Danse Macabre: Thin Ice – A Mystery Hidden Object Game

بررس متن: پرستو رحیمی

12+

یافتن اشیای مخفی و حل کردن پازل‎ها برای کشف راز قتل در نقش کارآگاه

ناشر: Big Fish Games, Inc سال انتشار: 2016

Danse Macabre: Thin Ice – A Mystery Hidden Object Game

12+

یافتن اشیای مخفی و حل کردن پازل‎ها برای کشف راز قتل در نقش کارآگاه

ناشر: Big Fish Games, Inc

سال انتشار: 2016

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
بازیکنان می‎توانند در نقش کارآگاه خصوصی در بازی ایفای تقش کند و با یافتن سرنخ‎ها و کنار یکدیگر قرار دادن آن‎ها، همانند بازی شغلی در نقش خود ظاهر شود. فضای مرموز بازی و تجربه پیروزی یا شکست در حل معماها در دنیای کودکی معنادار است.
محتوای آموزشی
جریان بازی به تقویت مهارت تفکر حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان کمک خواهد کرد و همچنین عامل استفاده بهینه از اشیای یافت شده در حل معماهای دیگر همچون یافتن آینه و استفاده جهت تشخیص زنده بودن یکی از شخصیت‎های بازی، موجب بهبود خلاقیت در کودکان و نوجوانان خواهد شد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
بازی داستان مرموزی دارد و همچنین نمایش تصاویری چون بدن بی‎جان مردی می‎تواند موجب انتقال حس هیجان مضاعف و ترس به بازیکنان شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی با ضربه زدن با انگشت بازیکن بر روی صفحه بازی انجام می‎شود. شرح مأموریت‎ها، مکالمات میان شخصیت‎ها، نام اشیا و برخی از نکات کمکی در قالب متن‎های کوتاه در اختیار بازیکن قرار داده می‎شود که با توجه به گستره بالای کلمات انگلیسی استفاده شده، جریان بازی می‎تواند برای استفاده بازیکنان با تسلط کمتر به این زبان چالش بیشتری به همراه داشته باشد. به علت ساختار پیچیده برخی از معماها، حل آن‎ها نیاز به صرف زمان و دقت بالاتر بازیکن دارد.
آنچه والدین باید بدانند

نام اندروید بازی Danse Macabre: Thin Ice است. بازی نسخه‎ای از مجموعه بازی‎های داستانی Danse Macabre است که مانند نسخه‎های دیگر بر یافتن اشیا و حل پازل‎ تکیه دارد. بازیکن در نقش یک کارآگاه با یافتن شواهد، اشیا و همچنین حل معماهایی چون خنثی کردن یک بمب با توجه به الگوی مشخص شده، سعی در یافتن راز قتل دختری جوان دارد. نکته‎های کمکی در بازی وجود دارد که کمکی جهت حل پازل‎ها محسوب می‎شوند. حل هر معما در گرو حل دیگری قرار دارد که مهارت‎های تفکر تحلیلی و حل مسئله را در بازیکنان به چالش خواهد کشید. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.0 iOS در تاریخ 99/02/9 نوشته ‎شده است.

کیفیت

بازی با بهره‎گیری از انیمیشن‎های فیلم گونه و متن مکالمات به خوبی داستان بازی را به تصویر کشیده‎ است. صداگذاری و موسیقی مرموز متن بازی به تداعی حس کارآگاهی آن کمک کرده ‎است.

مصرف گرایی

برای دسترسی به نسخه کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

حریم خصوصی

لینکی با نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 14
حداقل نیازمندی اندروید 4.0.3 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.0.0
حداقل نیازمندی iOS 8.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Big Fish Games, Inc
سال انتشار 2016