Death Park : Scary Clown Survival Horror Game

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فرار از دلقک قاتل در یک شهربازی متروکه

سال: 2019

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  انجام این بازی بسیار دشوار و پیچیده است. محیطی که بازیکن در آن قرار می‎گیرد بسیار وسیع است و باعث می‎شود که او در جریان بازی بارها در محیط گم شود. در هر گوشه از شهر‎بازی نشانه‌ای پنهان شده است و آگاهی دقیقی در مورد شرح مأموریت بازیکن وجود ندارد که می‎تواند باعث سردرگمی او شود. عامل پنهان شدن از دلقک قاتل نیز خود نیاز به هوشیاری و سرعت‎عمل زیادی خواهد داشت که دشواری بازی را دو چندان کرده است. امکان استفاده از راهنما وجود دارد اما این راهنمایی‌ها بسیار گنگ و مبهم‎اند و کمک چندانی به بازیکن نخواهند کرد.
  این بازی به نوعی تمرین مدیریت شرایط بحرانی است. انجام بازی و پیدا کردن نشانه‌ها نیاز به تمرکز زیادی دارد که در فضای ترسناک و مضطرب بازی کار ساده‌ای نخواهد بود‌. بازیکن باید در فضای گسترده‎ی هر مرحله بین بوته‌ها، اسباب‎بازی‌های شکسته، چادر‌های متروکه و زیر ریل‌ قطارها اشیایی مانند نامه، بلیط، کلید و ترمز قطار را پیدا کند و هر یک را در مکان‌ صحیح استفاده کند. به کار بردن اشیا برای حل معماهای بازی نیاز به مهارت تفکر حل مسئله خواهد داشت.
  این بازی فضای بسیار ترسناک و دلهره‎آوری دارد. بازیکن در شهربازی متروکه‌ای با یک دلقک قاتل تنها است. صداهایی که در فضا شنیده می‎شود مثل صدای وزش باد به ایجاد اضطراب در بازیکن دامن می‎زنند. روشن شدن به یکباره‎ی وسایل تخریب‎شده‎ی شهربازی و همچنین وسایلی که داخل دره‌ها و پرتگاه‌ها می‌افتند بسیار ترسناک هستند. فضای مه‎آلود و پر از کاج‌های بلند و تاریک صحنه‌ها به خوفناک بودن بازی می‌افزایند. نحوه‎ی راه رفتن دلقک قاتل و همچنین حضور ناگهانی و غافلگیر‎کننده‎ی او لحظات شوکه‎کننده و پر اضطرابی را برای بازیکن ایجاد می‎کند. البته هیچ گونه اثری از خون‎ریزی، جراحت یا مرگ نمایش داده نمی‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی در اتاقی در بسته در یک شهربازی متروکه آغاز می‎شود. بازیکن با پیدا کردن کلیدی وارد محیط اصلی بازی می‎شود. اما در گرگ‎و‎میش صبح‌گاهی و در شهربازی مه‎گرفته که برخی از بازی‌های آن خود به خود روشن می‎شوند دلقکی شرور و قاتل نیز وجود دارد. بازیکن باید با دلهره و احتیاط محیط را جست‎وجو و نشانه‌های کارآمدی را پیدا کند تا با آن‎ها درهایی را باز کند یا قطارها را روشن کند که در نهایت بتواند از این شهربازی مخوف فرار کند. چالش اصلی او پنهان شدن از دید دلقک قاتل است زیرا در صورت دیده شدن کشته خواهد شد. فضای شهربازی علاوه بر ترسناک بودن بسیار وسیع نیز است به نحوی که بازیکن را دچار سردرگمی کرده و ممکن است بارها در آن گم شود. بازی خط داستانی مشخص و واضحی ندارد که انجام آن را بسیار دشوار کرده است. در محیط اضطراب‎آور بازی پیدا کردن وسایل متفاوت و استفاده از آن‎ها برای فرار می‎تواند مهارت تفکر حل مسئله را در بازیکنان به چالش کشاند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۶.۰ Android در تاریخ ۹۹/۵/۲۲ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی کیفیت خوب و تصاویری زیبا دارد. صداگذاری بازی وضوح بسیار زیادی دارد و علاوه بر صدای پا، حرکت اجسام و گاهی روشن شدن اسباب‎بازی‌ها، موسیقی رعب‎آوری نیز در سراسر بازی شنیده می‎شود. سرعت حرکت شخصیت اصلی قابل کنترل است. نقاشی محیط و وسعت آن کاملاً حس یک شهربازی واقعی را القا می‌کند به خصوص که تمام فضای آن قابلیت دید ۳۶۰ درجه هم دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در صورت اتصال به اینترنت بین هر مرحله تبلیغاتی پخش می‎شود همچنین برای استفاده از راهنما می‎توان از مشاهده‎ی تبلیغات استفاده کرد. در بخش فروشگاه امکان خرید وسایلی برای بهبود عملکرد بازیکن و همچنین کاهش توانایی‌های دلقک به ارزش ۴۰ تا ۷۰ دلار وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینکی جهت دسترسی به صفحه‎ی فیس‎بوک، اینستاگرام و یوتیوب برنامه در صفحه‎ی اصلی قرار داده شده است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۶.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ و بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Euphoria Horror Games
  سال انتشار ۲۰۱۹