Decurse – Magical Farming Game

thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازسازی و گسترش یک جزیره در فضایی جادویی

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آزادکردن ساکنین از طلسم‎ و توجه به میزان خشنودی آن‎ها در جریان بازی می‎تواند در کودکان موجب تقویت حس مسئولیت شود که در جهان کودکی معنادار است.
  متن‎های راهنمایی و پیکان‎های جهت‎دار بازیکن را در جریان بازی هدایت خواهد کرد. جهت گسترش سریعتر جزیره امتیازات به دست آمده در جریان بازی کافی نخواهد بود و ممکن است بازیکن به خرید درون برنامه تشویق شود. همراهی والدین با کودک جهت توضیح چگونگی بازی لازم است.
  داستان بازی و مکان‎هایی که بازیکن جهت گسترش جزیره با حس ماجراجویی خود به کشف آن‎ها می پردازد می‎تواند موجب تقویت قدرت تخیل در بازیکنان شود و همچنین توانایی مدیریت منابع و حس تعامل بازیکنان در جریان بازی به چالش کشیده خواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  طلسمی جادویی بر جزیره‎ای قرار گرفته ‎است که طی آن بناها تبدیل به مخروبه و ساکنین آن تبدیل به موجودات دریایی مانند لاک‎پشت شده‎اند. بازیکن با ساخت مکان‎هایی مثل خانه و معدن سعی در بازسازی آن دارد. او با رشد و پرورش محصولات کشاورزی مانند گندم و فروش آن‎ها درآمدزایی می‎کند. بازیکن می‎تواند از سود به‌دست‌آمده برای باطل کردن طلسم ساکنین جزیره استفاده کند و با به کار‎گیری آن‎ها در انجام اموری مثل کشاورزی موجب گسترش بیشتر جزیره شود. رضایت شهروندان نقش مهمی در این بازی دارد که بازیکن برای کسب آن، بناهای زینتی چون فواره در جزیره می‎سازد. این عامل می‎تواند تمرین خوبی جهت حس مسئولیت پذیری در کودکان باشد. بازی در سبک بازی‎های شهرسازی است و ساختار آن مشابه با مجموعه بازی The Sims است که کودک دنیای خود را بر اساس تعامل با ساکنین و بهره‎گیری از مدیریت اقتصادی و استفاده بهینه از منابع بنا می‎کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.15.0 iOS و در تاریخ 99/02/1 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  بازی در طراحی خود از رنگ‎های بسیاری استفاده کرده‎ است. انیمیشن‎هایی مانند پرواز بالون و افکت‎ها صوتی مانند صدای چکش زدن در بازی قرار دارد. جزئیات بالایی در طراحی محیط و شخصیت‎های بازی وجود دارد که در شمای کلی بازی به دلیل کوچک بودن آن‎ها به‌خوبی نمایش داده نمی‌شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن طلا و الماس برای خرید درون برنامه مبالغی از 0.99$ تا 109.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است. لینکی در فیس‎بوک با نام این بازی وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Big Fish Games, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان