Darkness and Flame 2

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل پازل و یافتن اشیای پنهان در محیط بازی

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه پیروزی یا شکست در حل معما‎ها و همچنین فضای رازآلود بازی می‎تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
  بازی با ضربه زدن با انگشت بازیکن بر روی صفحه انجام می‎شود. شرح ماموریت‎ها، متن داستان بازی، نام اشیا و مکالمات میان شخصیت‎ها به زبان انگلیسی است و درک کامل سازوکار بازی نیاز به تسلط بیشتر بازیکن به زبان انگلیسی دارد. تعداد زیادی از بازی‌ها ساختار پیچیده‌ای دارند و بازیکن باید زمان بیشتری را برای حل آن‌ها صرف کند. درجه دشواری بازی قابل تغییر است.
  حل هر یک از پازل‎های بازی در گرو حل معمای دیگر و همچنین یافتن اشیای پنهان شده در جریان بازی است که می‎تواند کمک خوبی در جهت بهبود تفکر تحلیلی و حل مسئله در بازیکنان باشد. همچنین استفاده‌ی صحیح از اشیای یافت شده می‎تواند موجب تقویت قدرت خلاقیت کودکان و نوجوانان شود.
  داستان بازی تخیلی، فضایی و پر رمزوراز است. نمایش تصویر پرنده‎ای غول آسا و نورانی که اگرچه شخصیت مثبتی در بازی است، می‎تواند موجب انتقال حس هیجان مضاعف و ترس در بازیکن شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی نسخه‌ی دوم از مجموعه‎ای به همین نام است و همانند شماره‎ی قبلی، در این بازی نیز پازل‎هایی با ساختار متنوع در مراحل مختلفی قرار گرفته‌اند. شخصیت بازی به نام آلیس با یافتن اشیا و استفاده‌ی صحیح از هر یک همچون یافتن تیغ و باز کردن طنابی که به دور جعبه پیچیده شده‎ است سعی در بازگرداندن حافظه از دست رفته عموی خود برای مبارزه با ارتش تاریکی و نجات دنیا دارد. پازل‌های بازی می‌تواند مهارت‌های حل مسأله در بازیکن و تفکر خلاق او را تقویت کند. اگرچه داستان بازی در ادامه‌ی عنوان قبلی است اما برای انجام این نسخه الزامی به پایان رساندن بازی اول نیست. نکته‎های کمکی جهت هدایت بازیکن در حل پازل‎ها نیز در بازی قرار دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.7 iOS در تاریخ99/01/26 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  تصاویر بازی و انیمیشن‎هایی که جهت روایت داستان در بازی قرار گرفته از گرافیک بالایی برخوردار هستند. صداگذاری شخصیت‎ها و همچنین موسیقی متن بازی با کیفیت خوب و متناسب با فضای مرموز بازی‌اند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد که بازیکن می‌تواند عضو آن شود. برای در اختیار داشتن برخی از نکات کمکی در بازی دسترسی به اینترنت لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر FIVE-BN UK LTD
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان