Day One Journal

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ثبت وقایع و اطلاعات مهم و خاطره‎انگیز

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کاربران می‎توانند با ثبت عکس‎های خانوادگی و دوستانه در برنامه دفتر خاطرات دیجیتال تهیه کنند و تمامی خاطرات مربوط به افراد مورد علاقه‎ی خود را جمع‎آوری کنند. کودکان در سنین دبستان و در آستانه‎ی نوجوانی به ثبت خاطرات خود علاقه دارند و استفاده از این برنامه برای تهیه‎ی دفتر خاطرات می‎تواند در دنیای کودکی معنا‎دار باشد.
  بخش بندی‎های مشخص برنامه و توضیحات کامل نوشته شده در هر بخش کار با برنامه را بسیار ساده کرده است. کاربران می‎توانند برای سریعتر در اختیار داشتن اطلاعات ورودی خود از برچسب‎هایی با رنگ‎های متفاوت استفاده کنند.
  ثبت اطلاعات و مطالب به کاربر کمک می‎کند تا افکار منسجم‎تری داشته باشد و اطلاعات مورد نیاز خود را همیشه در اختیار داشته باشد. با توجه به امکان ضبط صدا، نوشتن مطالب و قرار دادن تصاویر وقایع در برنامه کودکان و نوجوانان علاقه‎مند به دنیای نویسندگی و روزنامه‎نگاری می‎توانند از آن به عنوان ابزاری برای تمرین شغل مورد علاقه‎ی خود استفاده کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه یک ابزار ثبت کردن اتفاقات پیرامون و اطلاعات مورد نیاز توسط صدا، تصویر و متن است. برنامه دارای ویژگی‎های هوشمندانه‎ی دیگری مثل اضافه کردن مکان جغرافیایی، وضعیت آب‎و‎هوا، تاریخ، موسیقی متناسب با متن، مقدار مسیر طی شده برای تهیه‎ی مطلب و ویرایش را نیز دارا است. برنامه قابلیت همگام‎سازی داده‎ها با چندین دستگاه را دارد که برای حفظ امنیت کاربران می‎توانند برای اطلاعات خود رمز تعریف کنند. کاربران می‎توانند در صورت تمایل با تغییر فرمت اطلاعات مطالب خود را در شبکه‎های اجتماعی مثل اینستاگرام قرار دهند یا آن را به صورت مجله چاپ کنند. کودکان و نوجوانان می‎توانند از این برنامه به عنوان دفتر خاطرات دیجیتال خود استفاده کنند و مطالب خود در زمینه‎های متفاوت را در آن وارد کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب سایت اصلی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‎ی ‎4.15.3iOS و در تاریخ 99/05/3 نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه از انعطاف بالایی در پذیرش اطلاعات با فرمت‎هایی متفاوت مانند صدا، متن، عکس و صفحات وب دارد. طراحی ساده و کاربردی بازی به همراه امنیت بالای آن محیطی آرامش بخش را برای وارد کردن افکار کاربر فراهم کرده است. برنامه موفق به دریافت جایزه‎ی Apple Design و App of the Year شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای خرید اشتراک برنامه و دسترسی به امکاناتی مثل تغییر رنگ فضای برنامه و تهیه‎ی مجله پرداخت سالانه مبلغ 47.99 لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای استفاده از برنامه لازم نیست اما برای همگام‎سازی و اشتراک‎گذاری مطالب در فضای مجازی اتصال به اینترنت نیاز است. برای دسترسی برنامه به آلبوم تصاویر، میکروفون و موقعیت مکانی دستگاه هوشمند اجازه‎ی کاربر لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۴.۱۵.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Bloom Built Inc
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان