجه به وسیع بودن گستره‌ی کلمات استفاده شده نیازمند آشنایی بیشتر بازیکنان به زبان انگلیسی است.
آنچه والدین باید بدانند

نام نسخه‌ی اندروید این بازی Danse Macabre: Deadly Deception است. بازی در تم داستانی و رازآلود قرار می‌گیرد. در ابتدای داستان دختری به طرز مشکوکی کشته می‎شود و بازیکن در نقش یک کارآگاه خصوصی با یافتن اشیای مخفی شده در مراحل، سرنخ‎هایی به دست می‎آورد و همچنین با حل پازل‎های موجود در جریان بازی سعی در کشف راز قتل دختر دارد. نکته‎های کمکی در بازی قرار دارد که می‎تواند کمک خوبی جهت یافتن اشیا و حل پازل‎ها باشد. در محیط پر رمزوراز بازی حل کردن هر یک از معماها در گرو حل کردن معمایی دیگر است که این می‎تواند مهارت‌های تفکر تحلیلی و حل مسئله کودکان و نوجوانان را به چالش ‎کشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.2 iOS در تاریخ 98/12/15 نوشته‎ شده است.

کیفیت

داستان بازی با بهره‎گیری از مکالمات و صحنه‌پردازی مناسب به خوبی حس و فضای بازی را به بازیکن منتقل می‌کند. اشیای استفاده شده در بازی با رعایت جزییات طراحی شده‎اند و موسیقی بازی متناسب با داستان مرموز آن است.

مصرف گرایی

برای دسترسی به نسخه‌ی کامل بازی پرداخت مبلغ 6.99$ لازم است.

حریم خصوصی

صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد که بازیکن می‎تواند در آن عضو شود. دسترسی به اینترنت برای انجام این بازی لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 11
حداقل نیازمندی اندروید 4.0.3 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.0.2
حداقل نیازمندی iOS 7.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Big Fish Games, Inc
سال انتشار 2016