Darkness Rises

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد در دنیایی تاریک با هدف نابودی نیروهای شیطانی

سال: 2018
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نحوه‌ی پوشش بعضی از شخصیت‌های بازی مناسب نیست. زنان با بدن‎های نیمه برهنه ظاهر می‎شوند و کلیشه‎های جنسیتی تقریباً در تمامی شخصیت‎ها به‌وضوح قابل‌ مشاهده است.
  بازی منوی بسیار گسترده‌ای دارد و فونت کوچک آن کار را تا حدودی دشوار کرده است. کنترل شخصیت بازی بسیار روان است و هیچ‌گونه سختی برای گروه سنی پیشنهادی ندارد.
  هرکجا که صحبت از مبارزه به میان است، بی‌شک خشونتی نیز به همراه خود دارد در این بازی نیز مانند سایر بازی‌های هیجانی، قهرمانان بسته به مهارتشان از ابزارهای مختلفی برای جنگیدن استفاده می‌کنند. شکل بعضی شخصیت‌های بازی یا به‌قول‌معروف غول‌های مراحل مثل اژدها و ببر می‌تواند کمی ترسناک باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی نوجوانان وارد دنیای تاریک و فانتزی تاریکی می‎شوند و با نبرد با نیروهای شیطانی و نابودی آنها، مانع از تاریک شدن جهان شوند. قبل از شروع بازی از میان 5 شخصیت بازی به انتخاب بازیکن و با توجه به قدرت‌هایی که در کنار هر شخصیت برای او نمایش داده‌شده است، یکی از شخصیت‎ها انتخاب می‎شود و از او برای مبارزه استفاده می‎شود. در این بازی همه‌ی شخصیت‌ها از همان ابتدا قابل‌دسترسی‌اند و امکان شخصی‌سازی قهرمانان وجود دارد و می‌توان به سلیقه‌ی خود تمام ویژگی‎های ظاهری قهرمان ازجمله مدل مو، چشم، ریش، لباس و حتی ویژگی‌های جسمی مثل چاقی و لاغری را تغییر داد. مأموریت‌های بازیکن به‌صورت صفحاتی از کتاب نمایش داده می‌شود و هدف از آن مرحله نیز در صفحات دیگر کتاب به زبان انگلیسی ذکرشده است. کنترل شخصیت با استفاده از دکمه‌های پایین صفحه صورت می‎گیرد با پیروزی در هر مأموریت فرد جوایزی را دریافت می‌کند و می‌تواند با استفاده از آن شخصی‌سازی قهرمان خود را تکمیل کند. تصاویر بازی اگرچه به‌صورت فانتزی و تخیلی طراحی‌شده‌اند، اما کیفیت بالای تصاویر، خشونت شکل‌گرفته را تأثیرگذار کرده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/03/28 نوشته‌شده و برمبنای نسخه Android 1.22.0 است.

  کیفیت

  تصاویر این بازی گرافیک فوق‌العاده بالایی دارند و سبک بازی نیز به حالت 3 بعدی بوده و بازیکن احساس حضور واقعی در آن مکان را می‌دهد و موسیقی بازی نیز بر هیجان آن افزوده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  دانلود فایل‌هایی با حجم بالا قبل از شروع بازی و به‌روزرسانی‌های زودهنگام در بازی وجود دارد. در بازی خریدهای درون برنامه‌ای به قیمت 4.99 تا 99.99 دلار نیز وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی به‌صورت آنلاین اجرا می‌شود. برای شروع، بازیکن می‌تواند به‌عنوان مهمان وارد برنامه شود اما در صورت پاک شدن بازی باید دوباره از ابتدا شروع کند؛ به همین دلیل این برنامه علاوه بر حالت مهمان قابلیت ساخت حساب کاربری نیز دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲۲.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۸